Search
Close this search box.

Malezja nowoczesna i kolonialna

Malezja w 9 dni

Zapraszamy gości do tętniącej życiem Malezji, gdzie kolonialny urok miesza się z nowoczesnością w jednym z najdynamiczniej rozwijających się państw Azji. 9 dniowa luksusowa eskapada zabiera gości do Kuala Lumpur i Malakki, na herbaciane plantacje na wyżynach Cameron Highlands i w góry Brinchang by wreszcie na koniec złapać oddech i zrelaksować się w willach z ogrodami w ośrodku Pangkor Laut Resort na wyspie na w cieśninie Malakka.

Plan wycieczki:

1 Kuala Lumpur

Na międzynarodowym lotnisku w Kuala Lumpur będzie Państwa oczekiwał osobisty kierowca i przewodnik zarazem, z którym pojedziecie do hotelu The Majestic. Zakwaterowanie w pokojach typu Deluxe. Reszta dnia wolna, przeznaczona na odpoczynek po podróży.

2 Kuala Lumpur

Po śniadaniu zapraszamy na całodniową wycieczkę po stolicy Malezji Kuala Lumpur, obecnie jednym z najszybciej rozwijających się miast Azji Południowo-Wschodniej. Odwiedzą Państwo niesamowity Narodowy Meczet, Tugu Negara, czyli pomnik ku czci poległych w walkach o niepodległość Malezji i zabytkową stację kolejową, która jest przykładem muzułmańskiej architektury. Kolejne punkty must see to z pewnością: Pałac Królewski, Cricket Club w stylu Tudorów, Thean Hou – sześciopoziomowa przepiękna świątynia, jedna z największych w tej części Azji.

Kuchnia malezyjska należy do najlepszych kuchni świata, dlatego każdy posiłek będzie tu dla Państwa przygodą! Na obiad udacie się do jednej z lokalnych restauracji, natomiast po posiłku zwiedzicie Batu Caves – niezwykłe miejsce łączące architekturę z naturą. Między wapiennymi skałami znajduje się posąg Lorda Subramaniam, a po pokonaniu 272 schodów dojdziecie do jego sanktuarium. Po wycieczce powrót do hotelu.

3 Malakka

Po śniadaniu przejazd do miasta Malakka, które należało kolejno do: Portugalczyków, Holendrów, Brytyjczyków i Japończyków. W efekcie stanowi mieszaninę kultur i stylów. Zobaczą Państwo różowy plac holenderski z wieżą zegarową i fontanną królowej Wiktorii, chińską świątynię Cheng Hoon Teng pochodzącą z 1645 roku (najstarsza funkcjonująca chińska świątynia w Malezji), portugalską bramę prowadzącą do twierdzy La Formosa i wiele innych ciekawych miejsc. Po południu czas wolny na obiad i spacer po urokliwych uliczkach. Zakwaterowanie w hotelu The Majestic Malacca, w pokojach Deluxe. Wieczorem kierowca będzie do Państwa dyspozycji, więc jest to świetna okazja do obejrzenia miasta nocą.

4 Cameron Highlands

Po śniadaniu wymeldowanie z hotelu i przejazd do Cameron Highlands, które jest położone 1542 m n.p.m. i słynie z uprawy herbaty. Po drodze przystanek przy jednym z wielu wodospadów w okolicy oraz w wiosce Orang Asli. Po przyjeździe do Cameron odwiedzą Państwo plantację herbaty oraz fabrykę, która się przy niej znajduje. Po południu zakwaterowanie w hotelu Cameron Highlands Resort, w pokojach Deluxe. Wieczorem kierowca będzie do Państwa dyspozycji.

5 Cameron Highlands

Po śniadaniu w hotelu zapraszamy na półdniową wycieczkę do Brinchang. Rozpocznie się ona od odwiedzenia lasu Mossy, gdzie znajduje się szczyt Gunung Brinchang położony na wysokości 2032 m n.p.m. Zobaczą tu Państwo niezwykłe mięsożerne rośliny, które połykają owady. To rośliny endemiczne, czyli charakterystyczne dla tego jednego miejsca na świecie. Okolicę będą zwiedzać Państwo land roverem (4×4). Po południu powrót do hotelu w Cameron Highlands; kierowca będzie do Państwa dyspozycji.

6 - 9 Pangkor Laut Resort

Po śniadaniu przejazd do portu w Lumut, a następnie rejs łodzią do Pangkor Laut Resort. Na miejscu zostaną Państwo zakwaterowani w willach z ogrodem, w których spędzicie kolejne trzy noce. Reszta dnia przeznaczona jest na odpoczynek. Zapraszamy do hotelowego SPA, które było wielokrotnie nagradzane jako jedno z najlepszych w Malezji. Hotel będzie idealnym miejscem na zwieńczenie tej wspaniałej podróży.v

9 Kuala Lumpur

Śniadanie w hotelu. Rejs łodzią do Lumut, a następnie przejazd na lotnisko w Kuala Lumpur.

Informacje o wyprawie:

Zawiera
  • przeloty i transfery wymienione w programie;
  • opiekę przewodnika;
  • noclegi wskazane w programie;
  • posiłki wskazane w programie.
Nie zawiera
  • przelotu do Malezji oraz lotu powrotnego*;
  • dodatkowego ubezpieczenia podróżnego, OC, NNW*;
  • napiwków;
  • wydatków natury osobistej.

* możemy pomóc Państwu zorganizować loty do Malezji z dowolnego lotniska na świecie, jak również loty po zakończeniu wyprawy w wybranym przez Państwa kierunku.

** ponad wymagane przepisami ubezpieczenie Organizatora Turystyki.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę