Search
Close this search box.

Fasano Salvador

W jednym z najważniejszych miast turystycznych kraju, na placu poświęconym znanemu brazylijskiemu poecie i dramaturgowi, znajduje się budynek w unikalnym stylu lat 30., w którym niegdyś mieściła się redakcja gazety „A Tarde”. Dziś w jego murach można odpoczywać w luksusowych suitach, które intrygują swoim wystrojem zaprojektowanym przez znanego architekta Isaya Weinfeda. Ten ekskluzywny hotel z doskonałym widokiem na Zatokę Wszystkich Świętych pozwala w pełni poznać dziedzictwo kulturowe Brazylii oraz zabytkowe centrum Salvadoru.

Można np. zachwycić się architekturą kolonialną i obejrzeć pokazy capoeiry (brazylijskiej sztuki walki). To w tym mieście rozwinęła się ciekawa, eklektyczna religia candomblé, w której połączono elementy katolicyzmu i wierzeń afrykańskich. Rozpowszechniła się wśród przybyłych z Afryki niewolników, pierwotnie wyznających animizm. Ponadto w mieście co roku odbywa się największy na świecie uliczny karnawał.

Pokoje w luksusowym hotelu wyposażono w łoża królewskie oraz łazienki wykończone w marmurze. Restauracja Fasano serwuje doskonałe dania kuchni włoskiej, w tym np. kotlety po mediolańsku, Filetto di Manzoalla Rossini, cielęce ossobuco z białym winem i przyprawami oraz spaghetti carbonara. Pysznymi potrawami można rozkoszować się w pięknych wnętrzach, które zachowały estetykę lat 30., zaś na dachu, z którego rozciąga się wspaniały widok, znajduje się drewniany taras oraz basen. Relaksacji sprzyja również spa specjalizujące się w różnorodnych masażach.

na placu Castro Alvesa z widokiem na Zatokę Wszystkich Świętych, Salvador, ok. 30 km od lotniska.

70 luksusowych suit: Superior Room, Deluxe Room, Deluxe Ocean Front Room, Junior Ocean Front Suite, Ocean Front Suite, Deluxe Ocean Front Suite.

restauracja Fasano i bar przy basenie.

zewnętrzny basen, Wi-Fi, centrum biznesowe, usługi konsjerża, usługi kamerdynera.

centrum fitnessu.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę