Search
Close this search box.

Belmond Savute Elephant Lodge

Belmond Savute Elephant Lodge położona jest nad kanałem Savute w Parku Narodowym Chobe na północy Botswany. Park ten słynie z jednej z największych populacji słoni w całej Afryce liczącej ok 120 tyś tych olbrzymów. Całe życie słoni, jak i licznie występujących stad bawołów skoncentrowane jest nad wodą, dlatego też najlepszym sposobem na odkrywanie parku są wycieczki łodzią. Podczas safari można również zobaczyć powszechnie występujące tu drapieżniki jak lwy, hieny, szakale, gepardy czy dzikie psy. Region Savute jest dodatkowo idealnym miejscem dla pasjonatów ornitologii, gdyż jest domem dla ponad 400 gatunków ptaków min. trzewikodziobów, bocianów, zimorodków, długoszpona afrykańskiego czy kormoranów.

Belmond Savute Elephant Lodge to najbardziej ekskluzywna lodge, która jest uosobieniem najwyższej jakości i najciekawszego safari w Botswanie. Dodatkowym atutem jest fakt, że została całkowicie odnowiona w 2019 r. Wszystkie 12 luksusowe klimatyzowane namioty zostały zbudowane na drewnianych platformach zapewniając standard na najwyższym poziomie. Bogate wnętrza wypełnione są ręcznie wykonanymi meblami i dodatkami w kolorach Ziemi, zaś wystrój inspirowany jest historią afrykańskich odkrywców. W przestronnym salonie przygotowano wygodną kanapę i fotele, oraz minibarek (w cenie pobytu), który uzupełniany jest każdego dnia wyselekcjonowanymi alkoholami świata i winami. Goście chętnie korzystają z tego miejsca podczas popołudniowej herbaty lub prywatnej kolacji, zaś panoramiczny taras zapewnia spektakularny widok na zbiornik wodny, tak chętnie odwiedzany przez słonie, lamparty czy hieny. Szef kuchni przygotuje przepyszne dania zgodnie z wymaganiami dietetycznymi, o których należy poinformować przed podróżą. Zachęcamy do popołudniowych wycieczek wraz z koszem piknikowym wypełnionym smakołykami oraz napojami lub relaksu z drinkiem w ręku przy basenie znajdującym się przy lobby.

Podczas porannych i popołudniowych wycieczek safari autem 4×4 lub łodzią, będzie można obserwować ogromne stada słoni, lwy, dzikie psy, lamparty czy hieny będące niemal na wyciągnięcie ręki. Ponadto warto zobaczyć imponujący gaj baobabów. Ciekawostką jest fakt, że tereny te były zamieszkiwane 1 500 lat temu, a dowodem są pradawne malowidła naskalne Buszmenów. Wieczór to z kolei czas uczty zorganizowanej w tradycyjnej afrykańskiej bomie – czyli kolacji przy świetle ogniska okraszonej lokalnymi tańcami i piosenkami. Bezchmurne noce to wymarzone chwile dla pasjonatów astronomii – nowoczesny teleskop znajdujący się w lodge można ujrzeć najdalsze gwiazdozbiory.

Lokalizacja:

Lodge położona jest nad kanałem Savute w Parku Narodowym Chobe na północy Botswany

Zakwaterowanie:

12 luksusowych, przestronnych i klimatyzowanych namiotów z prywatnym tarasem z którego można obserwować spacerujące słonie

Udogodnienia:

możliwość zorganizowania prywatnych lotów luksusową awionetką pomiędzy lodgami

Sport i rekreacja:

wycieczki safari z prywatnym przewodnikiem, obserwacje astronomiczne, śniadania i lunche w formie pikniku, lot helikopterem, odkrywanie malowideł naskalnych, udział w tradycyjnej boma – dinner, obserwacje ornitologiczne

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę