Search
Close this search box.

Surowa i tajemnicza Namibia

Namibia w 10 dni

Namibia to rozległy kraj, nawet jak na afrykańskie standardy, obejmujący obszar mniej więcej dwukrotnie większy od Kalifornii i czterokrotnie większy od Wielkiej Brytanii, lecz zamieszkany jedynie przez zaledwie 2 miliony ludzi. To sprawia, że posiada jedną z najniższych gęstości zaludnienia na świecie. Jest również „wieczną ziemią”; co widać w dziedzictwie sztuki naskalnej stworzonej przez artystów epoki kamienia oraz atrakcjach geologicznych, takich jak skamieniały las, gdzie skamieniałe pnie drzew leżą od ponad 280 milionów lat.

Wycieczka do Namibii to podróż pełna niezapomnianych doświadczeń i odkryć, które otworzą przed Tobą drzwi do fascynującego świata tego afrykańskiego kraju. Namibia to miejsce, gdzie spektakularne krajobrazy stają się rzeczywistością. Wyjątkowo rozległe przestrzenie oraz różnorodność naturalnych formacji sprawiają, że każdy krok jest jak podróż w nieznane. Kiedy stajesz na czerwonych wydmach Pustyni Namib, uczucie zachwytu miesza się z pokorą w obliczu potęgi natury. Wiatr kształtuje te wydmy przez tysiąclecia, tworząc surrealistyczne krajobrazy, których intensywność odczuwasz w sercu.

W Parku Narodowym Etosha, w sercu kraju, natura prezentuje swój dziki charakter. Majestatyczne lwy, eleganckie żyrafy i ławice antylop to tylko niektóre z niesamowitych stworzeń, które możesz tu spotkać. Oglądając je w ich naturalnym środowisku, odkrywasz piękno harmonii natury. Historia i kultura Namibii wciąż są żywe w tradycyjnych wioskach ludów Tubu i Herero, gdzie codzienne życie jest żywym dziedzictwem przodków. Sztuka naskalna, pozostawiona przez pierwotnych mieszkańców, to okno w przeszłość, które odsłania tajemnice i historie minionych epok.

W Namibii warto odkryć także unikalną faunę. Od majestatycznych lwów do rzadkich ptaków w delcie rzeki Okavango, każdy obszar ma swoje wyjątkowe piękno. A nad wybrzeżem możesz zobaczyć foki i pingwiny. Przyjazność i serdeczność mieszkańców Namibii tworzą wyjątkową atmosferę. Są oni gotowi podzielić się swoimi historiami, tworząc poczucie wspólnoty i dzieląc się kawałkiem ich codziennego życia.

Wycieczka do Namibii to także przygoda i aktywność. Wędrówki po górach, surfowanie na wydmach, obserwacje dzikich zwierząt i podróże off-roadowe to tylko kilka z wielu sposobów, by odkryć tę krainę. W tej spokojnej krainie znajdziesz ciszę i harmonię, które pozwolą ci oderwać się od zgiełku codzienności. Namibia oferuje nie tylko piękno natury, ale także możliwość odnalezienia spokoju we wnętrzu siebie. Podróż do Namibii to także wyjątkowe doświadczenia. Wschody słońca nad wydmami, nocne obserwacje gwiazd w czystym niebie, to tylko kilka chwil, które zostaną z tobą na zawsze. To podróż, która zainspiruje cię swoim pięknem i różnorodnością, pozostawiając niezapomniane wspomnienia na długo po powrocie.

Co czeka Cię podczas tej wspaniałej wyprawy?

 • Wspięcie się na niektóre z najwyższych, wolnostojących wydm piaskowych na świecie.
 • Kajakarstwo morskie z fokami i delfinami na Wybrzeżu Szkieletów (alternatywnie: wybierz opcję wycieczki katamaranem po morzu).
 • Szukanie śladów słoni przystosowanych do życia na pustyni w okresowych systemach rzecznych.
 • Zwiedzanie miejsca wpisanego na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO w Twyfelfontein.
 • Niezapomniane i ekscytujące wycieczki z przewodnikiem w słynnym Parku Narodowym Etosha, podróżując specjalnie dostosowanym do warunków klimatycznych samochodem terenowym 4×4 z dachem otwieranym.
 • Obserwacja dzikich zwierząt przy oświetlonym wodopojowym podczas wieczoru.
 • Safari na prywatnej Rezerwie Ongava.
 • Odwiedź światowej sławy AfriCat Foundation i dowiedz się więcej o inicjatywach ochrony związanych z dużymi kotami Afryki.

Plan wycieczki:

1 Z Windhoek do obszaru Sossusvlei

Dziś rano przewodnik odbierze Cię z miejsca zakwaterowania lub z lotniska Windhoek/Hosea Kutako International Airport (jeśli lądujesz przed godziną 07:00). Wyruszysz w podróż samochodem safari z prywatnym przewodnikiem na południowy zachód przez malownicze wyżyny Khomas Hochland, opuszczając Wielki Uskok i docierając do Pustyni Namib. Przy okazji zatrzymasz się na piknik w malowniczym miejscu. Wczesnym popołudniem dotrzesz do Dead Valley Lodge, gdzie spędzisz dwie noce, eksplorując atrakcje Pustyni Namib razem z przewodnikiem. Jeśli pozostanie jeszcze czasu, przewodnik zabierze Cię do Kanionu Sesriem lub Wydmy Elim. Możesz też po prostu odpocząć i cieszyć się pięknym otoczeniem w Dead Valley Lodge.

Kanion Sesriem to wąska, 1,5-kilometrowa i 30-metrowa przepaść uformowana przez rzekę Tsauchab przez wieki erozji. Wpływa na nią także deszcz, który tworzy zbiorniki wody. Kanion jest ważnym miejscem dla wczesnych osadników, którzy używali surowych rzemyków (riems) do czerpania wody dla bydła, stąd jego nazwa.

Dead Valley Lodge to luksusowe miejsce otwarte w 2019 roku, położone w Parku Narodowym Namib Naukluft, blisko słynnych Wydm Sossusvlei i „Deadvlei”. Oferuje 20 klimatyzowanych chatek z widokiem na piękno Pustyni Namib. Restauracja i malowniczy bar przy basenie dostarczą Ci wyśmienitego doświadczenia kulinarnego w otoczeniu przyrody.

2 Sossusvlei / Pustynia Namib

Tego ranka wstaniesz wcześnie, aby wziąć udział w magicznej wycieczce z przewodnikiem po Parku Narodowym Namib Naukluft. Wyruszycie przed wschodem słońca, aby uchwycić piękno wydm w miękkim świetle poranka. Twój przewodnik opowie Ci o Pustyni Namib, fascynujących stworzeniach i roślinach, które przystosowały się do przetrwania w surowych warunkach. Po eksploracji Sossusvlei, Deadvlei i okolicznych pól wydm, zjesz spokojny piknik brunch w cieniu drzewa akacji. Następnie wrócisz do Dead Valley Lodge na wcześniejszy lunch. Jeśli jeszcze nie byłeś w Kanionie Sesriem, masz opcję jego odwiedzenia. Popołudnie możesz spędzić na relaksie (z doświadczenia wiemy, że to mile widziane po porannym odkrywaniu wydm).

Sossusvlei to najczęściej odwiedzana część ogromnego Parku Narodowego Namib Naukluft. Znana jest z wysokich, morelowo-kolorowych wydm piaskowych, do których prowadzi dolina rzeki Tsauchab. Sossusvlei to gliniana kotlina otoczona przez wydmy, które wznoszą się do 300 metrów nad otaczającymi równinami. Ta piaskowa przestrzeń kontrastuje z białymi piaskami i jest końcowym punktem efemerycznej rzeki Tsauchab. Rzeka ta w przeszłości docierała do oceanu, zanim uniemożliwiły to wydmy.

Deadvlei to tzw „martwa dolina”, znana z pomarszczonych drzew akacji. Możesz tam dotrzeć pieszo. Drzewa te, choć martwe z braku wody, wciąż stoją w pionie. Przetrwały one od czasu, gdy wydmy zablokowały bieg rzeki.

3 Z Sossusvlei do Swakopmund

Dziś fascynująca trasa wiedzie na północny zachód przez piękne, zmieniające się krajobrazy pustyni Narodowego Parku Namib Naukluft, obejmujące kaniony Gaub i Kuiseb. Następnie dotrzesz do wybrzeża w porcie Walvis Bay, a stamtąd ruszysz na północ do Swakopmundu, gdzie będziesz mógł cieszyć się z nadmorską lokalizacji i morskim powietrzem przez kolejne dwie noce. Popołudniem będziesz miał czas, aby spacerować po mieście i nabrzeżu, a potem udasz się na kolację do popularnej restauracji serwującej świeże owoce morza.

Swakopmund to urokliwa mieszanka niemieckiej architektury kolonialnej i nowoczesnych udogodnień – hotele, sklepy, restauracje, muzea, galerie i kawiarnie. Historia miasta zaczęła się od lądowiska w 1892 roku, a później rozwijało się jako miejsce wypoczynkowe. W okresie I wojny światowej rozwój zahamowano, jednak później miasto odżyło dzięki poprawie infrastruktury. Pomimo nieco zbyt niskich temperatur do kąpieli, plaże i przyjemny klimat stanowią ukojenie po czasie spędzonym na pustyni.

4 Swakopmund

Po wczesnym śniadaniu przewodnik zabierze Cię wzdłuż malowniczej drogi przybrzeżnej na południe do Walvis Bay na niezapomnianą przygodę kajakową po lagunie. Po spotkaniu z przewodnikiem do kajaków, przejedziesz krótką trasę widokową do Pelican Point, aby zobaczyć jego latarnię morską. Krótko zatrzymasz się przy solniskach, aby podziwiać różnorodność ptaków w drodze na punkt startowy.

Kajakarstwo to doskonały sposób, aby zobaczyć m.in. foki przylgowe, delfiny Heaviside’a i butelkonose, pelikany, flamingi i wiele innych gatunków ptaków morskich. Jeśli będziesz mieć szczęście, istnieje także szansa na zobaczenie wielorybów, żółwi skórzastych i ryb słonecznych. W trakcie dnia przewodnik zatrzyma się, aby opowiedzieć o środowisku, a na plaży zostaną podane lekkie przekąski przed powrotem do Walvis Bay.

Alternatywnie, masz również możliwość wzięcia udziału w niezapomnianej wycieczce łodzią motorową po lagunie zewnętrznej i porcie, jeśli kajakarstwo nie jest dla Viebie. Tutaj również powinieneś zobaczyć foki przylgowe, delfiny Heaviside’a i butelkonose, pelikany, flamingi i wiele innych gatunków ptaków morskich. Ponownie, jeśli szczęście Ci dopisze, istnieje szansa na zobaczenie wielorybów, żółwi skórzastych i ryb słonecznych. W trakcie wycieczki podawane będą przekąski wraz z lokalnym winem musującym i świeżymi ostrygami.

Następnie masz możliwość dalszego zwiedzania nabrzeża Walvis Bay, zanim wrócisz do Swakopmundu, gdzie będziesz mógł spędzić popołudnie na relaksie w swoim pensjonacie lub na mieście. Dodatkowe aktywności, takie jak loty widokowe, jazda na desce po piasku i wiele więcej, można zarezerwować za dodatkową opłatą.

5 Z Swakopmund do Damaraland

Dzisiejsze safari prowadzi na północ i wschód w malowniczy i zróżnicowany obszar Damaralandu. Przejedziesz obok najwyższej góry Namibii, Brandbergu, która sięga 2573 m n.p.m. Zatrzymasz się, by obserwować zwierzęta i zachwycić się przepięknymi krajobrazami. Damaraland charakteryzuje się bogactwem kolorów, imponującymi górami o płaskich wierzchołkach, formacjami skalnymi i osobliwą roślinnością. Krajobraz kształtowany był przez erozję wiatru, wody i sił geologicznych, tworząc pagórkowate wzgórza, wydmy, równiny żwirowe i starożytne tarasy rzeczne. Różnorodność i samotność tego obszaru, w połączeniu z jego pięknem, zdumiewają i dają prawdziwe wrażenie „dziczy”.

Jeśli czas pozwoli, przewodnik zabierze Cię na wizytę w pobliskich atrakcjach i miejscach geologicznych z prahistorycznymi rycinami naskalnymi w Twyfelfontein (Obiekt Światowego Dziedzictwa UNESCO) – jeśli nie, będziesz miał wystarczająco czasu, aby je zobaczyć kolejnego dnia.

Twyfelfontein: Rozsiane na zboczu wśród czerwonych piaskowcowych gór, kamienie i płyty Twyfelfontein kryją około 2500 prahistorycznych rycin, przedstawiających zwierzęta, ślady zwierząt i abstrakcyjne motywy. To być może największa i najwspanialsza kolekcja petroglifów w Afryce. Ryciny ukazują zwierzęta takie jak słoń, żyrafa, kudu, lew, nosorożec, skoczek, zebra i struś, które kiedyś korzystały z źródła u podnóża wzgórza. W niektórych przypadkach przedstawione są odciski stóp zamiast kopyt lub łap. Abstrakcyjne motywy to głównie kręgi. Znalezione w Twyfelfontein narzędzia kamienne i inne artefakty sugerują, że myśliwi-zbieracze zamieszkiwali to miejsce przez około 7000 lat. Ryciny są rozmieszczone wzdłuż dwóch okrężnych tras, z czego jedna to godzinna wspinaczka, a druga trochę dłuższa. Twyfelfontein to ważny Pomnik Narodowy Namibii oraz Obiekt Światowego Dziedzictwa UNESCO.

Camp Kipwe: Camp Kipwe leży w sercu Damaralandu, blisko lokalnych atrakcji. Obóz otoczony jest granitowymi głazami, niedaleko od koryta rzeki Aba Huab, gdzie często można zobaczyć słonie przystosowane do życia w pustyni. Każda komfortowa chatka kryta strzechą jest prostym, gustownie urządzonym miejscem z łazienką na świeżym powietrzu. W centrum obozu znajduje się miejsce do jedzenia na świeżym powietrzu, bar, salon i recepcja z kominkiem, przy którym można odpocząć wieczorem. Basen i punkt widokowy na zachód słońca z pięknymi widokami uzupełniają urok Campu.

6 Damaraland to Southern Etosha National Park

Po wczesnym śniadaniu czeka Cię ekscytująca wyprawa samochodem terenowym 4×4 wzdłuż rzek Aba Huab i Huab, by odkryć tę niezwykłą okolicę i poszukać dzikich zwierząt, w tym słoni przystosowanych do życia w pustyni. Damaraland jest domem dla różnorodnych zwierząt pustynnych i ukrytych skarbów. Zwykle największą szansę na zobaczenie dzikich słoni ma się wcześnie rano, przed powrotem na lunch do obozu. Jeśli wszyscy na safari się zgodzą, możesz zabrać ze sobą piknik i zatrzymać się w cieniu wielkiego drzewa Ana przy rzece, by podziwiać stado słoni podczas jedzenia w pobliżu.

Twój przewodnik umożliwi także wizytę w Twyfelfontein i innych pobliskich atrakcjach, jeśli wcześniej tego dnia nie miałeś ku temu okazji. Po powrocie do obozu będziesz mieć czas na spacer w okolicy z przewodnikiem lub po prostu na relaks i odpoczynek.

Słonie przystosowane do życia na pustyni spędzają dni na poszukiwaniu pożywienia i wody. Ich obszary życia sięgają od północnego Kaokoveld po północną Namibię. Poruszają się głównie w nocy, kiedy jest chłodniej, a w ciągu dnia odpoczywają. Żerują na różnych roślinach dostępnych w ich obszarze, przystosowując się do ekstremalnych warunków pustynnych. To unikalny ekosystem dostosowany do życia w ekstremalnych warunkach suchej krainy.

7 z Damaraland do Southern Etosha National Park

Dziś wyruszysz w podróż do Rezerwatu Ongava, który znajduje się na południowej granicy Parku Narodowego Etoszy. Dotrzesz na miejsce w sam raz na popołudniową przejażdżkę po Rezerwacie Ongava w otwartym pojeździe terenowym z przewodnikiem Ongava. Przejazd będzie dzielony również pomiędzy innych gości ośrodka.

Rezerwat Ongava: Rezerwat Ongava to prywatny rezerwat przyrody, rozciągający się na 30 000 hektarów wzdłuż południowo-zachodniej granicy Parku Narodowego Etoszy. Rezerwat jest domem dla różnorodnej fauny, w tym lwów, leopardów, żyraf, nosorożców, górskich zebr Hartmanna, oryksów, kudu, dikdików i wielu innych. Krajobraz jest atrakcyjny, obejmuje duże otwarte równiny, które przechodzą w lasy drzew Mopane oraz wapienne wzniesienia dolomitowe.

8 Southern Etosha National Park

Dziś zostaniesz zaproszony na ekscytującą poranną wycieczkę z przewodnikiem do Parku Narodowego Etoszy, aby zobaczyć więcej zróżnicowanej fauny i gatunków ptaków, które tam można spotkać. Następnie będziesz mieć czas na relaks przy orzeźwiającym basenie, zanim ponownie wybierzesz się na popołudniową wycieczkę do parku Etosza, opuszczając go przed zachodem słońca. Alternatywnie, możesz zdecydować się spędzić cały dzień w parku i zjeść lunch w jednym z innych obozów w okolicy, lub zorganizować piknik, obserwując zwierzęta przy szczególnie produktywnym źródle wodnym w okolicy. Po powrocie do obozu (bramy zamykają się o zachodzie słońca), resztę wieczoru można spędzić obserwując zwierzęta przy podświetlonym źródle wodnym obozu, delektując się kolacją i później.

Park Narodowy Etosza: Park Narodowy Etoszy obejmuje obszar 22 270 km², z czego około 5 000 km² stanowią depresje solne zwane „panami”. Największy z tych „panów”, Etosha Pan, jest pustynią solną. Pan Etosha leży w Kotlinie Owambo, na północno-zachodnim skraju namibijskiej pustyni Kalahari. Trzy miliony lat temu stanowił część ogromnego, płytkiego jeziora, które stało się złożoną strukturą solnych mórz, gdy główna rzeka, która je zasilała, Kunene, zmieniła bieg i zaczęła płynąć do Oceanu Atlantyckiego. Gdyby jezioro istniało dzisiaj, byłoby trzecim co do wielkości jeziorem na świecie. Etosha to największy z panów o powierzchni 4 760 km².

Współcześnie woda zapełnia go tylko wtedy, gdy w północnej Angoli spadnie wystarczająco dużo deszczu, co powoduje, że powodzie spływają na południe wzdłuż systemu drenażowego Cuvelai. Park składa się z trawiastych równin, lasów i sawann. Obserwacja zwierząt skupia się wokół licznych źródeł i punktów wodnych, gdzie często można zobaczyć wiele różnych gatunków jednocześnie. W parku można znaleźć około 114 gatunków ssaków i ponad 340 gatunków ptaków. Wśród dzikich zwierząt, które można zobaczyć, są słonie, lwy, żyrafy, gnu, elandy, kudy, oryksy, zebry, nosorożce, gepardy, lamparty, hieny, borsuki miodowe i dziki, a także endemiczne impale o czarnych twarzach.

9 Southern Etosha National Park

Kolejne poranne godziny poświęcone zostaną niezapomnianym przejażdżkom terenowym po południowej części Parku Narodowego Etoszy z przewodnikiem. Powrócisz do obozu na lunch i wczesne popołudniowe odpoczywanie, a ostatnie popołudnie spędzisz na wycieczce terenowym po prywatnej Rezerwie Ongava. Następnie wrócisz po zachodzie słońca, aby mieć wystarczająco czasu na odświeżenie się i cieszenie się ostatnią „kolacją safari” z widokiem na podświetlone źródło wodne obozu.

10 Z Ongava to Windhoek przez the AfriCat Foundation

Wczesny wyjazd poprowadzi Cię na południe z Ongavy przez Outjo i Otjiwarongo, aby dotrzeć do Centrum Dnia AfriCat w Okonjima, wspaniałego punktu kulminacyjnego, którym zakończysz swoje safari. Okonjima to siedziba Fundacji AfriCat, schroniska dla dzikiej przyrody, które skupia się na badaniach i rehabilitacji dużych kotów Afryki, zwłaszcza rannych lub schwytanych lampartów i gepardów. Dotrzesz tam na lunch przed emocjonującą i edukacyjną przejażdżką terenową oraz zwiedzaniem centrum.

Po wycieczce i odświeżeniu podróż kontynuuje na południe, aby wrócić do Windhuku pod koniec popołudnia, tuż gdy zachodzi słońce. Po przyjeździe do Windhuku zostaniesz przetransportowany do wybranego miejsca zakwaterowania lub na międzynarodowe lotnisko Windhoek (dodatkowy transfer trzeba zarezerwować oddzielnie), jeśli wylatujesz wieczorem. Loty wylotowe nie mogą być wcześniejsze niż godzina 21:00, aby umożliwić wystarczająco dużo czasu na odwiedzenie Fundacji AfriCat i podróż powrotną do Windhoek. Dodatkowo, jeśli jest to wymagane, można zorganizować dodatkową nocleg w Windhoek za dodatkową opłatą.

OPCJONALNE PRZEDŁUŻENIE:Masz możliwość przedłużenia swojego safari o dodatkową noc lub dwie w Okonjima Bush Camp. Daje to możliwość dokładniejszego zrozumienia pracy Fundacji AfriCat oraz skorzystania z różnorodnych aktywności oferowanych przez ośrodek. Zakwaterowanie obejmuje wszystkie posiłki, napoje lokalne (z wyłączeniem premierowych i importowanych marek) oraz 2 aktywności na osobę dziennie. Aktywności nocnego ukrycia i nocnych przejażdżek są wyłączone, ale można je zarezerwować bezpośrednio w ośrodku, w zależności od dostępności.

Informacje o wyprawie:

Zawiera
 • Zakwaterowanie.
 • Transport w klimatyzowanym pojeździe safari.
 • Wszystkie posiłki.
 • Usługi zarejestrowanego i doświadczonego przyrodnika, anglojęzycznego przewodnika safari.
 • Opłaty za wstęp i wycieczki, zgodnie z opisem powyższego programu.
 • Woda mineralna na pokładzie pojazdu safari.
 • Opcja skorzystania z kajaków lub rejsu katamaranem w Swakopmundzie.
 • Dwie popołudniowe przejażdżki po terenie Ongava w otwartym pojeździe z przewodnikiem ośrodka.
 • Pakiet powitalny.
Nie zawiera
 • Międzynarodowych lotów do Namibii oraz opłat lotniskowych.
 • Transferu z lotniska międzynarodowego w Windhoeku.
 • Zakwaterowania przed i po safari w Windhoeku.
 • Wszelkich opłat za wstęp i wycieczki nieuwzględnione w powyższym programie, takie jak loty widokowe.
 • Żadnych napojów z wyjątkiem wody mineralnej na pokładzie pojazdu safari.
 • Prania (usługa prania dostępna w ośrodkach za dodatkową opłatą).
 • Napiwków.
 • Wydatków osobistych (wydatki na telefon, lekarstwa itp.).
 • OPŁAT ZA WIZY.
 • OPŁAT BANKOWYCH (według stawek banku lub prowizji w wysokości 3,5% dla VISA/MASTER i 4,5% dla AMEX).

Informacje dodatkowe:

Dodatkowo
 • Usługi podlegają dostępności w chwili dokonywania rezerwacji.
 • Stawki podlegają zmianie bez wcześniejszego powiadomienia z powodu okoliczności niezależnych od organizatorów na miejscu, takich jak wzrost cen paliwa, wahania kursów walut itp.
 • Ze względu na charakter tego safari, minimalny wiek uczestnika wynosi 12 lat, a osoby w tym wieku płacą pełną opłatę.
 • Choć staramy się zakwaterować gości w wyżej wymienionych hotelach/campach, lokalni partnerzy zastrzegają sobie prawo do ich zmiany na ośrodek/kemping o podobnym standardzie i lokalizacji.
Dostępne terminy w 2023
 • Sobota, 26 sierpnia – Poniedziałek, 04 września
 • Wtorek, 29 sierpnia – Czwartek, 07 września
 • Sobota, 02 września – Poniedziałek, 11 września
 • Wtorek, 05 września – Czwartek, 14 września
 • Sobota, 09 września – Poniedziałek, 18 września
 • Wtorek, 12 września – Czwartek, 21 września
 • Sobota, 16 września – Poniedziałek, 25 września
 • Wtorek, 19 września – Czwartek, 28 września
 • Sobota, 30 września – Poniedziałek, 09 października
 • Wtorek, 03 października – Czwartek, 12 października
 • Sobota, 07 października – Poniedziałek, 16 października
 • Wtorek, 10 października – Czwartek, 19 października
 • Sobota, 14 października – Poniedziałek, 23 października
 • Wtorek, 17 października – Czwartek, 26 października
 • Wtorek, 24 października – Czwartek, 02 listopada
 • Wtorek, 07 listopada – Czwartek, 16 listopada
 • Wtorek, 21 listopada – Czwartek, 30 listopada
 • Wtorek, 05 grudnia – Czwartek, 14 grudnia
 • Wtorek, 19 grudnia – Czwartek, 28 grudnia

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę