Search
Close this search box.

Capella Ubud, Bali

W gęstej dżungli, niedaleko kulturowej i duchowej stolicy wyspy, goście mogą odpocząć w obozie, którego styl nawiązuje do XIX-wiecznych ekspedycji Europejskich osadników. Za wystrój obozu odpowiadał słynny architekt Bill Bensley, który urządził wnętrza w oparciu o piękne rękodzieła, obrazy i meble. Obóz jest czymś więcej, aniżeli jedynie luksusowym hotelem, jako że goście mogą tu poczuć się niczym żądni przygód śmiałkowie z minionej epoki. Namioty, każdy z jedną sypialnią, i lodga z dwoma sypialniami są wyposażone w prywatne baseny ze słoną wodą. Niektóre mają okna skierowane ku tarasom ryżowym i dżungli, a inne pozwalają zachwycić się widokiem rzeki Wos i pobliskiej doliny. Luksusowa lodga zaskakuje egzotycznym, chińskim wystrojem. W czasie luksusowych wakacji goście mogą uczestniczyć w ciekawych zajęciach z przewodnikiem, który zapozna ich z pięknem lasu deszczowego znanego m.in. z wodospadów. Warto odwiedzić słynące ze świątyń i warsztatów rzemieślniczych centrum miasta Ubud. W restauracjach w obozie można spróbować prawdziwych smaków Bali. W lokalu Mads Lange serwowane są potrawy ugotowane z uprawianych w okolicy składników. W restauracji Api Jiwa można natomiast zjeść dania przyrządzone na grillu robata. Wieczorami, przy kubku gorącej czekolady, goście zbierają się wokół ogniska i słuchają opowieści lokalnego gawędziarza lub oglądają nieme, czarno-białe filmy przedstawiające życie na wyspie w XIX w. W sercu obozu znajduje się ośrodek Auriga Wellness. Oferuje dostosowane do indywidualnych potrzeb zabiegi oparte na tradycyjnych, regionalnych praktykach terapeutycznych, z których można skorzystać obserwując spokojną okolicę.

wśród nieprzeniknionej dżungli na zboczach w wiosce Keliki niedaleko świętej rzeki Wos, 1 godz. 45 min podróży z portu lotniczego Denpasar, 20 min od centrum miasta Ubud.

22 namioty i 1 luksusowa lodga. Wszystkie typy zakwaterowań wyposażono w prywatne baseny.

2 restauracje, 2 bary i miejsce spotkań przy ognisku obozowym: Mads Lange, Api Jiwa, The Mortar and Pestle Bar, The Camp Fire.

zewnętrzny basen o powierzchni 120 mkw., Wi-Fi, wynajem samochodów, usługi konsjerża, wycieczki krajoznawcze.

jazda rowerami górskimi, siłownia, pilates, joga, medytacja, piesze wędrówki po dżungli.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę