Search
Close this search box.

Churchill Wild – Odwiedź najdziksze miejsce na Ziemi

Zapraszamy do doświadczenia afrykańskiego safari w… Arktyce! Tutaj, wśród zdumiewającej różnorodnością dzikiej przyrody i pod niebem rozświetlonym zorzą polarną wzniesiono 4 ekologiczne luksusowe schroniska, które zapraszają na rozmaite ekspedycje, spośród których każda jest niezapomnianą wyprawą w głąb arktycznej dziczy. Jeśli kiedykolwiek marzyłeś o locie ponad barwną tundrą do odległego schroniska, a następnie podziwianiu przyrody w małych grupach, w sposób pozwalający podziwiać niedźwiedzie polarne, by po powrocie odpocząć przy kominku przed zjedzeniem pysznego posiłku dla smakoszy, to przygoda z Churchill Wild spełni Twoje marzenia.

Churchill Wild jest jedyną na świecie rodzinną firmą specjalizującą się w pieszych wycieczkach po zamieszkałych przez niedźwiedzie polarne regionach Arktyki. Robimy wszystko, by zarówno amatorzy, jak i profesjonalni fotografowie mieli najlepszą w życiu okazję nie tylko fotografowania, ale również doświadczania bliskości tych niekwestionowanych gwiazd Arktyki. Ekskluzywny dostęp do wyjątkowych doświadczeń związanych z oglądaniem niedźwiedzi polarnych jest możliwy zarówno latem, jak i w tradycyjnym sezonie jesiennym. W lecie skuteczność obserwacji niedźwiedzi polarnych na lądzie i morzu wynosi 100% – to więcej niż podczas spektakularnej jesieni. Nikt nie zna wybrzeża zatoki Hudson i okolicznych regionów tak, jak zespół Churchill Wild – owocuje w ten sposób ponad 100-letnie doświadczenie w podróżach arktycznych. Te ekskluzywne tereny stwarzają również okazję do spotkań z innymi reprezentantami dzikiej przyrody, można więc obserwować białuchy arktyczne, karibu, wilki i arktyczne ptaki. Na dodatek Churchill Wild oferuje smakoszom najlepsze dania kuchni północnej w Arktyce, przygotowane przez najlepszych szefów kuchni, autorów najlepiej sprzedającej się serii książek kucharskich „Jagody i niedźwiedzie polarne”.

Churchill Wild zarządza 4 luksusowymi ekoschroniskami, z których trzy znajdują się w samym sercu terytorium niedźwiedzi polarnych na wybrzeżu Zatoki Hudsona w północnej Manitobie w Kanadzie. Nasze schroniska znajdują się bezpośrednio na trasach migracji niedźwiedzi polarnych, które latem wędrują wzdłuż brzegu, a jesienią czekają na zamarznięcie zatoki. Dwa z naszych schronisk, Nanuk Polar Bear Lodge i Seal River Heritage Lodge, zostały wyróżnione członkostwem z grupie unikalnych schronisk Towarzystwa National Geographic Unique Lodges of the World.

Seal River Heritage Lodge leży 60 km na północ od Churchill. Podróż samolotem zajmuje ok. 30 min. Schronisko znajduje się głęboko w sercu terytorium niedźwiedzi polarnych, jest idealnie położone nad brzegiem Zatoki Hudsona, w pobliżu ujścia rzeki Seal, w miejscu, gdzie każdego lata zbiera się tysiące białuch arktycznych . Właśnie stąd organizujemy nasze ekspedycje: „Ptaki, niedźwiedzie i biełuchy” w lipcu i sierpniu, „Fotograficzne safari za niedźwiedziami polarnymi” w październiku i listopadzie oraz „Arktyczne safari” we wrześniu. Schronisko umożliwia obserwację niedźwiedzi polarnych i dzikiej przyrody oraz oferuje spektakularne widoki na Zatokę Hudsona. Goście znajdą tu także wytyczone ścieżki przyrodnicze, wieżę widokową i rozległe panoramiczne okna. Lodge wznosi się w centrum rozległego pustkowia. Znajduje się tu zaledwie 8 domków z bali, mogących pomieścić łącznie 16 osób. Wspaniała jadalnia z przeszklonym frontem wychodzi na ujście rzeki, więc podczas obiadu można dostrzec niedźwiedzie z miejsca przy wygodnym stole. Samo jedzenie także jest wspaniałe, a schronisko wszędzie tam, gdzie jest to możliwe, korzysta z lokalnych składników.

Nanuk Polar Bear Lodge znajduje się 250 km na południowy wschód od Churchill na wybrzeżu zatoki Hudsona w pobliżu zabytkowej faktorii York i zapewnia znakomity dostęp do dzikiej przyrody. Najważniejszą atrakcją Nanuk są niedźwiedzie polarne – jest ich tu więcej niż prawdopodobnie gdziekolwiek indziej. Oddalenie tego schroniska od siedzib ludzkich zapewnia gościom wyjątkowy dostęp do jednego z najbardziej dziewiczych obszarów dzikiej przyrody na świecie. Jest ono również strategicznie umiejscowione w bardzo bliskim sąsiedztwie mateczników niedźwiedzi polarnych, które – według urzędników zajmujących się ochroną przyrody w Manitobie – co najmniej dorównują liczebnie, a być może nawet przewyższają osobniki z Parku Narodowego Wapusk. Wewnątrz schroniska znajduje się 8 pokoi gościnnych z łazienkami a w promieniu150 km nie ma innych osad ludzkich.

Lezące zaledwie 30 km i 15 min drogi samolotem na północ od Churchill, na wąskim pasie ziemi pomiędzy jeziorem Dymond i Zatoką Hudsona, luksusowe schronisko Dymond Lake Ecolodge dysponuje 8 dwuosobowymi pokojami. Dzięki małym, maksymalnie 15-osobowym grupom, maksymalizuje możliwość kontaktu z dziką przyrodą, dając gościom okazję podziwiania niedźwiedzi polarnych z różnych miejsc: z jednej ze ścieżek przyrodniczych, wieży widokowej z loży lub bezpośrednio z panoramicznych okien schroniska. Wycieczka do Dymond Lake Ecolodge na naszą „Wielką przygodę z niedźwiedziami polarnymi” zapewnia, że goście zobaczą te zwierzęta w sposób nieporównywalny do wycieczek organizowanych z miasta.

Choć wszystkie schroniska Church Wild oferują luksus zgodnie ze standardami arktycznymi, to ich najbardziej wysunięta na południe posiadłość, North Knife Lake Lodge, jest zdecydowanie najbardziej luksusowa. Położona jest około 200 km na południowy zachód od Churchill, głęboko w tajdze, która jest domem dla wilków, łosi, czarnych niedźwiedzi, lisów oraz różnych gatunków ptaków. Schronisko to stanowi idealne miejsce dla chcących przeżyć własną przygodę, której częścią są piesze wycieczki, wiosłowanie, obserwowanie dzikiej przyrody i zorzy polarnej oraz wędkowanie – okoliczne rzeki i jeziora obfitują w szczupaki, palie jeziorowe, sandacze amerykańskie, sieje i lipienie arktyczne. W luksusowym schronisku znajduje się 8 dwuosobowych pokoi typu queen i twin z prywatnymi łazienkami oraz 2 prywatne apartamenty rodzinne, które mogą pomieścić po 5 osób.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę