Search
Close this search box.

Chablé Maroma

Hotel Chablé Maroma położony jest na wybrzeżu Riwiery Majów, na Półwyspie Jukatan w Meksyku. Z lotniska w Cancun dojazd do obiektu zajmuje zaledwie 40 min samochodem. Ten luksusowy obiekt to członek The Leading Hotels of the World, który umieszczony między turkusową wodą a egzotycznym lasem deszczowym gwarantuje pełną prywatność, wspaniałą odskocznię i ekskluzywne wakacje. Szczególnie zadowoleni będą wielbiciele wypoczynku na plaży, ponieważ w 2020 r. hotel otrzymał nagrodę magazynu Condé Nast Traveler za najbardziej ekskluzywną lokalizację oceanfront oraz został uznany za należący do Top 20 Resorts in Eastern Mexico. Zachwyceni będą także miłośnicy podwodnego świata – znajdująca się tu druga co do wielkości rafa koralowa na świecie (i piękniejsza niż ta australijska!) oferuje doskonałe warunki do nurkowania i snorkelingu.

Nowoczesny styl wraz z wykorzystaniem naturalnego drewna oraz regionalnych materiałów, a ponadto otaczająca wszystko bujna zieleń tworzą cudowne poczucie harmonii, a odpowiednia odległość między willami – kameralny klimat. Hotel pielęgnuje ponadto tradycyjne wartości i kulturę Majów oraz zwraca ogromną uwagę na kontakt z naturą. Chablé Maroma polecany jest zatem osobom pragnącym odzyskać wewnętrzny rytm. Wśród licznych zabiegów i rytuałów wielokrotnie nagradzanego SPA, ten ekskluzywny ośrodek wypoczynkowy oferuje również ciekawą The Mayan Rebirth Ceremony, która umożliwia dostrojenie się do swoich własnych wibracji, głęboko oczyszcza umysł i odpręża ciało. Prawdziwy wypoczynek w Meksyku w majańskim stylu.

Dodatkowo hotel angażuje się w ochronę środowiska i gatunków zagrożonych wyginięciem. Stawiając na ekologiczne uprawy i sezonową ofertę, obiekt wspiera lokalny rynek, a jednocześnie zapewnia wyjątkowe doznania kulinarne. W hotelach Chablé pieczę nad daniami sprawuje bowiem wybitny szef kuchni, Jorge Vallejo. Jego restauracja, Quintonil, została kilkukrotnie okrzyknięta jedną z 50 najlepszych restauracji na świecie. Oprócz smakowania meksykańskich i majańskich specjałów, warto także wziąć udział w fascynujących lekcjach gotowania czy degustacji wina.

Planując wczasy w Meksyku, warto mieć na uwadze, że przestronna willa z prywatnym basenem w Chablé Maroma to idealne miejsce. Sam hotel i bogaty w atrakcje region gwarantują nie tylko niezapomniane wakacje przy rajskiej plaży, lecz przede wszystkim możliwość poznania, zobaczenia i doświadczenia bogatego dziedzictwa kultury Majów.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę