Search
Close this search box.

The Datai Langkawi

Plaża Datai słusznie zostałauznana przez National Geographic za jedną z 10 najpiękniejszychplaż na świecie. Tutejsze wody są ciepłe i turkusowe, słyną zdoskonałych warunków do uprawiania niemotorowych sportów wodnych(bezpłatny sprzęt w hotelu). Obiekt jest doskonałym wyborem dlagości pragnących przespacerować się dziewiczym lasem, któregowiek szacuje się na 10 mln lat. Zamieszkują go langury czarne,gekony toke i lotokoty malajskie. W unikalnym krajobrazie i nastrojulasu deszczowego pomogą zanurzyć się hotelowi przyrodnicy, którymprzewodzi znany Irshad Mobarak. Warto odwiedzić np. obecne w lesiestawy i wodospady, a także zobaczyć dżunglę po zmroku.

Możnaskorzystać również z 18-dołkowego, par 72, mistrzowskiego polagolfowego w klubie The Els Club Teluk, zaprojektowanym przez znanegogracza Ernie’ego Elsa. Jest ono majestatycznie usytuowane pomiędzymorzem a lasem pierwotnym. Można wybrać spośród 3 wariantówzakwaterowania: dostępne są pokoje i suity w głównym budynku(Canopy Collection), ekskluzywne wille ulokowane w głębi dżungli(Rainforest Collection) oraz luksusowe wille położone bezpośredniona rajskiej plaży (Beach Collection).

W restauracji The Gulai Housemożna skosztować dań tradycyjnej malajskiej kuchni, w The Pavilionzachwycić się tajskimi potrawami, w The Beach Club skosztowaćspecjałów z grilla, owoców morza i dań międzynarodowych, a w TheDining Room zamówić francuskie smakołyki. W lobby barze dostępnejest menu z przekąskami. Basen dla dorosłych oferuje wspaniaływidok na korony drzew, Morze Andamańskie oraz tajską wyspęTarutao. Młodszych podróżników i rodziny zapraszamy do basenuznajdującego się zaledwie kilka kroków od plaży. Siłowniaoferuje widok na morze oraz pozwala ćwiczyć na nowoczesnym sprzęciedo treningów kardio, oporowego i zwiększającego elastyczność.

Można również dołączyć do malajskich, tajskich i indyjskichszefów kuchni i nauczyć się przygotowywania lokalnych specjałówyw oparciu o najświeższe składniki. Spa znajduje się obok cichegostrumyka, a zabiegom w nim oferowanym towarzyszy zapach dżungli.Dostępne są terapie wykorzystujące bogate, malajskie tradycjelecznicze znane jako ramuan, a także zabiegi na dłonie i stopybazujące na unikalnym podejściu zaprojektowanym przez BastienaGonzaleza oraz zabiegi na twarz wykorzystujące kosmetyki firmyPhyto5.

Lokalizacja:

napółnocno-zachodnim końcu wyspy Langkawi, niedaleko wybrzeżaZachodniej Malezji, 30 km (40 min) z portu lotniczego Langkawi.

Zakwaterowanie:

121pokoi, luksusowych suit i ekskluzywnych willi: pokoje The CanopyCollection w głównym budynku: Canopy Deluxe, Canopy Premium, CanopySuite, Two Bedroom Datai Suite. The Rainforest Collection: RainforestVilla, Rainforest Pool Villa. The Beach Collection: One-Bedroom BeachVilla, The Two-Bedroom Beach Villa. Dostępna jest równieżnajnowsza ultraluksusowa willa The Datai Estate, oferująca 5sypialni.

Restauracje i bary:

5 restauracji i barów.

Udogodnienia:

3 baseny (wtym jeden dla dorosłych, jeden dla rodzin z dziećmi oraz brodzik),2 km białej, piaszczystej plaży, biblioteka z pozycjami dot.przyrody Langkawi i Malezji, centrum przyrodnicze z kącikiem zwyborem wyselekcjonowanych herbat, organizacja wesela i imprez,butik.

Sport i rekreacja:

centrumfitnessu z sauną i łaźnią parową, bezpłatne niemotorowe sportywodne, trekking, spacery przyrodnicze z biologami, bezpłatna joga ipilates, lekcje gotowania (za opłatą), golf (specjalne stawki dlagości hotelu), snorkelling, kajaki, windsurfing, żeglowanie, tenis,jazda na rowerze.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę