Search
Close this search box.

Zannier Hotels Omaanda

Butikowy hotel Zannier Hotels Omaanda jest położony w sercu prywatnego rezerwatu jest świetnym pomysłem na wakacje w Namibii. Obszar chroniony został stworzony we współpracy z Fundacją N/a’an ku sê w 2016 r. i zajmuje 7,5 tys. ha powierzchni. Celem jest ochrona lokalnego ekosystemu w obliczu rozwoju aglomeracji miejskich, w tym stolicy państwa, Windhuk. Do rezerwatu sprowadzono wiele ciekawych gatunków zwierząt, np. białe nosorożce i karakale. Różnorodne krajobrazy – wzgórza, doliny, równiny i tereny wokół ogromnego jeziora – sprzyjają rozwojowi flory i fauny. Stworzono również azyl dla zwierząt Shiloh Wildlife Sanctuary, który pozwala uratować i zadbać o zwierzęta, a następnie przywrócić im wolność w ramach rezerwatu.

Nad tym, aby luksusowe wczasy w Namibii były udane, czuwa zespół 40 osób, które są gotowe zorganizować dostosowane do indywidualnych potrzeb atrakcje. Wycieczki są organizowane nowoczesnymi samochodami terenowymi, dzięki którym można obserwować nosorożce, słonie, żyrafy, gepardy, lamparty, strusie, szakale, guźce i antylopy. Przewodnicy chętnie wybiorą się również na piesze wędrówki i pomogą podróżnikom wytropić słonie, żyrafy i drapieżniki.

Podczas pobytu w Zannier Hotels Omaanda goście mieszkają w tradycyjnych domkach, przypominających chatki i nawiązujących do architektury ludu Owambo. Każdy z nich jest wyposażony w prywatny taras, a ponieważ znajdują się na wzniesieniu, można obserwować krajobraz wyżyny regionu Khomas Hochland. Są urządzone z wykorzystaniem tradycyjnych tkanin, antyków i ceramiki.

W pobliżu znajduje się odwiedzany przez zwierzęta wodopój, który można obserwować, sącząc ulubionego drinka w basenie bez krawędzi. Wieczorem natomiast, w tradycyjnej bomie, siedząc przy ognisku, można spoglądać ku rozgwieżdżonemu niebu. Zannier Hotels Omaanda to miejsce, gdzie można spróbować również lokalnych specjałów ugotowanych z sezonowych, ekologicznych składników oraz zażyć zabiegów nawiązujących do namibijskich tradycji leczniczych.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę