Search
Close this search box.

Amanjena

Wyjątkowy hotel blisko zabytkowego Marrakeszu

Nazwa hotelu oznacza „Spokojny raj”. Obiekt ten to luksusowy hotel, który oferuje relaks w cichej oazie pełnej drzew oliwnych i palmowych, a jednocześnie jest zaledwie 20 min od zabytkowej części Marrakeszu oraz pięknej medyny chronionej przez UNESCO. Co więcej, leży w bezpośrednim sąsiedztwie 27-dołkowego pola golfowego Amelkis Championship Golf Course. Amanjena Hotel posiada pawilony mieszkalne i domy, które cechują się tradycyjną architekturą marokańską, nawiązującą do starych, miejskich budynków wznoszonych z ubijanej ziemi, a także berberyjskich wiosek.

Poznaj wyjątkową Marokańską kuchnię

Zakwaterowania zachwycają wejściami w kształcie łuków, zdobionymi sklepieniami w stylu weneckim oraz dziedzińcami z ogrodami. Niektóre wyposażono w prywatne baseny podgrzewane. Japońska restauracja Nama serwuje sushi oraz dania kuchni washoku (prawdziwe kulinarne dzieła sztuki!). Z lokalu widać główny, 33-metrowy, basen podgrzewany. Restauracja marokańska cechuje się tradycyjnym wystrojem (przykładem jest zachwycająca fontanna). Można w niej spróbować prawdziwego, domowego tadżinu oraz wielu innych specjałów marokańskich. W czasie wypoczynku w tym ekskluzywnym hotelu warto wybrać się na wycieczkę do berberyjskiej wioski u podnóża gór Atlas lub zwiedzić starodawne meczety i kasby (forty) w wysokich górach.

Jeśli goście zdecydują się jednak pozostać w obiekcie, poleca się skorzystanie z oferty spa, w tym tradycyjnego hammamu oraz zabiegów na bazie naturalnych i wolnych od chemii produktów marki Aman, lub zagranie meczu na 1 z 2 oświetlonych kortów ziemnych. Centrum fitnessu wyposażono w najnowocześniejszy sprzęt do treningów wzmacniającego układ krążenia oraz siłowego.

Lokalizacja:

Marakesz, ok. 20 min jazdy z portu lotniczego Marrakesz-Menara.

Zakwaterowanie:

40 pawilonów mieszkalnych i domów: Pavilion, Pavilion Bassin, Pavilion Piscine, Maison, Maison Jardin, Al-Hamra Maison.

Restauracje i bary:

4 restauracje i 3 bary: Nama (restauracja japońska), restauracja marokańska, The Pool Terrace, The Lounges, The Bar, Caidal Tent.

Udogodnienia:

basen zewnętrzny, podgrzewany, osobny basen dla dzieci, biblioteka, butik, lokalne wycieczki kulturoznawcze i krajoznawcze, Wi-Fi.

Sport i rekreacja:

centrum fitnessu, tenis, golf.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę