Search
Close this search box.

Amanpulo

Do ekskluzywnego hotelu na wyspie Pamalican można się dostać wyłącznie prywatnym samolotem. Położony przy białej plaży z drobnym piaskiem, o długości 5,5 km, w tle ma dżunglę. Zaprasza entuzjastów sportów wodnych, oferuje bogaty wybór sprzętu do ich uprawiania. Miłośnicy nurkowania z rurką mają okazję poznać okoliczne wody i wybrać się na organizowaną 2 razy dziennie wycieczkę łodzią pontonową. Żółwie morskie można zobaczyć podczas wyprawy kajakiem lub na desce do paddleboardingu. Od grudnia do kwietnia, dzięki łagodnym bryzom, panują tu idealne warunki do uprawiania windsurfingu i kitesurfingu. Do dyspozycji gości jest centrum nurkowe, które ułatwi oglądanie 7 km kw. rafy koralowej zaczynającej się już 300 m od brzegu. Hotel zapewnia ponadto szeroki wybór łodzi do wynajęcia i zachęca do odwiedzania niedalekiej wyspy Palawan. Warto skorzystać z bezpłatnych rowerów, by objechać wyspę i zachwycić się jej pięknym krajobrazem. Wille i casitas (tradycyjne domki) stoją przy plaży i na wzgórzu.

Zostały zaprojektowane przez znanego filipińskiego architekta Francisco Manosę w tradycyjnym, miejscowym stylu. Niektóre mają prywatne baseny. We wschodniej części wyspy znajduje się restauracja Nama, która serwuje dania japońskiej kuchni washoku (uznanej przez UNESCO za niematerialne dziedzictwo kultury). Choć prosta, doskonale łączy wszystkie smaki. W skład potraw wchodzą owoce i warzywa z hotelowego, ekologicznego ogrodu, owoce morza dostarczane przez rybaków oraz produkty sprowadzane z Japonii. Inne restauracje specjalizują się m.in. w świeżo złowionych rybach. Na wieczorny relaks o zachodzie słońca najlepszy jest kryty strzechą bar Kawayan, który pływa na wodzie. Spa luksusowego hotelu uzyskało nagrodę Philippines’ Best Resort Spa in 2016. To idylliczne centrum odnowy znajduje się na wzgórzu, w budynkach z lokalnego drewna. Spośród różnych zabiegów polecamy masaż Hilot oparty na filipińskich tradycjach leczniczych.

Lokalizacja:

wyspa Pamalican, 360 km na południowy zachód od Manili, 1 godz. lotu z Manili do prywatnego lądowiska hotelu.

Zakwaterowanie:

58 casita i luksusowych willi − Beach Casita, Treetop Casita, Hillside Casita, Treetop Pool Casita, Deluxe Hillside Casita, One-Bedroom Villa, Two-Bedroom Villa, Four-Bedroom Lagoon Villa, Four-Bedroom Palawan Villa.

Restauracje i bary:

Nama Restaurant, The Clubhouse Restaurant, Lobby Bar, Beach Club, Picnic Grove/Windsurf Hut, Kawayan Bar.

Udogodnienia:

basen, klub dla dzieci, biblioteka, butik; organizacja wesel i innych imprez.

Sport i rekreacja:

sporty wodne, tenis, ćwiczenia jogi, pilates i medytacja, jazda na rowerze.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę