Search
Close this search box.

Magashi Camp by Wilderness Safari

Park Narodowy Akagera w Rwandzie to miejsce, gdzie na obszarze 6 tys. ha można zachwycić się pięknem przemierzających sawannę zwierząt, w tym bawołów, słoni, żyraf, impali, antylop topi, hien cętkowanych i zebr. To tutaj powstał unikalny obóz, którego goście mogą zobaczyć, jak park odradza się po zniszczeniach w 1994. W 2015 r., po ponad 20-letniej przerwie, w regionie ponownie pojawiła się populacja lwów, a od 2017 r. znów można obserwować czarne nosorożce. Niegdyś zaniedbane tereny są teraz w centrum zainteresowania osób planujących luksusowe wakacje w Rwandzie. Nie tylko z powodu obecności wspomnianych zwierząt, ale również dlatego, że organizuje się tutaj niezwykle ciekawe wycieczki łodziami po pieknym jeziorze Rwanyakazinga, które można połączyć z wędkowaniem, a także okolicznych mokradłach zamieszkiwanych przez liczne ptactwo (w regionie mieszka ponad 500 gatunków!).

Magashi Camp by Wilderness Safari stworzono we współpracy z rządową instytucją Rwanda Development Board w celu promowania ekoturystyki w Rwandzie. Celem jest ochrona ostatniego w Rwandzie ekosystemu sawanny oraz zagrożonych wyginięciem gatunków, w tym czarnych nosorożców i trzewikodziobów. Sam obóz Magashi Camp by Wilderness Safari składa się z luksusowych namiotów wzniesionych na brzegach jeziora Rwanyakazinga. Aby się do niego dostać konieczna jest przeprawa łodzią, ale dzięki temu goście odpoczywają w ustronnym miejscu, które gwarantuje pełnię prywatności. Namioty urządzono w odcieniach ziemistych z różowymi akcentami. Podczas pobytu goście doświadczą prawdziwej rwandyjskiej gościnności poprzez udział w tradycyjnej wieczerzy, której będą towarzyszyć lokalne śpiewy i opowieści.

Najczęściej pobyt w tym obiekcie, będącym jednym z najlepszych hoteli w Rwandzie, jest kolejnym etapem wycieczki po zwiedzeniu tętniącej życiem stolicy państwa, miasta Kigali lub żywiołowym trekkingu w Parku Narodowym Wulkanów.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę