Wycieczki na Seszele – najpiękniejsze wyspy

wakacje na seszelach

Wakacje na Seszelach to jeden z najlepszych pomysłów na luksusowy wypoczynek na rajskich wyspach. Seszele to archipelag setek wysp i wysepek na Oceanie Indyjskim, w pobliżu kontynentu afrykańskiego. W związku z tym poczujecie tam typowy afrykański klimat połączony z kulturą kreolską i francuską. Jeśli szukacie pomysłu na egzotyczne wakacje to Seszele spełnią Wasze oczekiwania w 100%! To nie tylko rajskie plaże z delikatnie ciepłym piaskiem i turkusową wodą oceanu, lecz także unikalna przyroda ze 100-letnimi żółwiami na czele oraz najpiękniejsze wyspy na Seszelach. 

Wiecie, że m.in. na wyspie Praslin rośnie największy kokos świata – coco de mer? Ma on bardzo oryginalny kształt, który przypomina pośladki 🙂 Mieszkańcy Seszeli są z tego tak dumni, że symbol coco de mer widnieje w ich godle oraz na banknotach.

Najpiękniejsze wyspy na Seszelach:

Wyspa Mahe

Wyspa Mahe jest największą wyspą Seszeli, na której znajduje się stolica kraju – Victoria. Znajdziecie na niej zachwycająco różnorodny krajobraz. Od typowych dla tego regionu wulkanicznych skał porośniętych tropikalną roślinnością po cudowne plaże, a jest ich ponad 70! Według nas najpiękniejsze plaże na Mahe to plaża w Port Lanuay oraz Anse Soleil. Ponadto warto zwiedzić lokalne dworki z kolonialną architekturą, pospacerować po ogrodzie botanicznym lub odwiedzić plantację cynamonu i wanilii. Ciekawą atrakcją na Mahe jest rejs łodzią z przeszklonym dnem, dzięki któremu podwodny świat będzie na wyciągniecie ręki.

Jeśli szukacie najlepszego hotelu dla rodzin z dziećmi to polecamy Wam kultowy hotel Four Seasons Resort Seychelles. Więcej o rodzinnych hotelach na Seszelach przeczytacie w naszym poprzednim wpisie. A może planujecie wakacje we dwoje w tropikach? Świetnym wyborem będzie 5-gwiazdkowy hotel Anantara Maia Seychelles Villas.

najpiękniejsze wyspy na seszelach

Wyspa Praslin

Wyspa Praslin jest drugą pod względem wielkości wyspą Seszeli. Najbardziej unikatową atrakcją są oczywiście palmy Coco de Mer, których kokosy mają bardzo ciekawy kształt. Na wyspie znajduje się Park Narodowy Praslin, którego teren w większości porośnięty jest lasami równikowymi. Dlatego warto udać się na pieszą wycieczkę z prywatnym przewodnikiem, który przybliży nam wyspiarską roślinność oraz zwierzęta. Skąpana równikowym słońcem wyspa Praslin to idealne miejsce na rajski urlop z dala od tłumów. Za najpiękniejszą plażę uważa się plażę Anse Georgette.

Luksusowy wypoczynek na wyspie Praslin znajdziecie w hotelu Raffles Seychelles oraz w hotelu Constance Lemuria. To miejsca świetnie przystosowane dla rodzin z dziećmi, jak i grupy przyjaciół. Oba hotele oferują doskonałe wille z prywatnym basenem na Seszelach, a w hotelu Constance Lemuria znajduje się Kids Club z ciekawymi zajęciami.

najpiękniejsze plaże na seszelach

Wyspa La Digue

Wyspa La Digue przez wielu uważana jest za jedną z najpiękniejszych na świecie. Przede wszystkim to jedna z najbardziej dziewiczych wysp Seszeli, którą zamieszkuje zaledwie 2 tysiące ludzi. Na wyspę La Digue najlepiej dostać się na pokładzie prywatnego jachtu z głównej wyspy Mahe lub z Praslin. Najpopularniejszym środkiem transportu na wyspie są elektryczne pojazdy, ale my polecamy wycieczki rowerowe lub piesze wzdłuż wybrzeża. Podobnie do gęsto porastającej wyspę dżungli i gajów palmowych, które są doskonałym miejscem na wędrówki. Niewątpliwie największą atrakcją na wyspie La Digue są żółwie olbrzymie, które potrafią żyć nawet 100 lat! Plażowanie ze stuletnim żółwiem? Tylko na najpiękniejszej plaży – Anse Source D’argent. Z pewnością pozostałych plaż na wyspie La Digue – Anse Cocos, Petit Anse oraz Grand Anse nie warto pominąć.

Dla miłośników kameralnych, butikowych hoteli polecamy tzw. „guest house”. Wiele z nich zachowuje bardzo wysoki poziom obsługi przy mniejszej ilości apartamentów.

wycieczki na seszele

Wyspa Felicite

Kolejna rajska wyspa na Waszej trasie podczas wymarzonych wakacji na Seszelach. Położona jest zaledwie 2,5km od wyspy La Digue. Wyspa Felicite słynie z gładkich, granitowych skał niedbale porozrzucanych po całej wyspie. Będąc na wyspie koniecznie spróbujcie dzikiego owocu mango oraz bananów. Wyspa Felicite to idealne miejsce na rajski wypoczynek i korzystanie z bogatej oferty sportów wodnych. Przede wszystkim warto zanurkować z rurką, popływać na desce lub udać się na wycieczkę kajakiem wzdłuż tropikalnego wybrzeża.

Najbardziej luksusowym hotelem na wyspie Felicite jest słynny hotel Six Senses Zil Pasyon. Filozofią hotelu jest zrównoważony rozwój, dzięki któremu harmonijnie komponuje z otaczającą go bujną przyrodą. Wille na skałach są kosmiczne!

Wyspa Desroche, Amiranty

O tej wyspie powiemy tylko jedno: ma aż 14km piaszczystych plaż. Rozłożyste palmy kokosowe na brzegu Oceanu Indyjskiego dają wymarzony cień podczas relaksu na plaży. Egzotyczna roślinność i pełna kolorów rafa koralowa czynią to miejsce na prawdę wyjątkowym.

Naszym numerem 1 na wyspie Desroches jest luksusowy hotel Four Seasons Resort Seychelles at Desroches Island. Do wyboru macie przestronne apartamenty lub wille z bezpośrednim dostępem do plaży. Ponadto to raj dla wędkarzy, którzy podczas ekskluzywnych rejsów mają okazję złowić pokaźne okazy lokalnych ryb, które następnie zostaną przyrządzone dla Was na kolację.

Desroches Island Seychelles

Wyspa Silhouette

Silhouette Island to wyspa pochodzenia wulkanicznego, zbudowana z granitowych skał. Powierzchnia wyspy pokryta jest gęstym, nieprzeniknionym, tropikalnym lasem i nieskazitelną przyrodą, co powoduje że jest ona jednym z najlepszych miejsc na wakacje. Zlokalizowana jest na północny zachód od Mahé i należy do Wysp Wewnętrznych w archipelagu Seszeli. Jej powierzchnia wynosi 20 km², co czyni ją trzecią co do wielkości wyspą kraju. Najwyższe wzniesienie na Silhuette to góra Mont Dauban licząca 740 metrów wysokości. Na stałe mieszka tu zaledwie około 140 osób.

Przez wiele lat wyspa była kryjówką słynnego pirata Jeana Hodoula. Według miejscowych legend pirat schował swój skarb w jednej ze szczelin skalnych. Na Silhouette znajdziemy unikalne gatunki roślin na Seszelach; podczas pieszych wycieczek po wyspie można podziwiać takie okazy jak wielobarwne orchidee czy drzewa hebanowe i balsamowe, które spotykane są tylko tutaj. Można tam spędzić błogie wczasy na plaży w luksusowym hotelu Labrize lub zanurkować z butlą. Ekskluzywny hotel międzynarodowej ekskluzywnej sieci Hilton oferuje prawdziwą sielankę i moc atrakcji dla rodzin z dziećmi; na Seszelach znajdują się jeszcze 2 inne hotele tej samej marki. Doskonałą formą wypoczynku może okazać się również rejs jachtem lub katamaranem po wysepkach, a miłośnicy aktywnego wypoczynku docenią trekking po tropikalnych terenach wysp.

Wyspa Curieuse

Wchodząca w skład grupy Wysp Wewnętrznych archipelagu Seszeli, leży około 1 kilometra na północ od wyspy Praslin. Jej powierzchnia wynosi ok. 3 km² i na stałe mieszka tam niewiele osób. Wyspa wraz z otaczającymi ją wodami stanowi Morski Park Narodowy Curieuse, utworzony w 1979 roku. Jest drugim największym parkiem morskim Seszeli zaraz po Sainte Anne. Wyspa posiada słabo rozwiniętą infrastrukturę turystyczną, najłatwiej dostać się tam łodzią z Praslin.

Curieuse znana też jest potocznie jako „Île Rouge” czyli Czerwona Wyspa, a to ze względu na występującą tam rdzawą ziemię. Curieuse Island jest obecnie obszarem chronionym i domem dla programu hodowlanego żółwi olbrzymich i żółwi morskich. Odwiedzając wyspę łatwo je zauważyć swobodnie wędrujące po piaszczystych zatokach. Podczas wycieczki połączonej ze zwiedzaniem specjalną atrakcją dla odwiedzających jest karmienie tych sympatycznych olbrzymów. Curieuse to jedyne miejsce poza Praslin, gdzie naturalnie występuje palma seszelska Coco de Mer, rodząca gigantyczne orzechy kokosowe w kształcie ludzkich bioder. Wyspa posiada nieco mroczną przeszłość, gdyż była w XIX i XX wieku kolonią trędowatych. Odwiedzający mogą odwiedzić ruiny leprosarium na południowym brzegu oraz dom lekarza. Rezydencja doktora, pochodząca z lat 70. XIX wieku to dobrze zachowany zabytek narodowy, gdzie obecnie znajduje się muzeum i centrum edukacji.

Atol Aldabra

To największy atol na Oceanie Indyjskim i jeden z największych atoli świata odznaczający się nietkniętą, dziewiczą przyrodą i endemiczną fauną i florą. Leży w grupie Wysp Zewnętrznych Republiki Seszeli. Składa się z czterech wysp i płytkiej laguny, a łączna powierzchnia archipelagu to 154 kilometry kwadratowe. Archipelag położony jest ponad 1000 kilometrów na południowy zachód od głównej wyspy Seszeli – Mahe i 360 kilometrów na północ od Madagaskaru. W skład grupy Aldabra wchodzą cztery atole – Cosmoledo, Aldabra, Astove i Assumption.

Znajdziemy tam imponującą kolonię żółwi olbrzymich żyjących na wolności w ich naturalnym środowisku, liczącą około 152 tysięcy osobników. Stanowi to 99% światowej populacji tego gatunku. Jest to ścisły rezerwat przyrody, od 1982 roku wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Na archipelagu Aldabra występuje 97 endemicznych gatunków ptaków, między innymi ibisy, flamingi, jaskółki morskie, pustułki seszelskie, salangany seszelskie, koralczyki czerwonogłowe, nietoperze owocowe, dymiące czaple, dziwogony aldabrańskie czy ptaki nieloty Aldabrany. Archipelag jest płaski, a najwyższy punkt wynosi zaledwie 8 m.n.p.m. Na płyciznach atolu często spotkać można rekiny tygrysie i wielkie manty. Ruch turystyczny na Atolu Aldabra jest mocno ograniczony; aby udać się tam należy wyczarterować jacht. Rejsy po Seszelach to wycieczki z dala od tłumów, dla osób kochających nieskażoną przyrodę.

Autor: Biuro Podróży CARTER®

Może zainteresuje Cię również: