Search
Close this search box.

Kempinski Palace Portoroz, Istria

Piękne miasteczko Portoroz, jedno z najładniejszych miast Słowenii przyciąga turystów z całego świata dzięki swojej wyjątkowej lokalizacji w sercu malowniczego regionu Istria. Półwysep ma bogatą historię i był uwielbiany przez Napoleona, Rzymian, Habsburgów czy też arystokratów, aktorów i polityków Cesarstwa Austro-Węgier. Mimo, że imperia przychodzą i odchodzą, Istria i Portoroz utrzymuje swój charakter. Świetnie zachowane zabytki i malowniczy krajobraz sprawia, że jest to jedno z najpiękniejszych miejsc na Bałkanach, gdzie spędzicie Państwo wyjątkowe wczasy.

Palace Portoroz należy do renomowanej sieci Kempinski i położony jest w słoweńskiej części półwyspu Istria nad Morzem Adriatyckim. Od żwirkowej plaży hotel oddziela jedynie przepiękna, zachęcająca do spacerów promenada.

Sam Hotel Kempinski Palace i jego wystrój to mieszanka nowoczesnego designu z ponadczasowym, klasycznym stylem nawiązującym do bogatej historii miejsca w którym się znajduje. Budynek idealnie wpisuje się w klasyczną architekrurę miasteczka, a śródziemnomorski klimat jest bardzo przyjazny dla podróżnych. W pobliżu, również po słoweńskiej stronie półwyspu, leży malownicze miasteczko Piran, często nazywane małą Wenecją, znane jest jako jeden z klejnotów w koronie regionu Istrii i wybrzeża Adriatyku. Na każdym kroku znajdziemy świetne restauracje serwujące najpyszniejsze lokalne potrawy i niezwykle przyjazną ludność lokalną i nienaganną obsługę.

Niedaleko hotelu, po chorwackiej stronie znajduje się osiemnasto-dołkowe pole golfowe klasy mistrzowskiej Adriatic Golf Club, które jest najlepszym polem golfowym Chorwacji według wielu rankingów. Zaprojektowane przez Dietharda Fahrenleitnera, uznanego austriackiego projektanta. Oprócz tego profesjonalny driving range, putting i chipping greens. Club House ze spektakularnymi widokami na pobliską Zatokę Triesteńską we Włoszech.

Hotel szczyci się bardzo wysokimi notowaniami według gości, którzy mieli przyjemność spędzić tam wakacje i opisali swoje przeżycia w serwisie Tripadvisor. Oceniany jest jako numer 1 w Portoroz i jako jeden z najlepszych hoteli w Słowenii a nawet jako jeden z najbardziej luksusowych na całym Półwyspie Istria.

Miasto Portoroz znajduje się w odległości około 12h jazdy samochodem z centrum Polski oraz około godzinę jazdy z międzynarodowego lotniska w Lublanie, stolicy Słowenii.

Lokalizacja:

Portoroz, miasto położone na północy półwyspu Istria nad Morzem Adriatyckim, godzinę drogi od międzynarodowego lotniska w Lublanie.

Zakwaterowanie:

181 pokoi i apartamentów z widokiem na ogrody lub morze

Restauracje i bary:

3 restauracje fine-dining, bar w hotelowym lobby, restauracja z bufetem śniadaniowym i bar przy basenie, bar na dachu hotelu z panoramicznym widokiem na Portoroz i Adriatyk

Udogodnienia:

Całodniowy room-service, usługi pralni, darmowe Wi-Fi na terenie obiektu, polowanie na trufle, winnica

Sport i rekreacja:

Żeglarstwo, wycieczki łodzią do pobliskiej Wenecji, Golf, loty krajobrazowe, pokoje fitness

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę