Search
Close this search box.

3 największe wyspy Balearów i najbardziej ekskluzywna willa w Europie

Kto z nas nie marzy o hiszpańskiej nocnej fieście na plaży, popołudniowej paelli w doskonałej restauracji i porannej orzeźwiającej kawie, szczególnie gdy za polskim oknem pierwsze muśnięcia jesieni? Hiszpania kontynentalna jest przepiękna, idealna na ekskluzywne wakacje wśród doskonałej pogody i fantastycznych hoteli, ale czy byliście na Balearach? Ten region Hiszpanii składa się z kilku wysp i najbliżej mu do Katalonii i Walencji, nie tylko ze względu na odległość, ale przede wszystkim na kulturę. Trzy największe wyspy Balearów, czyli Majorka, Ibiza i Minorka są zupełnie inne. Odróżnia je od siebie styl życia mieszkańców, krajobrazy, kuchnia, klimat i… ceny. Poszukujecie czegoś jeszcze bardziej wyjątkowego? Oddajcie się więc prawdziwemu urokowi Balearów – przeżyjcie luksusowe wakacje w prywatnej willi w Hiszpanii, Isla sa Ferradura– która swoją drogą jest najbardziej ekskluzywną willą w Europie!

Majorka (hiszp. Mallorca)

Wybrzeże Majorki to ponad 550 kilometrów linii brzegowej otaczającej wyspę, które dzielą się na urokliwe miasteczka, przepiękne zatoki, których jest tu aż… 180 (!) i fantastyczne plaże, a także strome klify spadające do krystalicznych wód Morza Śródziemnego. Majorka to wyspa z prawdziwą duszą, a jej bogatą historię możemy poznać dzięki obecnym tu zabytkom, muzeom i spotykanym na każdym kroku artefaktom przeszłości. Najbardziej znanym miejscem na wyspie jest jej stolica, Palma de Mallorca. Słynie z imponującej katedry oraz tętniącej życiem starówki, która przenosi nas kilka wieków w przeszłość. Nieopodal stolicy znajdziemy także miasteczko Valldemossa, w którym mieszkał nasz najlepszy kompozytor, Fryderyk Chopin. Majorka jest pełna uroczych, średniowiecznych wiosek, które aż proszą, by zgubić się w ich wąskich uliczkach.

Ibiza

Ibiza to nic innego, jak mozaika krajobrazów, łącząca w sobie wszystkie najpiękniejsze elementy wysp Balearów. To także najsłynniejsza europejska letnia destynacja wśród celebrytów, fanów imprez i wielbicieli słońca. Znana jest przede wszystkim z występów najlepszych DJ-ów Europy, licznych festiwali i kosmopolitycznej atmosfery. To jednak nie wszystko, co ma do zaoferowania Ibiza. Znajdziemy tu również około 50 dziewiczych plaże z białym piaskiem i błękitnymi zatoczkami z lazurową, przejrzystą wodą. Na Ibizie zachwycają także fantastyczne zachody słońca, wyjęte niczym z hollywodzkiego filmu oraz hektary zielonych pol obsianych drzewami owocowymi oraz. Spotkamy tu przepiękne klify, urocze wzniesienia, gdzieniegdzie księżycowy klimat, a także…

… Sa Ferradura

Maleńka wysepka leżąca nieopodal pólnocnego brzegu Ibizy to naprawdę wyjątkowy punkt na mapie Europy, szczególnie warty odwiedzin. Jeśli szukacie maksymalnie ekskluzywnego miejsca na wakacje, Wasz budżet dzienny mieści się w granicach 50 tysięcy euro za noc i macie naprawdę wysokie wymagania co do letniego wypoczynku, mamy dla Was coś specjalnego. Sa Ferradura to idealne miejsce na luksusowe wakacje w prywatnej willi w Hiszpanii. Mimo, że willa wybudowana została przed ośmiu laty, rok 2018 był dla niej szczególnie przychylny – wtedy też uznana została za najlepszą prywatną willę w Europie oraz szóstą na świecie. Także tutaj urządził swoje przyjęcie weselne znany hiszpański piłkarz, Cesc Fabregas.

Minorka (hiszp. Menorca)

Najlepszą reklamą dla Minorki jest to, że cała wyspa została uznana przez UNESCO za rezerwat biosfery ze względu na różnorodność środowiskową i walory przyrodnicze. Jest to idealne miejsce dla rodzin na wakacje w Hiszpanii, które chcą odpocząć na łonie natury. Na Minorce doskonale można połączyć poznawanie kulturalną strony wyspy z pięknymi zatokami, urokliwymi zakątkami stolicy Mahón i niebiańskimi plażami, których mogą pozazdrościć Karaiby. Minorka słynie także z portu, w którym cumują najpiękniejsze jachty Europy, a turyści odwiedzają ją także ze względu na tajemnicze megalityczne budowle, które pochodzą z czasów starożytności.

Autor: Biuro Podróży CARTER®