Search
Close this search box.

Rambagh Palace

Pierwotnie wzniesiony w 1835 roku, Pałac Rambagh przeszedł przez wiele etapów królewskich przemian, od bycia ulubioną siedzibą królowej, poprzez pałac gościnny i rezydencję myśliwską, aż po stały dom dla Maharadży Sawai Mana Singha II i jego żony, królowej Maharani Gayatri Devi. Dziś ten wyjątkowy pałac oferuje 78 pięknie odnowionych luksusowych pokoi i apartamentów w Jaipurze, które kiedyś służyły jako komnaty dla Maharadży i członków jego rodziny.

Pałac zachował swoją wyjątkową okazałość, bogato zdobiony ręcznie rzeźbionym marmurem, piaskowcowymi balustradami, kopułami, mauzoleami, oraz rozbudowanymi ogrodami. Ten luksusowy hotel w Indiach położony jest w centrum miasta, 11 km od lotniska i 4 km od dworca kolejowego. Wnętrza tego wspaniałego, najlepszego hotelu w Indiach prezentują najlepsze elementy dziedzictwa królewskiego z Rajasthanu.

Podczas wycieczki do Indii i pobytu w luksusowym pałacu Rambagh Palace warto doświadczyć wyjątkowych restauracji fine-dining w Jaipurze i skosztować królewskiego posiłku w Suvarna Mahal, dawnej sali balowej pałacu zbudowanej w XVIII-wiecznym stylu francuskim, zdobionej ogromnymi kryształowymi żyrandolami. Jeśli wolicie różnorodność kulinarną, możecie odwiedzić Rajput Room, restaurację czynną przez cały dzień, lub Verandah Café. Jeśli natomiast poszukujecie dań śródziemnomorskich, to idealnym miejscem będzie bar lounge Steam, natomiast do odprężenia w wytwornym otoczeniu posłuży Polo Bar, w którym eksponowane są pamiątki drużyny polo Jaipur oraz trofea zdobyte przez ostatniego maharadżę Jaipur.

Aby podnieść swój pobyt na poziom królewskiego wypoczynku, warto skorzystać z wyjątkowych zabiegów w J Wellness Circle, gdzie doświadczycie staroindyjskich terapii wellness. Odpocznijcie na duchu i ciele podczas sesji jogi i medytacji. Pałacowy hotel w Jaipurze Rambagn Palace oferuje także szerokie pakiety na wyjątkowe uroczystości. Przez lata pałac gościł wiele wybitnych postaci, takich jak Lord Louis Mountbatten, Książę Karol czy Jacqueline Kennedy.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę