Search
Close this search box.

5 powodów, dla których diamenty to najlepszy pomysł na prezent

„Diament to najlepszy przyjaciel kobiety” – te słowa jednej z najbardziej urokliwych piosenek wszechczasów zmysłowo wykonanej przez Marilyn Monroe nigdy nie były prawdziwsze niż dziś. Diamenty, i oczywiście biżuteria z diamentami, to przede wszystkim walory estetyczne i artystyczne. Ale mówi się także o walorach emocjonalnych – kto widział oczy bądź słyszał bicie serca kobiety obdarowywanej tymi najdroższymi klejnotami na świecie z pewnością zgodzi się z takim określeniem. Królewskie tradycje sięgające setek lat, a w poprzednim wieku przede wszystkim przemysł filmowy (chociażby „Śniadanie u Tiffany’ego” z cudowną Audrey Hepburn) i słynne przeboje właśnie m.in. Marilyn Monroe, zbudowały bardzo silny wizerunek diamentu jako przedmiotu najwyższego pożądania. Oczywiście, można się z tym szaleństwem kobiet na punkcie diamentów nie zgadzać lub przeciwko niemu buntować. Pytanie jednak brzmi: czy jest po co?  Oto lista powodów, dla których warto wybrać właśnie diamentowy prezent.

1. Unikalność naturalnych kolorowych diamentów

Luksus to dziś nie tylko wartość liczona w pieniądzach, ale także unikalność. Na tej idei zbudowano Monamica – markę specjalizującą się w biżuterii z naturalnymi kolorowymi diamentami – najrzadszymi i najcenniejszych klejnotami na świecie. Tylko 1 na 1000 wydobywanych diamentów to diament inny niż bezbarwny, dlatego naturalne kolorowe diamenty są tak wyjątkowe. Ponadto, co warto podkreślić, nie ma na świecie dwóch takich samych diamentów kolorowych. Diamenty kolorowe występują w co najmniej 27 kolorach, od szampańskiego, przez żółty, pomarańczowy, czy niezwykle urokliwy różowy, aż do głębokiego brązu. A w każdym z tych kolorów występuje jeszcze cała gama nasycenia. Powoduje to, iż świat diamentów kolorowych zachwyca różnorodnością, jest to świat wręcz bajkowy.

2. Bezpieczna inwestycja o wysokiej stopie zwrotu

Diamenty to również jeden z lepszych sposobów na inwestycję pieniędzy. Wartość rynkowa tych kamieni szlachetnych systematycznie wzrasta i są to rocznie wzrosty kilkuprocentowe, jeśli wręcz nie dwu cyfrowe, co w innych rodzajach inwestycji jest dynamiką rzadko spotykaną. Oprócz wzrostu wartości diamentów, szczególnie kolorowych, cenność diamentu związana jest z wysoką wartością zawartą w bardzo małej objętości. Obok złota, czy coraz bardziej niepewnych już nieruchomości, diamenty są świetnym narzędziem do ulokowania nadwyżek gotówki. Zatem zamiast obdarowywać ukochaną osobę dobrem, które szybko traci na wartości, lepiej zainwestować w biżuterię, która nie dość, przyspieszy bicie serca obdarowywanej, to jest również świetną lokatą kapitału.

3. Potrójna pewność

Wybierając markę Monamica możemy być pewni, że to solidny partner. Po pierwsze, każdy diament posiada odpowiedni certyfikat jednego z najbardziej znany instytutów gemmologicznych (IGI, GIA), co jest dość wyjątkowe na polskim rynku. Tym sposobem wiemy dokładnie, jakie szczegółowe parametry ma wybrany przez nas kamień – od kluczowej informacji, jaką jest masa kamienia, przez czystość i kolor, aż po rodzaj szlifu oraz wiele innych bardzo precyzyjnych informacji. Te elementy oceny diamentu są powszechnie nazywane 4c. Dodatkowo Monamica w swoim standardzie dla każdego wyrobu oferuje wieczną gwarancję, a także wieczną usługę pielęgnacyjną. Tym sposobem, osoba obdarowywana ma pewność, że jej prezent będzie zawsze błyszczał, jak należy.

4. Ponadczasowość i niezniszczalność

Diamenty przetrwały miliony lat w Ziemi. Jest to też najtwardszy minerał na świecie. Zatem wybierając biżuterię z diamentem mamy pewność, że będzie cieszył przez lata nie tylko obdarowywaną, ale także kolejne pokolenia.

5. Wrażenie, romantyczność i uniesienie

Jak zostało wspomniane na początku artykułu, diamenty wywołują najwyższy poziom pożądania u większości kobiet. Zatem, jeśli chcemy zrobić wrażenie, zainwestować we wspólną przyszłość lub może delikatnie zadośćuczynić to kolczyki z żółtymi diamentami lub bransoletka z różowymi kamienia ze słynnej kopalni Argyle wydają się, co najmniej dobrym pomysłem.

Firma Monamica przygotowała specjalnie dla Klientów CARTER rabat w wysokości 5% od całości zakupów. Jeśli zechcą Państwo skorzystać z tej oferty, prosimy o kontakt z Andrzejem Zazdrosińskim pod numerem telefonu: 509 188 811.