Search
Close this search box.

Po prostu Sri Lanka

Cejlońska herbata, buddyjskie sanktuaria i relikwie, tropikalna dżungla pełna ptaków, małp i słoni oraz obserwacje płetwali błękitnych – wielorybów, które są największymi zwierzętami, jakie kiedykolwiek żyły na Ziemi. Co łączy te rzeczy? Luxury Travel i Sri Lanka – na którą zapraszamy podróżników na dwutygodniową wyprawę w naszym własnym – luksusowym i ekskluzywnym stylu, gdzie dnie są intensywne, a noce pełne relaksu w najlpszych hotelach tego niesamowitego państwa.

Plan wycieczki:

1 Przylot na Sri Lankę

Po przylocie na lotnisko w Kolombo goście zostaną przywitani przez lokalnego partnera CARTER i udadzą się do luksusowego hotelu.

2 Kolombo – Dambulla – Sigirija

Po śniadaniu goście wyruszą na ok. 4-godzinną przejażdżkę w głąb wyspy. Droga do miejscowości Dambulla prowadzić będzie przez bujną tropikalną dżunglę, pola ryżowe i plantacje bananów. Po dotarciu na miejsce goście odwiedzą wspaniałą Złotą Świątynię ‒ najbardziej okazałą i otaczaną największą czcią buddyjską świątynię Sri Lanki. Świątynia, składająca się z pięciu jaskiń, powstawała od I wieku p.n.e., a w jej wnętrzach znajdują się dobrze zachowane barwne obrazy i posągi Buddy. Po lunchu goście udadzą się w dalszą drogę do Sigiriji. Zakwaterowanie, kolacja i nocleg w luksusowym Hotel Water Garden Sigiriya.

3 Sigirija

O poranku goście udadzą się do podnóża prawie 200-metrowej Lwiej Skały (Sigirija). To bez wątpienia jedna z największych atrakcji Sri Lanki i jedno z najbardziej rozpoznawalnych miejsc tego kraju. Na jej szczycie znajdują się ruiny starożytnego pałacu i twierdzy z V wieku. Goście udadzą się na samą górę, pokonując szereg kładek i stromych schodów, podziwiając po drodze niesamowite naskalne malowidła. W godzinach popołudniowych będą mieli możliwość wzięcia udziału w jednej z dwóch wycieczek fakultatywnych. Do wyboru ekskluzywne safari na terenie Parku Narodowego Minneriya lub Kaudulla albo wizyta w Parku Ekologicznym Hurulu, gdzie można zobaczyć słonie w ich naturalnym środowisku. Pozostali goście będą mogli zrelaksować się w hotelu.

4 Sigirija - Polonnaruwa – Matale – Kandy

Rano po śniadaniu goście wyruszą do Polonnaruwy, starożytnej stolicy syngaleskiej z X wieku. Podziwiać tu będą wiele buddyjskich relikwii i ruin sprzed tysięcy lat. Polonnaruwa rozwinęła się w XII wieku, kiedy podjęto decyzję o przeniesieniu stolicy z Anuradhapury, z dala od najeźdźców z Indii Południowych, dlatego też tutejsze ruiny są młodsze i lepiej zachowane niż te w Anuradhapurze. Goście zobaczą tu wiele świątyń, pałaców, ogromnych buddyjskich stup i niezwykłych rzeźb. Po lunchu udadzą się do malowniczego miasta Kandy, położonego nad małym jeziorem. Po drodze do Kandy zatrzymają się w ogrodzie przypraw w pobliżu Matale, gdzie będą mogli zakupić olejki do masażu, przyprawy i zioła, a także ajurwedyjskie lekarstwa. Przyjazd do Kandy wczesnym wieczorem na kolację.

5 Kandy

Podczas pierwszego dnia w Kandy goście odwiedzą Świątynię Zęba, w której znajdują się najważniejsze relikwie buddyjskie Sri Lanki, w tym ząb Buddy. Jest to bardzo ważna świątynia dla wyznawców buddyzmu, odwiedzana przez setki wiernych każdego dnia. Następnie goście udadzą się do punktu widokowego, gdzie znajduje się olbrzymi posąg siedzącego Buddy. Odwiedzą także muzeum kamieni szlachetnych i ogromny ogród botaniczny Peradeniya, w którym zobaczą piękne okazy orchidei. Wieczorem możliwość wzięcia udziału w pokazie tańca i połykania ognia.

6 Kandy – Kitulgala – Nuwara Eliya

Po śniadaniu przejazd do miejscowości Nuwara Eliya, gdzie goście będą mogli zwiedzać przepiękne kolonialne miasteczko. Nuwara Eliya to maleńka miejscowość wypoczynkowa, położona wśród licznych wzgórz i plantacji herbaty. Została założona przez Brytyjczyków na wzór typowej angielskiej wsi, stąd jej przydomek ‒ „Mała Anglia”. Znajduje się tu mnóstwo domów i parków w stylu angielskim, a nawet klub golfowy i tor wyścigowy. Nuwara Eliya położona jest na wysokości 1900 m n.p.m., co czyni ją najwyżej położonym miastem Sri Lanki. Po lunchu goście odwiedzą pobliską fabrykę, gdzie poznają proces produkcji herbaty. Powrót do luksusowego hotelu na kolację.

7 Nuwara Eliya – Horton Plains

Wcześnie rano goście wyjadą do parku narodowego Horton Plains, który położony jest na płaskowyżu na wysokości około 2200 m n.p.m. z widokiem na Kirigalpotta i Totapola, odpowiednio 2. i 3. najwyższy szczyt Sri Lanki. Piękny krajobraz najlepiej podziwiać podczas trekkingu. Goście wraz z przewodnikiem przejdą przez łąki, gdzie przy odrobinie szczęścia będą mogli wypatrzyć sambara jednobarwnego (z rodziny jeleniowatych) czy langura fioletowego (gatunek małpy). Odwiedzą urwisko World’s End, jedno z najpiękniejszych miejsc na wyspie. Powrót do hotelu na obiadokolację.

8 Nuwara Eliya - Park Narodowy Yala

Po śniadaniu goście będą mogli zwiedzać przepiękne kolonialne miasteczko Nuwara Eliya na własną rękę. Nuwara Eliya to maleńka miejscowość wypoczynkowa, położona wśród licznych wzgórz i plantacji herbaty. Została założona przez Brytyjczyków na wzór typowej angielskiej wsi, stąd jej przydomek ‒ „Mała Anglia”. Znajduje się tu mnóstwo domów i parków w stylu angielskim, a nawet klub golfowy i tor wyścigowy. Nuwara Eliya położona jest na wysokości 1900 m n.p.m., co czyni ją najwyżej położonym miastem Sri Lanki. Przejazd do Parku Narodowego Yala i nocleg w Wild Coast Tented Lodge wraz ze śniadaniami, obiadem i kolację w trakcie pobytu.

10 -14 Piaszczyste wybrzeża Sri Lanki

Po śniadaniu Goście wyruszą w malowniczą podróż na wybrzeże na kilkudniowy wypoczynek przy plaży.

Opcjonalnie – zapraszamy na prywatny rejs o wschodzie słońca podczas którego będzie okazja obserwacji płetwali błękitnych, kaszalotów, które licznie występują u wybrzeży Sri Lanki

15 Wylot z Kolombo

Śniadanie, a następnie przejazd na lotnisko w Kolombo. Lot powrotny do kraju.

9 Park Narodowy Yala

Zwiedzanie Parku Narodowego Yala. Park o powierzchni prawie 98 tys. ha jest miejscem zamieszkania słoni, lampartów, niedźwiedzi, krokodyli i dzików. Goście będą mogli podziwiać te dzikie zwierzęta podczas ekscytującego safari. Nocleg w Wild Coast Tented Lodge.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę