Search
Close this search box.

Singita Kwitonda Lodge

Parujące szczyty wulkanów, skąpane w słońcu równiny oraz zachwycająca przyroda to nieodzowne elementy Parku Narodowego Wulkanów w Rwandzie. Aby móc jak najlepiej poznać to wspaniałe miejsce, warto zatrzymać się w luksusowym hotelu Singita Kwitonda Lodge usytuowanym na skraju parku – obszar położony pośród malowniczych lasów mglistych stanowi schronienie dla zagrożonych wyginięciem goryli górskich. Obiekt został zaprojektowany w taki sposób, aby idealnie komponować się z otaczającą go naturą – goście mają okazję napawać się tu niepowtarzalną atmosferą oraz niesamowitymi widokami na wulkany Sabyinyo, Gahinga i Muhabura. Głównym celem hotelu jest zalesienie i utrzymanie integralności biologicznej z najbliższym otoczeniem.

Singita Kwitonda Lodge uchodzi za prawdziwą skarbnicę atrakcji – oferta hotelowa obejmuje m.in. wycieczki po okolicznych wioskach umożliwiające poznanie lokalnych zwyczajów i tradycji oraz ekskluzywne wyprawy trekkingowe, podczas których odwiedzający mają okazję poobserwować goryle i inne gatunki małp w ich naturalnym środowisku. Na miejscu dostępna jest także szkółka drzew, której misją jest przywrócenie 2832 ha obszaru chronionego – warto dodać, że szkółka poszczycić się może aż 60 tys. gatunków roślin. Podróżni, którzy cenią sobie dietę opartą na ekologicznych produktach, zapewnie ucieszą się z faktu, że hotel dysponuje własnym ogrodem ze świeżymi owocami i warzywami.

Co więcej, dzięki wykwalifikowanemu personelowi, będą mieli możliwość pogłębienia swojej wiedzy na temat afrykańskiej kuchni. W Singita Kwitonda nie brakuje ciekawych udogodnień dla rodzin z dziećmi – na najmłodszych czekają tu wycieczki rowerowe, spacery połączone z obserwacją ptaków oraz rozmaite gry planszowe. Wyjątkowym doświadczeniem dla gości będzie wyprawa do położonej na zielonym wzgórzu stolicy Rwandy, Kigali, znanej z licznych i niezwykle interesujących atrakcji kulturalnych. W wolnej chwili warto udać się do luksusowego Spa at Kwitonda Lodge oferującego świetne warunki do wyciszenia i relaksu. Singita Kwitonda to wymarzone miejsce na krótki odpoczynek podczas wyprawy dookoła świata.

Lokalizacja:

skraj Parku Narodowego Wulkanów, ok. 2,5 godz. z lotniska Kigali.

Zakwaterowanie:

8 suit: 1 Bedroom Suite, 2 Bedroom Suite.

Restauracje i bary:

basen, ogród, szkółka drzew, bezpłatne Wi-Fi, pralnia, lekcje gotowania, programy dla dzieci, obserwacja ptaków, degustacja wina.

Udogodnienia:

obiad w suicie.

Sport i rekreacja:

jazda na rowerze, wycieczki piesze, trekking, joga.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę