Ekskluzywne rejsy i ekspedycje – poznaj kolekcję luksusowych statków i jachtów

Ekskluzywne rejsy po świecie, najlepsze rejsy, luksusowe rejsy po Europie

Sezon narciarski powoli dobiega końca, a za oknami coraz śmielej wychodzi słońce. Czy to więc nie doskonały powód, by pomyśleć dokąd udać się na luksusowe wakacje w 2022 roku? Wielu naszych Klientów wybiera najbardziej tropikalne kierunki świata na wymarzone, idealne wakacje z dziećmi lub we dwoje. Pośród nich znajdują się podróże na Malediwy, Seszele, do Dubaju, a także ekskluzywna Europa na czele z Włochami i Francją. My jednak proponujemy Wam dzisiaj coś innego – poznajcie najbardziej luksusowe rejsy na świecie.

The Ritz-Carlton Yacht Collection

Bez wątpienia najbardziej ekskluzywny rejs po oceanach oferuje ultraluksusowa marka The Ritz-Carlton Yacht Collection. Do pływającego po wodach od 2021 mega jachtu Evrima już niebawem dołączą dwa kolejne – w 2023 i 2024 roku. Rejs na pokładzie superjachtu Evrima to spełnienie najśmielszych marzeń o ultraluksusowym rejsie na miarę największych światowych milionerów czy najbardziej znanych gwiazd Hollywoodu. Niebywały luksus, oryginalny koncept oraz najwyższej jakości standard obsługi to najważniejsze powody, dla których z Evrima nie może równać się żaden dostępny na świecie superjacht. Ideą marki The Ritz-Carlton Yacht Collection jest, by to nie kierunek, a podróż stała się celem rejsu.

Na pokładzie tego ośmiopiętrowego, mogącego pomieścić do 298 pasażerów, superjachtu w stylu glamour, macie możliwość odwiedzenia takich miejsc jak luksusowe wybrzeża Morza Śródziemnego, Kanadę, rajskie Karaiby czy dziką Amerykę Centralną. Na pokładzie Evrima znajduje się 149 luksusowych apartamentów, 7 restauracji i barów, basen, piano bar, salon piękności, miniklub dla dzieci, pralnia, siłownia i sala fitness, a to tylko niektóre z oferowanych atrakcji. Rejs pod banderą The Ritz-Carlton Yacht Collection to bez wątpliwości jedna z najbardziej ekskluzywnych form spędzenia wakacji.

The Ritz Carlton Yacht Collection luksusowe rejsy, ultraluksusowe statki

Uniworld Boutique River Cruises

Uniworld Boutique River Cruises — najlepsza i najczęściej nagradzana luksusowa linia wycieczkowa specjalizująca się w rejsach po rzekach Europy — oferuje trasy w spektakularnych miejscach w Europie, Rosji, Egipcie, Azji i Peru. Europejska flota firmy obejmuje luksusowe statki o średniej pojemności 120 osób, co stanowi jeden z najwyższych wskaźników liczby personelu do gości w kategorii rejsów rzecznych. Co Was czeka na pokładzie? Niezapomniane wycieczki, światowej klasy kuchnię dla smakoszy, nienaganną gościnność i wiele innych korzyści all-inclusive. Piękno, kunszt i wystrój indywidualnie zaprojektowanych statków inspirowanych konkretną destynacją są świadectwem zaangażowania marki w osiąganie doskonałości. Statki Uniworld Boutique River Cruises to pływające dzieła sztuki – w niektórych apartamentach znajdziecie oryginalne obrazy Picassa czy Rembrandta.

Uniworld ekskluzywne rejsy, luksusowe rejsy

Antarctica21

Antarctica21 to najlepszy wybór na butikowe rejsy na Antarktydę dla poszukujących doskonałej jakości obsługi, interesujących wycieczek i ekstremalnych wrażeń. Okręty firmy Antarctica21 przypominają bardziej prywatne jachty niż wielkie okręty pasażerskie. Oferują one bezpośredni dostęp do obszarów wzdłuż brzegów Antarktydy, do których większe statki nie są w stanie dotrzeć. Statki ekspedycyjne mieszczą maksymalnie 73 pasażerów. Każda podróż na Antarktydę z firmą Antarctica21 obejmuje zespół co najmniej 12 doświadczonych przewodników polarnych, doskonale znających unikalną geografię regionu, historię, ekologię oraz lokalną faunę i florę. W przeciwieństwie do niektórych firm, Antarctica21 proponuje pasażerom bezpośredni lot na i z Antarktydy. Przykładowe miejsca, które realizuje Antarctica21 obejmują butikowe wyprawy na Antarktydę, Szetlandy Południowe, ekspedycje na Przylądek Horn, Falklandy i Georgię Południową. Podróże zaczynają się w Chile lub w Argentynie. Eskapady trwają między 6 a 17 dni (5 i 16 nocy). Ceny za sześciodniową wyprawę zaczynają się od około 5 000 dolarów, kończąc na około 35 000 dolarów za 10 pełnych wrażeń dni.

Antarctica21 luksusowe rejsy na Antarktydę, wyprawy na Antarktydę, wycieczki na Antarktydę, rejsy na Antartydę szyte na miarę

Explora Journeys

Nowa, luksusowa marka Explora Journeys w innowacyjny sposób charakteryzuje ekskluzywne rejsy, a jej pierwsza wyprawa morska przewidziana jest na maj 2023. Explora Journeys inwestuje w przeniesienie na pokład swoich statków kosmopolitycznego stylu życia i doskonałego relaksu w stylu pięciogwiazdkowego hotelu. W trakcie ekskluzywnych rejsów z Explora Journeys pasażerowie mogą oczekiwać szampańskich imprez do białego rana, nieformalnej atmosfery, o którą zadba najwyższej klasy obsługa rejsu. Niezapomnianych wspomnień doda także wizyta w wielu interesujących historycznie i turystycznie miejscach. Projektanci najlepszych światowych superjachtów i luksusowych hoteli połączyli swoje siły, by na pokładzie statku Explora Journeys goście poczuli się jak w domu. Można zauważyć tu doskonałą harmonię między kameralnymi a tętniącymi życiem przestrzeniami, gdzie charakterystyczny, nowoczesny styl gra pierwsze skrzypce. Dzięki tarasom oraz oknom sięgającym od podłogi do sufitu, 461 pokoi, apartamentów i penthouse’ów szczyci się niepowtarzalnymi widokami na ocean.

Explora Journeys, luksusowe rejsy

Quark Expeditions®

Co powiecie na zamianę bikini na kurtkę polarną, a klapek na termos z gorącą herbatą na ogrzanie? Wychodzimy naprzeciw Waszym życzeniom zmieniając trochę kierunek i koncepcję luksusowych rejsów. Quark Expeditions® zachęca do poznania potężnych gór lodowych, zapierającej dech w piersiach przyrody i zachwycających krajobrazów. Wszystko to w ramach ekspedycji na Antarktydę i Arktykę z Quark Expeditions® – firmy, która w 1991 po raz pierwszy zabrała grupę podróżników-pasjonatów na surowy Biegun Północny. Od trzydziestu lat marka bez przerwy wprowadza nowe koncepcje i przełamuje wszelkie schematy w ekstremalnych podróżach.

Dzięki zróżnicowanej flocie, specjalnie zaopatrzonych małych statkach ekspedycyjnych i lodołamaczach, z których niektóre wyposażone są w prywatne helikoptery — Quark Expeditions® zapewnia niespotykane nigdzie indziej doświadczenia polarne — i jest w stanie zabrać gości głębiej w regiony polarne niż jakakolwiek inna firma rejsowa. Rejsy są zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować wrażenia w miejscach takich jak Antarktyda, Islandia, Grenlandia, Svalbard (Norwegia), Archipelag Arktyczny, Rosyjska Arktyka z Cieśniną Beringa i Patagonia. Goście na pokładzie Quark Expeditions® płyną z doświadczonymi zespołami ekspedycyjnymi, w tym z nagradzanymi fotografami National Geographic, biologami morskimi, ornitologami, glacjologami, historykami i innymi naukowcami. Na siedmiu pasażerów na pokładzie przypada jeden ekspert polarny.

Quark Expeditions rejsy Antarktyda, rejsy Patagonia, Rejsy po Alasce, rejsy Islandia, Rejsy Norwegia, luksusowe rejsy polarne

Silversea

Silversea to jedne z najbardziej luksusowych i butikowych rejsów na świecie. Statki tej marki docierają w najciekawsze zakątki na wszystkich kontynentach. Dzięki statkom tej marki możecie dotrzeć do najbardziej niedostępnych i najmniej znanych miejsc na naszym globie, szczególnie tam, dokąd nie dopływają wielkie statki pasażerskie. Silversea w swojej flocie dysponuje 10 ultraluksusowymi jednostkami składającymi się od 51 do 304 bardzo przestronnych kabin, z których większość posiada balkony. Z racji niewielkich rozmiarów, statki Silversea mogą pływać wąskimi korytarzami wodnymi, dzięki czemu mogą się one zatrzymać bezpośrednio w miejscach nieosiągalnych dla dużych statków pasażerskich. Dla prawdziwych odkrywców przygotowano 4 statki ekspedycyjne, które pływają po wodach Antarktydy, Arktyki i Grenlandii, Wyspy Galapagos i innych odległych zakątkach świata.

To, co wyróżnia markę Silversea to przestronne kabiny, spośród których najmniejszy apartament zaczyna się od 27 metrów kwadratowych, do tego dochodzi spersonalizowana obsługa i prywatny butler 24h dostępny dla nas w każdej chwili. Warto także wspomnieć o premium all inclusive, gdzie wszelkie posiłki, napoje i atrakcje zawarte są w cenie czy o wykwintnej kuchni, nad której daniami z najwyższą troską dba wybitny szef kuchni.

luksusowe jachty

Golden Galapagos Cruises – rejsy katamaranem na Galapagos

Zaplanujcie z nami ekskluzywny rejs po Galapagos. Należący do Ekwadoru archipelag pochodzenia wulkanicznego na Oceanie Spokojnym składa się z 19 wysp, wysepek i pojedynczych skał o łącznej powierzchni 7994 km², rozrzuconych na obszarze 59,5 tys. km². Jest domem dla licznych gatunków endemicznych fauny i flory oraz znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Rejs katamaranem to idealny sposób na zwiedzanie Wysp Galapagos, ponieważ nie tylko umożliwia przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi wyspami, lecz także gwarantuje ekskluzywny wypoczynek na oceanie. Na pokładzie eleganckich i stabilnych katamaranów Endemic, Elite i Ocean Spray znajdują się apartamenty z panoramicznym widokiem na ocean oraz prywatnym balkonem, a także tarasy z leżakami i komfortowe strefy relaksu. Rejsy organizowane są na 7, 5, 4 lub 3 noce w różne części archipelagu Wysp Galapagos, w zależności od wybranej długości podróży, rodzaju katamaranu oraz ilości pasażerów. Cena rejsu zawiera posiłki, napoje, a także transfery lotniskowe, fascynujące wyprawy ekspedycyjne po wyspach oraz anglojęzycznego przewodnika.

Golden Galapagos Cruises luksusowe rejsy Ameryka Południowa, pomysły na ekskluzywne rejsy

Variety Cruises

Variety Cruises to rodzinna firma z ponad 70-letnią tradycją i doświadczeniem w organizacji luksusowych rejsów we wszystkie strony świata. Jest także jedną z pierwszych marek na rynku, która specjalizuje się w butikowych, ekskluzywnych wycieczkach po wyspach greckich. Celem Variety Cruises jest przybliżenie gościom piękna, kultury i niezwykłości zarówno tych znanych, jak i mniej popularnych atrakcji turystycznych na całym świecie. Za prestiżem firmy przemawia również przynależność do Tourism Declares – zrzeszenia działającego na rzecz zmniejszenia emisji CO2 o połowę do 2030 roku. Jednym z najbardziej luksusowych okrętów pływających pod banderą Variety Cruises jest Harmony G, Harmony V, Panorama oraz Variety Voyager.

 

Variety Cruises luksusowe rejsy po Adriatyku, ekskluzywne rejsy po Seszelach, luksusowe rejsy szyte na miarę

Kontiki – ekspedycja wzdłuż wybrzeża Ekwadoru

Poznajcie lokalne społeczności, miejscowy koloryt i naturalne skarby Ekwadoru! Kontiki to nowy sposób zrównoważonego podróżowania do wyjątkowych i rzadko odwiedzanych miejsc wybrzeża Ameryki Południowej. Wyprawy na pokładzie M/Y Kontiki Wayra to rejs przez pięć prowincji wybrzeża Ekwadoru. Podróżnicy będą mieli okazję zapoznać się z kulturą, rzemiosłem, tradycjami i gastronomią tubylczych społeczności. Przez cały czas rejsu towarzyszyć Wam będzie lokalna załoga i miejscowi przewodnicy, którzy jak nikt znają swój kraj. Na każdym przystanku czekają na Was wyjątkowe miejsca, dziewicze plaże, rezerwaty ekologiczne i prawdziwe skarby przyrody. Trasa turystyki kulturowej mało uczęszczana i śledzona od zrównoważonych miejsc docelowych.

Kontiki luksusowe rejsy na Galapagos, ekskluzywne rejsy po Ameryce południowej

Butikowa wyprawa na pokładzie luksusowej łodzi to oferta skierowana do niewielkiej, wybranej liczby podróżników, dla których znaczenie ma szeroka oferta wellness oraz ciekawe rozrywki. Ten luksusowy rejs wzdłuż nieznanych części Ekwadoru to sensoryczna podróż, która połączy Was z naturą, lokalnymi społecznościami, kulturą, fauną, florą oraz z samym sobą. Kontiki kładzie nacisk na zrównoważony rozwój i świadomą turystykę, stawiając na pierwszym miejscu troskę i szacunek dla środowiska.

Autor: Biuro Podróży CARTER®

Może zainteresuje Cię również: