Search
Close this search box.
kostaryka wulkan arenal

Atrakcje w Kostaryce i wyprawy szyte na miarę

Wakacje w Kostaryce to przede wszystkim wypoczynek i przygoda. Ten niewielki kraj Ameryki Środkowej ma aż 1300 kilometrów piaszczystego wybrzeża. Ponadto wyprawy do Kostaryki są coraz częstszą formą ekoturystyki i dbałości o zrównoważony rozwój lokalnego środowiska. 37-metrowy wodospad La Paz, Parki Narodowe, aktywny wulkan, rajskie tukany w lasach deszczowych, gorące źródła, nurkowanie, rafy koralowe, aromat lokalnej kawy i dźwięki rozbijających się o plaże fal brzmi jak plan doskonały?

Zacznijmy jednak od podstawowego pytania: kiedy lecieć do Kostaryki?

Pora sucha na Kostaryce trwa od grudnia do kwietnia. Jest to najlepsza pora na zwiedzanie Kostaryki, ponieważ ilość słonecznych dni jest wtedy największa. Oczywiście Kostaryka jest kierunkiem całorocznym. Należy jednak brać pod uwagę fakt, że w porze deszczowej mogą zdarzyć się obfite opady deszczu w porze wieczornej.

W Kostaryce są dwa lotniska – w San Jose i Liberii. Od tych dwóch miast zaczniemy zestawienie na najciekawsze atrakcje w Kostaryce według biura podróży CARTER®.

Najlepsze atrakcje w Kostaryce:

Miasto San Jose – stolica Kostaryki

San Jose to największe miasto w Kostaryce i stanowi zarówno stolicę kulturalną, jak i finansową kraju. Jego doskonała lokalizacja stanowi bazę wypadową do innych regionów Kostaryki. Zwiedzanie San Jose najlepiej robić w towarzystwie prywatnego przewodnika. Co zwiedzać w San Jose? Z pewnością nie możecie pominąć takich budowli jak Teatr Narodowy, Muzeum Złota oraz olbrzymiej katedry. Natomiast atrakcją dla dzieci podczas rodzinnych wakacji będzie wizyta w lokalnym Zoo Simona Bolivara. Przede wszystkim San Jose to przyjaźni mieszkańcy, tętniące życiem uliczki oraz klimatyczne restauracje.

Miasto Liberia – „białe miasto”

Jest to najbardziej przesiąknięte kulturą hiszpańską miasto w Kostaryce. W dalszym ciągu mieszkańcy kultywują tam popołudniową sjestę. Niewątpliwie najlepszą atrakcją Liberii, która corocznie przyciąga turystów są przepiękne białe domy jeszcze z czasów kolonialnych. W pobliżu miasta znajduje się słynny Park Narodowy – Rincon de la Vieja. Przede wszystkim znajdziecie tam gorące źródła i wodospady, które stały się poniekąd znakiem rozpoznawczym Kostaryki.

Park Narodowy Manuel Antonio

To jeden z najpiękniejszych i najciekawszych rezerwatów przyrody w Kostaryce. Miłośnicy natury i dziewiczych terenów będą zachwyceni! Przede wszystkim Park Narodowy Manuel Antonio to lasy tropikalne, piaszczyste plaże wybrzeża Pacyfiku oraz doskonałe punkty do snorkelingu i podglądania podwodnego świata z rafą koralową w roli głównej. Dwie główne plaże rezerwatu to Espadilla Sur i Manuel Antonio. W rezerwacie występuje ponad 350 gatunków zwierząt, głównie kolorowe papugi i tukany. Park Narodowy Manuel Antonio to również idealne miejsce na piesze wędrówki po dżungli i obserwację dzikiej przyrody, wędkarstwo, jak i na spływy kajakowe po wartkiej rzece rezerwatu.

atrakcje w kostaryce

Tropikalny las deszczowy w Monteverde

Rezerwat słynie z bogatej fauny i flory, która liczy ponad 2,5 tysiąca różnorodnych gatunków zwierząt, roślin oraz owadów. W związku z tym na terenie dżungli powstała farma motyli i żab. Monteverde to miejsce idealne na ekoturystykę, dlatego pasjonaci tej formy podróżowania będą zachwyceni! Długość ścieżek dla odwiedzających tropikalny lat Monteverde wynosi 24 kilometry. Nieopodal rezerwatu znajduje się najsłynniejszy aktywny wulkan w Kostaryce – wulkan Arenal. 

Tropikalny las deszczowy w Monteverde

Wulkan Arenal w Parku Narodowym Volcano Arenal

To jeden z najbardziej rozpoznawalnych symboli w Kostaryce. Wulkan mający symetryczny, stożkowy kształt ma wysokość 1633m i wyrasta ponad korony tropikalnego lasu. Park Narodowy jest nie tylko idealnym miejscem do uprawiania turystyki ekstremalnej, lecz także relaksu w gorących źródłach. Są one naturalnie podgrzewane przez wulkaniczny żar z głębi ziemi, bogate w odżywcze i bogate minerały. Podczas Waszej wyprawy do Kostaryki szczególnie polecamy wycieczkę na wulkan Arenal. Wycieczka składa się z kilkuset metrowej wspinaczki po ścianie wulkanu i chodzenie po zastygłej lawie. Atrakcje w Kostaryce na szczęście na tym się nie kończą… Jest ich cała masa! Ponadto na terenie rezerwatu możecie pojeździć konno, pospacerować wśród koron drzew oraz zjechać na linie tzw. zip line/ tyrolka mając 360-cio stopniową panoramę na zachwycającą przyrodę wokół.

wycieczka na wulkan arenal

Wyspa Tortuga

To rajska wyspa na Pacyfiku jest oazą dla poszukiwaczy błogiego wypoczynku w Kostaryce. Wyspa Tortuga jest popularną atrakcją turystyczną dla poszukiwaczy piaszczystych plaż oraz krystalicznie czystej wody. Przede wszystkim to idealne miejsce na zażywanie zarówno kąpieli wodnych, jak i słonecznych. Jak się dostać na wyspę Tortuga? My rekomendujemy wynajęcie prywatnego jachtu, ponieważ daje to największy komfort podróżowania.

Plantacje kawy w Kostaryce

Kostaryka ma doskonałe warunki klimatyczne, jak i ukształtowanie terenu do uprawy kawy. Duża wilgotność powietrza, przyjazny klimat oraz żyzna wulkaniczna gleba tworzą wymarzone warunki dla kawy Arabiki. Najpopularniejszym regionem, w którym powstaje jedna z najlepszych kaw na świecie jest Tarrazu. Macie ochotę na wyprawę do Kostaryki szlakiem plantacji kawy? To jedna z naszych wielu propozycji na najlepsze wakacje w Kostaryce.

plantacje kawy w kostaryce

Pola golfowe w Kostaryce

Kostaryka słynie z najlepszych pól golfowych w Ameryce Środkowej. Gra w golfa w Kostaryce to nie tylko sama gra, lecz także doskonałe widoki na ocean, lasy tropikalne czy słynny wulkan. Jeśli pole golfowe znajduje się nad wybrzeżem to nie ma nic bardziej odprężającego po grze w golfa jak relaks w altanie na plaży.

Z ciekawostek: pierwsze 18-dołkowe pole golfowe w Kostaryce nosi nazwę Cariari i zostało zaprojektowane przez George’a Fazio.

pole golfowe w kostaryce

Zorganizujemy Wam niezapomniany wyjazd szyty na miarę do Kostaryki, jak również polecimy najlepsze hotele w Kostaryce według nas.

 

Autor: biuro podróży CARTER®