Search
Close this search box.

Bogactwo Kraju Kwitnącej Wiśni

Dwutygodniowa, luksusowa wyprawa do Kraju Kwitnącej Wiśni – Japonii – daje okazję zetknięcia się z zupełnie odmiennym światem, tętniącym nowoczesnością a jednocześnie zanurzonym w historii, gdzie obok siebie wznoszą się najnowocześniejsze budynki i starożytne świątynie shintoistyczne i buddyjskie. Od Tokio przez Kioto po Hiroszimę – nocując w ekskluzywnych hotelach, pod opieką doskonałych przewodników podróżnicy zanurzą się w magii Japonii.

*Kwitnące wiśnie można podziwiać w kwietniu, a czerwone liście klonów – w grudniu.

Plan wycieczki:

1 Tokio

Na lotnisku w Tokio goście zostaną powitani przez miejscowego przedstawiciela Nomad Story i udadzą się w jego towarzystwie do luksusowego hotelu Mandarin Oriental w centrum miasta. Reszta dnia przeznaczona jest na odpoczynek.

2 Tokio

Po śniadaniu prywatna całodniowa wycieczka po stolicy Japonii. Zapraszamy na relaksujący spacer po Hamarikyu – rozległym parku w samym sercu Tokio, i prywatny rejs po rzece Sumida. Następnie proponujemy zwiedzanie jednej z najstarszych dzielnic – Asakusa, gdzie wciąż można odnaleźć charakter starożytnej Japonii. Najważniejszym zabytkiem jest tu świątynia buddyjska Sensōji. Kolejny punkt planu dnia to wizyta w dzielnicy Ginza, znanej z najdroższych nieruchomości i siedzib najbardziej prestiżowych światowych firm, markowych sklepów, barów i restauracji. Tutaj rywalizują ze sobą najlepsi światowi architekci i projektanci. Wycieczka zakończy się zwiedzaniem Muzeum Narodowego – najstarszego i największego muzeum w Japonii, posiadającego ponad 110 tys. eksponatów.

3 Tokio

Po śniadaniu goście z prywatnym przewodnikiem wyruszą na dalsze zwiedzanie miasta. W najbardziej renomowanej herbaciarni będą mogli wypić znakomitą, tradycyjnie parzoną herbatę i poznać sztukę japońskiej kaligrafii. Następnie w dzielnicy Roppongi wjadą na panoramiczny taras widokowy w budynku Roppongi Hills Mori Tower, który ma 238 m wysokości. Kolejnym etapem jest wizyta we współczesnym muzeum sztuki oraz spacer po dzielnicy handlowej ulicami Omotesando i Aoyama, bogatej w modne sklepy (słynny butik Prada) i piękną architekturę. Później goście udadzą się do dzielnicy Harajuku, by poznać kolejny punkt na mapie mody i shoppingu Japonii. Wycieczkę zakończy wizyta w świątyni Meiji Jingu z 1920 r., zbudowanej przez ponad 100 tys. wolontariuszy na cześć Meiji, pierwszego cesarza współczesnej Japonii. Sanktuarium znajduje się w kompleksie leśnym składającym się z 120 tys. Drzew 365 gatunków podarowanych przez Japończyków.

4 Tokio – Nikkō

Całodniowa prywatna wycieczka do Nikkō w prefekturze Tochigi – miasta z zespołem chramów sintoistycznych Tōshō-gū. Zabytek znajduje się na Liście światowego dziedzictwa UNESCO. Jest to mauzoleum poświęcone ostatniemu z trzech wielkich „zjednoczycieli” Japonii. Na terenie o powierzchni 80 tys. m², na wysokości 640 m n.p.m., znajduje się łącznie 55 budowli, w tym 23 pawilony główne, z bezcennymi malowidłami i rzeźbami. Następnie goście udadzą się nad jezioro Chūzenji, położone na wysokości 1269 m, u podnóża wulkanu Nantai, oraz do jednego z trzech najwyższych wodospadów w Japonii – Kegon Waterfalls. Po ekscytującej wycieczce powrót do hotelu.

5 Tokio – Kamakura – Hakone

Po śniadaniu i wykwaterowaniu z hotelu goście w towarzystwie przewodnika pojadą z prywatnym kierowcą w kierunku Hakone. Po drodze zwiedzanie Kamakura – dawnej stolicy, miasta znanego głównie ze świątyń. Najsłynniejszym jego zabytkiem jest Kōtoku-in, świątynia z posągiem Wielkiego Buddy wykonanym z brązu, wysokości 13,35 m, ważącym ok. 93 ton. Goście odwiedzą też sanktuarium Tsurugaoka Hachimangu Shrine. Późnym popołudniem przyjazd do Hakone i zakwaterowanie w hotelu Gôra Kadan, będącym pierwotnie ośrodkiem dla krewnych rodziny cesarskiej. Po zameldowaniu się, czas wolny na relaks w gorących źródłach.

6 Hakone

Po śniadaniu spotkanie z przewodnikiem i kolejna ekscytująca wycieczka. Miasto Hakone leży na wulkanicznym obszarze Parku Narodowego Fudżi-Hakone-Izu. Podczas spaceru będzie można poczuć zapach siarkowych oparów i zobaczyć gorące źródła. Proponujemy rejs po jeziorze wulkanicznym Ashi, ze wspaniałym widokiem na szczyt Fudżi. Następnie zapraszamy na zwiedzanie muzeum w Hakone, które łączy piękno natury i sztuki.

7 Hakone – Kioto

Około godziny 11.00 goście opuszczą hotel. Prywatny kierowca zawiezie ich na stację kolejową Odawara, skąd słynnym pociągiem bullet train pojadą do Kioto (na miejscu będą około 14.00). Ze stacji kolejowej prywatny kierowca zawiezie gości do luksusowego hotelu The Ritz-Carlton.

8 Kioto

Po śniadaniu wycieczka do pięknych ogrodów i zapoznanie się z podstawami medytacji zen. Następnie udział w tradycyjnej japońskiej ceremonii picia herbaty. Goście odwiedzą też opisaną w znanej książce „Gejsza z Gion” dzielnicę rozrywki i zobaczą przedstawienie przygotowywane przez wspaniałe geiko (gejsze), co dosłownie oznacza „kobiety sztuki”. W pierwszej połowie XIX w. ponad 3 tys. geiko pracowało w około 700 herbaciarniach w Gion. Kolejną atrakcją dnia jest przejazd do świątyni Ginkaku-ji, czyli Srebrnego Pawilonu, skąd goście wyruszą na dwukilometrowy spacer medytacyjno-filozoficzny.

9 Kioto

Po śniadaniu goście pojadą z przewodnikiem na spotkanie z kucharzem master chef i wspólne zakupy na lokalnym ryneczku Nishiki. Przygotowanie obiadu pod okiem szefa kuchni – to będzie wyjątkowe doświadczenie! Po południu wizyta w Kinkaku-ji, czyli Świątyni Złotego Pawilonu, i w świątyni Ryoan-ji. Następnie przejazd do jednego z trzech najpiękniejszych bambusowych lasów Japonii w dzielnicy Arashiyama.

10 Kioto – Nara

Prywatna wycieczka z przewodnikiem do Nara, miasta, które w VIII w. było stolicą Japonii. Zwiedzanie goście zaczną od parku w centrum Nara, następnie zobaczą chram sintoistyczny Kasuga Taisha oraz świątynię Tōdai-ji – największą drewnianą budowlę na świecie. Wycieczka zakończy się w Naramachi, dawnej dzielnicy handlowej Nara. W drodze powrotnej do Kioto goście odwiedzą świątynię Fushimi Inari-taisha. Wieczorem kolacja w ekskluzywnej restauracji z wyjątkowym występem gejszy.

11 Kioto – Hiroshima

Po śniadaniu kierowca zawiezie gości na stację kolejową, skąd pojadą do Hiroszimy. Polecamy spacer po ogrodzie Shukkei-en, a następnie obejrzenie Kopuły Bomby Atomowej, czyli budynku-pomnika upamiętniającego zrzucenie bomb atomowych na Hiroszimę i Nagasaki, oraz zwiedzanie Peace Memorial Museum. Po wycieczce przejazd do hotelu Sekitei, w którym goście spędzą 2 noce.

12 Hiroshima – wyspa Miyajima

Po śniadaniu wyjazd z prywatnym przewodnikiem na wyspę Miyajima, na której znajduje się chram Itsukushima wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wyspa należy do słynnych „trzech japońskich pejzaży”. Po lunchu goście wjadą kolejką gondolową na Mt. Misen (wysokość 530 m) z widokiem na Morze Japońskie.

13 Hiroshima – Tokio

Po wykwaterowaniu z hotelu goście udadzą się z prywatnym kierowcą na stację kolejową, skąd powrócą do Tokio. Spędzą noc w hotelu Mandarin Oriental.

14 Tokio

Po śniadaniu goście pojadą na międzynarodowe lotnisko Narita i wyruszą w podróż powrotną do Polski.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę