Search
Close this search box.

Badrutt’s Palace Hotel, St. Moritz

Historia ekskluzywnego Badrutt’s Palace Hotel jest fascynująca. Został wybudowany już w 1872 r. jako St. Moritz Hotel Beau Rivage, a kilka lat później zakupiony przez rodzinę Badruttów, którzy w 1896 r. zarządzili jego przebudowę i zmianę nazwy. Przygotowano również taflę do curlingu i pierwszy na świecie tor saneczkowy, rozpoczynając tym samym epokę turystyki zimowej. Pełna przepychu atmosfera przyciągnęła m.in. Alfreda Hitchcocka, który odwiedził luksusowy hotel aż 34 razy. To tutaj rozpoczął pracę nad swoimi wybitnymi dziełami: „Człowiekiem, który wiedział za dużo” i „Ptakami”.

Sportowe wakacje w St. Moritz

Obecnie obiekt Badrutt s Palace Hotel słynie z nowoczesnego spa, wykwintnej kuchni i doskonałej obsługi. Okolice są uważane za znakomite miejsce dla entuzjastów sportów zimowych. Na terenie obiektu znajduje się również lodowisko. W lecie natomiast można np. zagrać w golfa na jednym z 3 okolicznych pól lub żeglować, surfować, wędkować i uprawiać inne sporty wodne na słynnym jeziorze St. Moritz. Pola i lasy sprzyjają przejażdżkom konnym, wycieczkom rowerowym i pieszym wędrówkom. Dodatkowo, w okresie zimowym hotel prowadzi szkółkę narciarską.

Najlepszy hotel narciarski w Szwajcarii

Eleganckie pokoje i luksusowe suity w Badrutt s Palace Hotel mierzą od 25 do 175 mkw. Lokal Le Restaurant jest doskonałym miejscem na kolację przy świecach. Smakoszy przyciągnie wyróżniona 2 gwiazdkami Michelin i 17 punktami GaultMillau restauracja Jordnær szefa Erica Vildgaarda i jego żony Tiny Kragh Vildgaard. Znajduje się tu ponadto restauracja japońska La Coupole/Matsuhisa, która jest częścią marki kierowanej przez znanego szefa kuchni Nobu. Na zabawę zaprasza najstarszy klub nocny w kraju, The Beehive of St. Moritz, a rustykalna posiadłość Chesa Veglia (15 punktów GaultMillau) jest miejscem spotkań smakoszy i VIP-ów. W Badrutt s Palace Hotel można zjeść dania szwajcarskie, włoskie i potrawy z grilla. Luksusowe spa pobudza zmysły poprzez wybór zabiegów i świetną strefę mokrą, na którą składają się m.in. basen z widokiem na góry, łaźnie parowe i jacuzzi.

To także najlepszy ośrodek w Szwajcarii. Warto dodać, że zajął 43. miejsce na świecie w globalnym rankingu The World’s 50 Best Hotels 2023 jako jedyny hotel narciarski.

St. Moritz, Górna Engadyna, 220 km od Zurychu.

155 pokoi i ekskluzywnych apartamentów

14 restauracji i barów.

podgrzewany zewnętrzny basen, 25-metrowy kryty basen bez krawędzi, hydromasaż, Wi-Fi, usługi kamerdynera, klub dla dzieci Kids’ Club Palazzino i zajęcia dla najmłodszych, organizacja spotkań i imprez.

centrum fitnessu, joga, tenis, jazda na nartach i sporty zimowe, piesze wędrówki, surfing i kitesurfing, kolarstwo górskie, żeglowanie, wędkowanie, standup paddling, golf.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę