Search
Close this search box.

Alila Fort Bishangarh

Położony niedaleko Jaipuru, na szczycie zachwycającego granitowego wzgórza wznosi się przepiękna forteca, która 230 lat temu była rezydencją władców Radżastanu, następnie popadła w ruinę. Po rekonstrukcji na dużą skalę powstał w niej luksusowy hotel Alila Fort Bishangarh. Ten hotel w Indiach na nowo definiuje słowo „majestatyczny”. Idealny na romantyczne podróże do Indii hotel Alila Fort Bishangarh znajduje się w wiosce Bishangarh, 55 km od międzynarodowego lotniska w Jaipur i 10 km od międzynarodowego lotniska Indira Gandhi w New Delhi. Goście mogą odkrywać uroki i piękno Jaipur, Bishangarh i sielskiego Radżastanu z pomocą i przewodnictwem zespołu Alila Leisure Concierge.

Alila Fort Bishangarh jest wyjątkowym przykładem architektury, na którą wpływ miały zarówno dynastie Mogołów, jak i przebywający tu Brytyjczycy. Dwumetrowe starożytne mury wokół fortu mają otwory na broń palną i wieżyczki. Jak przystało na królewskie dziedzictwo, Alila Fort Bishangarh ma swoje własne posiadłości, w tym uroczą wioskę Bishangarh i jej rezydencje. Za potężnymi murami fortecy kryją się szmaragdowe trawniki, malownicze tarasy, galerie, wspaniałe sale i eleganckie salony w stylu pałacu haveli. Z każdego miejsca wznosi się zapierający dech w piersiach 360-stopniowy widok na dolinę, wzgórza i okolice Bishangarh. Nad i na zewnątrz starego fortu powstały całkowicie nowe budynki, w których mieści się pięć różnych stylów apartamentów królewskich i bogate zdobione pomieszczenia. Cechą charakterystyczną hotelu jest połączenie innowacyjnego designu i luksusowych, niepowtarzalnych lokalizacji, wyróżniających się niespotykanym poziomem prywatnej przestrzeni, kunsztem rzemieślniczym, spersonalizowaną gościnnością i indywidualnymi podróżami edukacyjnymi. Luksusowy hotel w Indiach Alila Fort Bishangarh daje niepowtarzalną okazję do przeniesienia się w atmosferę starożytnego pałacu Radży.

Goście znajdą tu lokal z kuchnią śródziemnomorską w stylu farm-to-table, a także cztery wyspecjalizowane restauracje i bary tematyczne. Są to Amarsar, restauracja specjalizująca się w kuchni inspirowanej Jedwabnym Szlakiem; Nazaara, restauracja na świeżym powietrzu ze spektakularnymi widokami; Madhuveni, bar i palarnia cygar oraz Kachchawa, bar z szampanem, salon z kawą, herbatą i ciastami. Alila Fort Bishangarh zapewnia majestatyczne miejsce na wielkie wesela i uroczystości, oferuje królewskie sale bankietowe Dawat i Saheb, salę konferencyjną. Rozległe połacie ogrodów zapewniają idealne miejsce na każdą okazję. Warto także odpocząć w dobrą książką w bibliotece lub skorzystać z szerokiej oferty siłowni i Spa Alila.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę