Search
Close this search box.

Z Wschodniej Prowincji Przylądkowej do Kapsztadu

W czasie luksusowej podróży wypożyczonym samochodem goście poznają Afrykę Południową od Wschodniej Prowincji Przylądkowej jadąc słynnym Szlakiem Ogrodów (Garden Route) do Kapsztadu. Po drodze mają okazję z bliska poznać przyrodę, historię i kulturę Afryki Południowej. Między innym zwiedzą Rezerwat Dzikiej Zwierzyny Kariega oraz wiele innych niezwykłych miejsc. W drodze do Kapsztadu goście zatrzymają się w wyszukanych, luksusowych i ekskluzywnych hotelach i obozach – wybranych tak, by w pełni przeżywać każdą chwilę tej niezwykłej podróży.

Plan wycieczki:

1 Port Elizabeth – Kariega Game Reserve

Po przybyciu do Port Elizabeth, gości przywita nasz pilot, a następnie zawiezie do rezerwatu Kariega Game Reserve w Prowincji Przylądkowej Wschodniej (Eastern Cape).

1 - 4 Settlers Drift w Kariega Game Reserve

Kolejne trzy noce goście spędzą w ekskluzywnym obozie Kariega Settlers Drift. Pobyt obejmuje pełne wyżywienie, wybrane lokalne napoje oraz codzienne atrakcje ‒ 2 safari Land Roverami lub rejsy rzeką każdego dnia.

Rezerwat Kariega znajduje się w Frontier Country, historycznym sercu Prowincji Przylądkowej Wschodniej. Ten obszar śródlądowy uosabia ducha wielu kultur, które obecnie stanowią część Tęczy Narodów Afryki Południowej, w tym osadników z 1820 r., Khoi, Xhosa i Burów. Prowincja Przylądkowa Wschodnia jest również miejscem narodzin wielu wybitnych mieszkańców RPA, w tym Nelsona Mandeli i Thabo Mbeki.

Leżący w odosobnionej, nietkniętej części regionu Kariega obóz Settlers Drift poleca unikalne namiotowe safari połączone z 5-gwiazdkowym luksusem. Na obóz składa się z 9 przestronnych namiotowych apartamentów, z których każdy oferuje przepiękne widoki i zaciszne tarasy. Patrząc w dół z tarasów z widokiem na rzekę Buszmena, goście mogą mieć wrażenie, że czas stanął w miejscu, ponieważ ostatnie stopy, które kroczyły tą dziką doliną, były stopami osadników w 1820 r., gdy prowadzili swoje wozy przez rzekę.

4 Port Elizabeth – Plattenberg Bay

Po śniadaniu goście zostaną przewiezieni na lotnisko Port Elizabeth. Tu odbiorą wypożyczone samochody, rozpoczynając samodzielne zwiedzanie. Z Port Elizabeth skierują się do zatoki Plettenberg. Po drodze można zwiedzić Tsitsikamma Coastal National Park, wioskę Storms River albo wybrać się na spacer w koronach drzew.

5- 6 Tsala Treetop Lodge

Kolejne 2 noce goście spędzą w Tsala Treetop Lodge. Oferta obejmuje śniadania.

Położona wśród wierzchołków starego, wiekowego lasu, Tsala Treetop Lodge to ekstrawagancka celebracja ducha Afryki. Na podobieństwo monumentalnych ruin starożytnej cywilizacji środkowoafrykańskiej, imponujące kamienne wejście Tsala, otoczone wodnymi elementami, prowadzi do wspaniałego foyer, wspartego na kolumnach z hebanu. Wyszukane, naturalne kolory łączą w barokowym stylu bogate detale i ręcznie wykonane elementy wyposażenia. Wnętrze inspirowane jest różnorodnymi kulturami Afryki, harmonijnie zestawionymi z wyrafinowaniem świata zachodniego. Widoki są niezapomniane, czy to w egzotycznej jadalni, w intymnym przeszklonym salonie, czy na dużych otwartych tarasach, wzniesionych wysoko nad ziemią.

5 Tsala Treetop Lodge

Czas na zwiedzanie, wg wyboru i preferencji: cały dzień w Monkeyland, Birds of Eden czy Tenika Wildcat Awareness . Można też wybrać się o zachodzie słońca na poszukiwania gepardów.

6 Tsala Treetop Lodge – Oudtshoorn

Goście oddalą się od morza, kierując się do Oudtshoorn. Po drodze warto odwiedzić Park Słoni Knysna i galerie sztuki. Już na miejscu resztę dnia uczestnicy poświęcą na zwiedzanie jaskiń Cango.

6 - 7 Rosenhof Country House

Goście spędzą jedną noc w Rosenhof Country House, a rano zostaną uraczeni śniadaniem.

Rosenhof Country House położony jest na obrzeżach Oudtshoorn, w drodze do jaskiń Cango i farmy strusi. Starannie odrestaurowane gospodarstwo (wybudowane ok. 1852 r.) z żółtymi belkami i sufitami z drewna zastrzalinu oraz gustownym zbiorem antycznych mebli, emanuje aurą autentyczności. Piękny ogród różany, któremu rezydencja zawdzięcza nazwę Rosenhof, prowadzi do stylowo wykończonych pokoi, z których każdy jest indywidualnie urządzony.

7 Schoone Oordt w Swellendam

Rankiem goście mogą zajrzeć na farmę strusi. Po tej wizycie droga wiedzie przez przełęcz Robinsona i zatokę Mossel, do muzeum Bartolomeusza Diasa. Późnym popołudniem uczestnicy dotrą do Schoone Oordt w Swellendam.

7 - 8 Schoone Oordt w Swellendam

Kolejną noc goście spędzą w Schoone Oordt Country House w luksusowym pokoju. Oferta obejmuje obiad i śniadanie, w tym kawę lub herbatę, domowe ciastka, wodę butelkowaną i bezpłatne mycie auta rankiem. Hotel Schoone Oordt położony jest w samym sercu regionu Overberg, w malowniczym miasteczku rolniczym Swellendam. Ten znany wiktoriański hotel usytuowany jest w rozległych ogrodach. Na terenie znajdują się wypielęgnowane trawniki, ukryte leśne polany, basen i pachnący ogród różany.

8 Przylądek Igielny – Hermanus

Podróżnicy podążą do Hermanus, wybierając drogę przez przylądek Agulhas (Przylądek Igielny) lub przez Stanford. Po drodze można zatrzymać się na degustację win. 2 kolejne noce spędzą w Hermanus w Abalone Guest Lodge, w luksusowym pokoju z widokiem na morze, poznając wszystko to, co ta osobliwa wioska ma do zaoferowania, jak np. obserwowanie wielorybów z łodzi lub lądu (w miesiącach od V do XI). W cenę pobytu wliczone jest śniadanie.

8 - 9 Abalone Guest Lodge

Abalone Guest Lodge wznosi się nad wspaniałym wybrzeżem Atlantyku w Hermanus. Połączenie sztuki południowoafrykańskiej we wnętrzach i niedoścignione widoki na zewnątrz czynią zeń wyjątkowe miejsce. Abalone Guest Lodge ma bezpośredni dostęp do znanego szlaku Scenic Cliff Path, który czyni z Hermanus stolicą świata w obserwacjach wielorybów z brzegu.

9 Hermanus

Cały dzień zwiedzania Hermanus i jego okolic, na własną rękę.

10 Franschhoek

Przejazd do Franschhoek. Nasi opiekunowie doradzą gościom wybór najciekawszych atrakcji. Późnym popołudniem uczestnicy dotrą do ekskluzywnego hotelu Mont Rochelle.

10 - 12 Mont Rochelle

Kolejne 2 noce goście prześpią w ekskluzywnym hotelu Mont Rochelle. W cenie jest śniadanie oraz wybór napojów i przekąsek z minibaru.

Mont Rochelle w Prowincji Przylądkowej Zachodniej to jedno z najpiękniejszych miejsc Południowej Afryki, zaś sam hotel szczyci się piękną wiejską lokalizacją i oferuje wspaniały widok na dolinę rzeki Franschhoek. Obiekt mieści się w eleganckim dworku, w którym życie płynie niespiesznie. Jazda konna, piesze wędrówki i wędkarstwo są tutaj na porządku dziennym, a jeśli połączy się te wiejskie zajęcia z doskonałą kuchnią, w pamięci pozostaną najlepsze wspomnienia, jakie Republika Południowej Afryki ma do zaoferowania.

11 Franschhoek

W wolnym czasie warto odwiedzić Franschhoek i otaczające go winnice.

12 Franschhoek – Kapsztad

Goście pojadą w swoim tempie z Franschhoek do Kapsztadu. Późnym popołudniem dotrą do luksusowego hotelu Victoria & Alfred Waterfront.

12 - 15 Victoria & Aflred Waterfront

Kolejne 3 noce goście spędzą w hotelu Victoria & Alfred w pokoju z widokiem na góry. Oferta obejmuje śniadania.

Wkraczając do foyer luksusowego hotelu Victoria & Aflred Waterfront uczestnicy mogą wczuć się w atmosferę kolonialnego Kapsztadu, w przeszłość pełną wraków i sztormów, które zabarwiają każdy kąt, by następnie zrelaksować się w eleganckich, nowoczesnych pokojach i delektować atmosferą najbardziej znanego portu na świecie. Zbudowany w 1904 r. jako magazyn na północnym nabrzeżu portu, w 1990 r. został przekształcony w luksusowy hotel, nazwany na cześć królowej Anglii i jej syna. To, co nadaje hotelowi Victoria & Alfred jego elegancję, intymność, romantyzm i reputację, to dbałość o szczegóły: drewniane schody, teleskop, kwiaty i obsługa … przyjazna i skuteczna, ale nigdy nie nachalna.

13 - 14 Kapsztad

Goście mogą poświęcić te dni na zwiedzanie wielu atrakcji Kapsztadu, takich jak Przylądek Dobrej Nadziei, Góra Stołowa (Table Mountain), wyspa Robben czy samo miasto.

15 Kapsztad

Goście przejadą na lotnisko w Kapsztadzie, gdzie oddadzą wypożyczony samochód.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę