Search
Close this search box.

The Oberoi, Marrakech

Podróżnikom planującym wakacje w Maroku polecamy jeden z najlepszych hoteli w Marrakeszu. Należący do ekskluzywnej sieci The Oberoi obiekt jest idealnym miejscem by zobaczyć autentyczne oblicze tego miasta. Najważniejsze atrakcje, np. wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO plac Dżami al-Fana będący najstarszą częścią miasta, najstarszy, wybudowany w XIV w. meczet i medresa Alego ibn Jusufa zachwycający tradycyjną arabską architekturą, La Koutoubia – największy meczet Marrakeszu z minaretem o wysokości 77 m oraz muzeum Yves Saint Laurenta, w którym znajduje się kolekcja ponad kilkunastu tysięcy unikatowych egzemplarzy odzieży i akcesoriów, są zaledwie 25 minut jazdy od luksusowego hotelu. Ekskluzywny ośrodek The Oberoi, Marrakech to również doskonały wybór dla miłośników golfa, którzy mogą udać się na oddalone o 6 km od obiektu 27-dołkowe pole The Royal Golf de Marrakech Course lub dwa inne, 18-dołkowe.

Jednak nie samo położenie sprawiło, że w 2020 r. obiekt znalazł się na przygotowanej przez Condé Nast Traveler liście Hot List – Best New Hotels in the World. Hotel znajduje się wśród bujnych ogrodów z drzewami cytrusowymi i starymi gajami oliwnymi. Wśród nich, w zacisznym miejscu, usytuowano spa oferujące m.in. klasyczny rytuał hammam. Większość pokoi i apartamentów ma prywatne baseny i ogrody, a ich andaluzyjski design pozwala w pełni poczuć klimat Maroka. Unikalna architektura nawiązuje do marokańskich pałaców, a z jego okien można podziwiać majestatyczne, ośnieżone szczyty gór Atlas. Te warto jednak zobaczyć również z bliska, ich zbocza znajdują się jedynie 60 km od hotelu, co stanowi nie lada gratkę dla entuzjastów trekkingu!

Na uwagę zasługują hotelowe restauracje, w tym Siniman, w którym serwowane są klasyczne marokańskie specjały, choćby zupa harira, prawdziwy tadżin i kuskus z jagnięciną. Co ciekawe, szef kuchni chętnie prowadzi warsztaty kulinarne, podczas których goście mogą poznać tajniki przygotować regionalnych specjałów.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę