Search
Close this search box.

Perły Ameryki Południowej

Brazylia, Argentyna, Urugwaj i Chile w 12 dni

Plan wycieczki:

1 Rio de Janeiro

Po przylocie do Brazylii na lotnisku w Rio de Janeiro powita gości miejscowy przedstawiciel biura. Następnie prywatny przejazd do najlepszego hotelu w mieście – luksusowego Belmond Copacabana Palace 5*Lux, z fantastycznym widokiem na znaną plażę Copacabana. W dniu przyjazdu goście mają zapewniony obiad (bez napojów), a podczas całego pobytu – śniadania.

2 Rio de Janeiro

Po śniadaniu goście udadzą się w towarzystwie prywatnego przewodnika na półdniową wycieczkę na górę Corcovado, na której stoi 38-metrowy pomnik Chrystusa Odkupiciela (jeden z nowych siedmiu cudów świata). Ze szczytu roztacza się wspaniały widok na Rio de Janeiro. Goście odwiedzą również Floresta da Tijuca, największy na świecie las deszczowy

w mieście. Opcjonalna propozycja to ok. 15-minutowy lot helikopterem (dodatkowo płatny). Na kolację zapraszamy do eleganckiej, znanej restauracji The Marius serwującej doskonałe steki, a także owoce morza. Powrót do hotelu prywatnym transportem.

3 Rio de Janeiro

Półdniowa wycieczka na Sugarloaf Mountain i najpiękniejsze plaże w okolicach Rio de Janeiro. Sugarloaf Mountain, czyli Głowa Cukru, to góra wysokości 396 m, na którą wjeżdża się kolejką linową i z której podziwiać można wspaniały widok na miasto. Następnie goście zobaczą główne plaże Rio.

4 Rio de Janeiro – Foz do Iguaçu

Po śniadaniu kierowca zabierze gości na lotnisko, skąd polecą do miasta Foz do Iguaçu. Następnie zostaną przewiezieni prywatnym samochodem do hotelu Belmond Das Cataratas 5*.

5 Wodospady Iguazú

Prywatna wycieczka do wodospadów Iguazú od strony brazylijskiej. Wodospady są jednym z siedmiu naturalnych cudów świata, a także jedną z największych atrakcji przyrodniczych w Argentynie i Brazylii. Po ekscytującej wycieczce powrót do hotelu.

6 Wodospady Iguazú

Tego dnia goście udadzą się na całodniową wycieczkę do wodospadów Iguazú, tym razem po stronie argentyńskiej. Pojadą kolejką turystyczną z Cataratas przez Park Narodowy, aby dotrzeć do Devil Throat (Diabelskiej Gardzieli), największego, zapierającego wprost dech w piersiach wodospadu. Właśnie w tym miejscu, gdzie znajduje się największa kaskada wodospadu Iguazú, przebiega granica argentyńsko-brazylijska. Woda spada tu aż z 82 m, a więc z wysokości większej niż w wodospadzie Niagara. Po wycieczce powrót do hotelu na kolację

7 Foz de Iguaçu – Buenos Aires

Po śniadaniu przejazd na lotnisko i powrót do Buenos Aires. Goście 3 kolejne noce spędzą w hotelu Alvear Palace 5*.

8 Buenos Aires

Półdniowa wycieczka po Buenos Aires – stolicy Argentyny i jednej z największych aglomeracji w Ameryce Południowej, stanowiącej mieszankę bogactwa i biedy. To miejsce, gdzie tango tańczy się na ulicach, a futbolem żyje przez całą dobę. Goście odwiedzą najbardziej warte zobaczenia dzielnice: Palermo, Recoleta, Retiro, La Boca i Puerto Madero oraz najciekawsze zabytki. Będą także uczestniczyć prywatnej lekcji tanga, a wieczorem – w kolacji z pokazem tanga.

9 Buenos Aires – Colonia del Sacramento – Buenos Aires

Całodniowa wycieczka do Urugwaju. Prywatny kierowca zabierze gości do portu w Buenos Aires, skąd promem popłyną do Colonia del Sacramento (rejs potrwa około 45 minut). To niewielkie miasto jako jedyny obiekt z Urugwaju zostało w 1995 r. wpisane na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Goście zobaczą najbardziej interesujące zabytki: Plaza de Armas, Calle de los Suspiros, latarnię morską, ruiny klasztoru św. Franciszka, Plaza de Toros, tor wyścigów konnych w San Carlos i Frontón de Pelota Vasca. Po południu powrót promem do Buenos Aires.

10 Buenos Aires – Santiago

Po śniadaniu prywatny kierowca zawiezie gości na lotnisko. Polecą do Santiago w Chile, gdzie 3 kolejne noce spędzą hotelu The Ritz-Carlton 5*. Tego samego dnia zapraszamy na prywatną wycieczkę po mieście, z degustacją win.

11 Santiago

Po śniadaniu goście z prywatnym przewodnikiem wyruszą na wycieczkę do znanego w całym kraju nadmorskiego kurortu Viña del Mar. Odwiedzą także kolorowe miasteczko portowe Valparaiso, którego zabytkowe dzielnice zostały wpisane w 2003 r. na Listę Światowego Dziedzictwa UNESCO. Następnie lunch w restauracji Las Delicias del Mar. Powrót do Santiago i zakwaterowanie w najlepszym hotelu w mieście The Ritz-Carlton. Wieczorem kolacja w jednej z najlepszych restauracji w śródmieściu, polecamy Ocean Pacific’s oraz Cuero de Vaca.

12 Santiago – Wyspa Wielkanocna

Po śniadaniu goście udadzą się na lotnisko, skąd polecą na całodniową wycieczkę na Wyspę Wielkanocną. Wyspa znana jest przede wszystkim ze znajdujących się tam wielkich kamiennych posągów przedstawiających głowy – moai. Po wycieczce powrót do Santiago, a następnie lot powrotny do Polski.

Informacje o wyprawie:

Ceny

Cena uczestnictwa w wyprawie zależy od liczby osób, terminu wyjazdu oraz dostępności hoteli.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę