Search
Close this search box.

Perły Nepalu

Nepal (8 dni/7 nocy)

Podróżników chcących poznać możliwie jak najbliżej rozmaite oblicza Nepalu Nomad Story zaprasza na intensywną ekspedycję do tego niezwykle pięknego kraju u stóp potężnych Himalajów. Od misternych pałaców otaczających królewskie place Durbar, przez jedne z najświętszych miejsc hinduizmu i buddyzmu, po parki narodowe, w których wciąż jeszcze czają się tygrysy, i wspaniałe panoramy najwyższych gór świata. W ciągu 8 intensywnych dni nasi goście doświadczą tego, co w Nepalu najważniejsze, podczas gdy my zadbamy o ich komfort.

Plan wycieczki:

1 Przylot do Katmandu (K)

Po przylocie na Międzynarodowa Lotnisko Tribhuvan w Katmandu gości Luxury Travel kwiatami powita nasz miejscowy opiekun. Z lotniska przewiezie ich do wybranego hotelu. Gości, po odświeżeniu się, zapraszamy na zwiedzanie tradycyjnych wiosek Newarów – Bugmati i Khokana, miejsc w których czas zatrzymał się dawno temu. Gdy goście spacerują ich uliczkami spotkają mistrzów rzemieślników rzeźbiących w drewnie i kamieniu, oferujących mistrzowsko wykonane pamiątki z podróży. Newarowie żyją zachowując tradycje przekazywane z dziada pradziada. Goście odwiedzą świątynię Karya Binayak Temple poświęconą bóstwu Ganesh Bungamati. Ze świątyni rozpościerają się wspaniałe widoki na okolicę. W soboty spotykają się tu Newarowie na festynie połączonym z muzyką. W Bungamati urodził się Rato Machhendranath – którego Nawarowie uważają za bóstwo opiekuńcze Patanu – dlatego pół roku jego posąg spędza na rynku w Bungamati, a pozostałe pół roku w świątyni w Patanie. Istniejąca kaplica (shikkara) w Bugamati uległa zniszczeniu i obecnie bóstwo obserwuje odbudowę z tymczasowego schronienia. Po powrocie zapraszamy gości na wycieczkę rikszami na lokalny targ rzemiosła, a następnie do dzielnicy handlowej Thamel, który od pięćdziesięciu lat przyciąga turystów w wąskie uliczki, wzdłuż których rozlokowały się sklepy artystów i rzemieślników.

2 Katmandu – Patan – Nagarkot (Ś, K)

Po śniadaniu goście odwiedzą to Piękne Miasto – Lalitpur, którego współczesna nazwa to Patan. Uważa się, że Patan został założony przez Cesarza Aśokę w III w. p.n.e. Zachował się tu średniowieczny układ zabudowy miejskiej z zabytkowymi domami wznoszącymi się ponad wąskimi uliczkami, buddyjskimi i hinduistycznymi świątyniami, stupami oraz pałacem królewskim. Centrum Patanu – Patan Durbar Square – to jeden z trzech głównych placów w Dolinie Katmandu, położony naprzeciwko pałacu królewskiego. Wielu uważa, że plac ze swoim otoczeniem stanowią jeden z najpiękniejszych założeń urbanistycznych na świecie. Jest wpisany na listę zabytków światowego dziedzictwa UNESCO.

Po południu gości zabieramy do Nagarkot – popularnego, romantycznego miasta lubianego przez turystów, oferującego z wysokości 2175 m. n.p.m. nie tylko romantyczne wschody i zachody słońca, ale przede wszystkim wspaniałą panoramę wschodnich Himalajów – w tym Mt. Everestu. Po rejestracji w hotelu i odświeżeniu się, zapraszamy gości na godzinny spacer na wieżę Nagarkot na podziwianie zachodu słońca z widokiem Himalajów i Everestu, zanim wrócimy do hotelu na kolację i noc.

3 Nagarkot – Bhaktapur – Bandipur (Ś, K)

Tego dnia po wczesnej pobudce goście mają okazję podziwiać wschód słońca nad Himalajami. Po powrocie do hotelu podamy śniadanie po czym wyruszamy do Bandipuru po drodze odwiedzając Bhaktapur i jego wspaniały Bhaktapur Durbar Square. Na kompleks składają cztery place – właściwy plac Durbar, plac Taumadhi, plac Dattatreya i plac Ceramiki. Cały ten obszar, wraz z otaczającymi je pałacami i świątyniami jest nazywany Bhaktapur Durbar Square i został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Do najważniejszych znajdujących się tu zabytków zaliczyć można Pałac 55 Okien, świątynię Nyatapola, oraz wspaniale dekorowane bramy – Złotą i Lwów. Z Bhaktapur goście docierają do Bandipur – w którym mogą podziwiać przepiękną tradycyjną architekturę newarską w mieście, które zdaje się całkowicie nietknięte przez współczesność. Pod wzniesionym na szczycie wzgórza miastem otwiera się wspaniała otwarta przestrzeń doliny rzeki Marsyanngdi oraz wznoszących się nad wszystkim Himalajów. Zapraszamy gości do zwiedzania tego uroczego miasta, a po nim kolację oraz noc w hotelu.

4 Bandipur – Pokhara (Ś, K)

Po śniadaniu podanym w hotelu jedziemy do Pokhary. Miasto założono na starożytnym szlaku handlowym między Chinami i Indiami. Po zameldowaniu w hotelu i odświeżeniu się zapraszamy gości na rejs łodzią po jeziorze Fewa. Obraz zasypanych śniegiem górskich szczytów, które wznoszą się ponad spokojną tonią, tworzą wyjątkową atmosferę spokoju i magii.

Po rejestracji w hotelu goście wyruszają na trwającą około godziny wędrówkę do Pagody Światowego Pokoju – zaczyna się ona się około półgodzinną przeprawą drewnianą łodzią przez jezioro Fewa. Ze szczytu goście mają okazję podziwiać panoramę Himalajów i doliny Pokhary.

5 Pokhara – Ćitwan (Ś, O, K)

Wczesnym rankiem, jeszcze przed śniadaniem, zawieziemy gości na Sarangkot, skąd będą mogli podziwiać wschód słońca rozświetlającego doliny i szczyty Zachodnich Himalajów – wśród nich Dhaulagiri (8167m), Annapurna IV(7525m), AnnapurnaIII (7555m), Machhaspuchere (6993m).

Po drodze do Ćitwan zatrzymamy się przy pochodzącej z XVII w. świątyni Manakamana poświęconej jednemu z wcieleń bogini narodzin Parwati. Nazwa Manakamana jest połączeniem słów „mana” – serce o „kamana” – znaczącego życzenie. Wierni wierzą, że bogini spełnia wierzenia tych, którzy odbędą pielgrzymkę do jej świątyni, wzniesionej wysoko na wzgórzu. Goście odwiedzą ją korzystając z kolei linowej, której początek znajduje się na brzegu rzeki Trisuli. Po wizycie w świątyni kontynuujemy podróż do Ćitwan. Na miejscu zapraszamy gości na wieczorny pokaz tradycyjnych tańców i pieśni, następnie na kolację podaną w hotelu, w którym przenocują kolejne dwie noce.

6 Ćitwan (Ś, O, K)

Po śniadaniu zapraszamy gości na cały dzień przygód w Parku Narodowym Ćitwan, który został powołany do życia w 1973 roku. Był pierwszym parkiem narodowym ustanowionym na terenie Nepalu. W 1984 roku, mając jeszcze w nazwie przymiotnik Królewski, został wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Park jest jednym z ostatnich miejsc występowania zagrożonych wyginięciem nosorożca indyjskiego, gawiala gangesowego i tygrysa bengalskiego. W bogatej faunie parku naliczono aż 56 gatunków gadów i płazów, 68 gatunków ssaków, 544 gatunków ptaków. Gęsta dżungla czeka na naszych gości, którzy będą mieli okazję wybrać się na safari na grzbiecie słoni, wędrować z przewodnikiem po lesie wypatrując rzadkich dzikich zwierząt czy też obserwując ptaki. Na kolację wracamy do hotelu.

7 Ćitwan – Lumbini (Ś, O)

Rankiem po śniadaniu goście wyruszają do Lumbini. Jest to jedno z czterech najświętszych miejsc buddyzmu. Zgodnie z tradycją buddyjską Lumbini to miejsce narodzin księcia Siddharthy Gautamy –Buddy Śakjamunima. Według legendy, brzemienna królowa Māyādevi w czasie podróży do ojczystego królestwa Devadaha, musiała zatrzymać się w drodze, by urodzić dziecko. Zatrzymała się w gaju, gdzie stojąc i trzymając się gałęzi damarzyka mocnego, urodziła syna. W III w. p.n.e. cesarz Aśoka odbył pielgrzymkę do Lumbini wznosząc kolumnę, by upamiętnić swoja wizytę. Zachowała się na niej inskrypcja identyfikująca Lumbini jako miejsce narodzin Buddy. W 1997 roku Lumbini zostało wpisane na listę światowego dziedzictwa UNESCO. Wieczorem zapraszamy na kolację w hotelu.

8 Lumbini - Katmandu (Ś)

Po śniadaniu przejazd powrotny z Lumbini do Katmandu. Na miejscu przedstawiciel naszego biura zawiezie gości na międzynarodowe lotnisko Tribhuvan w Katmandu, skąd odlecą do domu.

Informacje o wyprawie:

Ceny

4* – Grand Hotel (Katmandu), Fort Resort (Nagarkot), Mountain Resort (Bandipur), Fishtail Lodge (Pokhara),Green Park (Ćitwan), Hukke Hotel (Lumbini) od 851 USD/osobę w pokoju dwuosobowym

5* – Radisson Blue (Katmandu), Club Himalaya (Nagarkot), Mountain Resort (Bandipur), Fulbari Resort (Pokhara), Barahi Jungle Lodge (Ćitwan), Hukke Hotel (Lumbini) od 1208 USD/osobę w pokoju dwuosobowym

Zawiera
 • Powitanie na lotnisku i pomoc naszego przedstawiciela;
 • Powitanie girlandami świeżych kwiatów;
 • 7 noclegów w hotelach w wybranym standardzie;
 • Wyżywienie (śniadania i obiadokolacje; half board);
 • Pełne wyżywienie w Ćitwan;
 • Safari po dżungli i inne atrakcje w Ćitwan;
 • Bilety na kolej linową w drodze do Pokhara;
 • Trwającą pół dnia wycieczkę w Pokharze, obejmującą 45 minutowy rejs łodzią po jeziorze Fewa z lokalnym, anglojęzycznym przewodnikiem;
 • Wycieczka do Stupy Pokoju z lokalnym przewodnikiem;
 • Poranna wycieczka na Sarangkot z lokalnym przewodnikiem;
 • Trwającą pół dnia wycieczkę po ogrodach Lumbini, w tym przejażdżka rikszą z lokalnym przewodnikiem;
 • Lokalnych przewodników podczas zwiedzania;
 • Transport pomiędzy lotniskiem a hotelem, zwiedzanie wg programu wycieczki, transport pomiędzy atrakcjami wyszczególnionymi w programie klimatyzowanym samochodem;
 • Koszty benzyny, parkowania i opłaty drogowe;
 • Wszystkie oficjalne podatki aktualnie obowiązujące w Nepalu (uwaga, w przypadku zmian cen lub podatków, nad którymi nie mamy kontroli, ceny mogą ulec odpowiedniej zmianie);
 • Koszty wstępu do atrakcji wymienionych w programie.
Nie zawiera
 • Kosztów wizy Nepalu;
 • Ubezpieczenia zdrowotnego, podróżnego, odpowiedzialności cywilnej itp.;
 • Wydatków osobistych takich jak napiwki, koszty prania, koszty połączeń telefonicznych;
 • Opłat za fotografowanie i filmowanie, jeżeli są wymagane;
 • Usług nie wyszczególnionych w programie;
 • Posiłków i napojów nie wyszczególnionych w programie.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę