Search
Close this search box.

Hotel Kura

„Witamy w utopii” – tym hasłem reklamuje się najbardziej czarujący i romantyczny hotel w Kostaryce według magazynu Forbes. Ekskluzywny, butikowy hotel Kura to miejsce tylko dla dorosłych gości. Położony w dżungli na południu kraju, Kura znajduje się w pobliżu zapierającego dech w piersiach kostarykańskiego wybrzeża, na grzbiecie górskim z przepięknym widokiem na Morski Park Narodowy Ballena i Ocean Spokojny. Zaangażowane w ochronę środowiska małżeństwo, biolog i architekt, z pasji do natury i architektury stworzyli niezwykłe miejsce, które jest wyjątkowe w skali Kostaryki – łączy w sobie wilgotny las deszczowy z minimalizmem. I właśnie w takim stylu – tropikalnym minimalizmie zbudowany został hotel Kura.

Nikogo nie zaskoczy fakt, że ten jeden z najbardziej luksusowych hoteli w Kostaryce dedykowany jest przede wszystkim nowożeńcom, którzy pragną spędzić ekskluzywny miesiąc miodowy w otoczeniu egzotyki. Kura, idealny na wakacje w Kostaryce, oferuje tylko 8 prestiżowych apartamentów, w których każdy gość doceni niezmąconą niczym ciszę, prywatność całkowitą intymność. Wszystkie apartamenty oferują 180-stopniowe widoki na las deszczowy i Ocean Spokojny. Miłośnicy nowoczesnych rozwiązań i bliskości z naturą docenią niezwykłe prysznice wyposażone w deszczownicę, wychodzące wprost na dżunglę oraz przestronne, prywatne tarasy z hamakami i nieziemskimi widokami.

Kura to idealne miejsce na podróż po Kostaryce, szczególnie dlatego, że żyje w harmonii z otoczeniem i Matką Naturą. Hotel wykorzystuje alternatywne źródła energii: panele słoneczne, słoneczne podgrzewacze wody, systemy zbierania wody deszczowej oraz energooszczędne wentylatory i oświetlenie LED.

W restauracji na świeżym powietrzu w luksusowym hotelu Kura goście będą mieli okazję skosztować najlepszych kostarykańskich dań kuchni tradycyjnej i fusion. Proste, ale kreatywne menu koncentruje się na lokalnych i organicznych składnikach, a wszystkie owoce morza, które serwuje restauracja, są w 100% ekologiczne.

W pobliżu hotelu, tylko 60 min drogi na południe znajdziemy niezwykłe atrakcje Kostaryki, wśród nich oszałamiający Półwysep Osa. Obszar ten uznany jest „jednym z najbardziej intensywnych biologicznie regionów na Ziemi” według National Geographic. Dzięki swojej bioróżnorodności, która stanowi 2,5% światowej fauny i flory, region ten charakteryzuje się surowym, nieokiełznanym pięknem, jednak wciąż w dużej mierze pozostaje niezbadany. Jeśli nastawiacie się na zwiedzanie Kostaryki i planujecie wykupić wycieczki po Kostaryce szyte na miarę, nie mogliście trafić lepiej – Biuro Podróży CARTER jest do Waszej dyspozycji.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę