Search
Close this search box.

Taj Falaknuma Palace

Usytuowany na wysokości 609 metrów nad poziomem morza pałac Taj Falaknuma to klejnot wśród chmur. W 1894 r. jeden z najbogatszych ówcześnie ludzi na świecie zarządził budowę wspaniałego pałacu, który górowałby nad Hajdarabadem znanym jako Miasto Pereł. Obecnie w jego wnętrzach znajduje się luksusowy hotel, do którego goście są dowożeni bryczką. Podczas pobytu są natomiast traktowani przez kamerdynerów niczym członkowie rodziny królewskiej. Kamerdynerzy chętnie również zabiorą gości na spacer, podczas którego przybliżą historię tego niezwykłego miejsca.

Pokoje i luksusowe apartamenty zostały wspaniale odrestaurowane przez księżniczkę Hajdarabadu Esrę, dzięki czemu można zachwycać się bogato zdobionymi wnętrzami. Każdy z pokoi i apartamentów oferuje wspaniałe widoki na dziedziniec pałacu i 400-letnie miasto Hajdarabad. Jako że Hajdarabad jest znany z wyrobu biżuterii z pereł, warto odwiedzić najlepszych lokalnych jubilerów i zobaczyć tradycyjne oraz nowoczesne wzornictwo ciekawych ozdób. Warto ponadto zajrzeć do wspaniałego mauzoleum 7 władców z dynastii Qutb Shahi, na które składa się 21 otoczonych ogrodami grobowców z granitowymi kopułami.

Co oferuje ten najlepszy hotel w Indiach? Przede wszystkim ciekawe wycieczki, np. do pałacu Chowmahalla z zabytkowymi wnętrzami oraz do pozostałości fortu Golkonda, przy którym powstała stolica jednego z najstarszych i najbogatszych średniowiecznych sułtanatów w Indiach. Wykwintne hotelowe restauracje oferują dania różnych kuchni, jednak goście zawsze będą się czuli niczym na uczcie u Nizamów, czyli dawnych władców. Restauracja Celeste zachwyca renesansowymi wnętrzami, a Adaa zaprezentuje tradycje kulinarne Nizamów.

Ekskluzywne wczasy w Indiach w hotelu Taj Falaknuma Palace to także wizyta w luksusowym spa, które oferuje różnorodne zabiegi wykorzystujące najlepszej klasy składniki, w tym egzotyczne zioła sprowadzane z całego kraju. Doświadczeni terapeuci stosują natomiast doskonałe tradycyjne techniki oczyszczające ciało.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę