Search
Close this search box.

The Chedi Andermatt

Andermartt popularny kurort narciarski w Szwajcarii

Andermatt to malownicza wioska położona 1444 m n.p.m., u podnóża masywu św. Gotarda. Region jest znany z wodospadów, wąwozów i jezior, a tym samym panują tu doskonałe warunki do trekkingu. W zimie natomiast staje się on jednym z najbardziej popularnych kurortów w Szwajcarii. Miłośnicy białego szaleństwa mogą tu korzystać ze 180 km świetnie przygotowanych tras zjazdowych w okolicach szczytów Disentis i Sedrun, przełęczy Oberalp oraz na terenie narciarskim Nätschen.

Wycieczka pociągiem Glacier Express w Szwajcarii

Dostępne są również inne atrakcje, można np. wsiąść w słynny pociąg Glacier-Express i zachwycić się pięknymi widokami gór i dolin. Miłośnicy golfa mogą ćwiczyć uderzenia na 18-dołkowym, par 72, mistrzowskim polu golfowym, które znajduje się jedynie kilka minut drogi od ekskluzywnego hotelu The Chedi Andermatt. W Hotelu The Chedi Andermatt spędzisz najlepsze zimowe wakacje. To idealne miejsce na narty w Szwajcarii.

Pokoje i apartamenty w The Chedi Andermatt są eleganckie, udekorowano je w ciemnymi elementami drewnianymi i kontrastującymi, łagodnymi kolorami. Wszystkie mają przynajmniej 52 mkw., każdy posiada własny kominek. Łazienki zaprojektowano, inspirując się architekturą azjatycką.

Luksusowy hotel w Szwajcarii The Chedi Andermatt jest znany również z doskonałej kuchni. Został wyróżniony przyznaną przez GaultMillau nagrodą Hotel of the Year 2017. Główna restauracja obiektu uzyskała 14 punktów GaultMillau i specjalizuje się w daniach kuchni azjatyckiej i europejskiej, do których można wybrać doskonałe wino lub sery z wysokiej na 5 m piwniczki. Druga restauracja to wyróżniony 1 gwiazdką Michelin i 17 punktami GaultMillau lokal serwujący potrawy japońskie, który podaje pyszne sushi i sashimi, posiada ponadto największy wybór sake w całej Szwajcarii.

Inna restauracja The Japanese by The Chedi Andermatt (1 gwiazdka Michelin, 15 punktów GaultMillau) położona na wysokości 2300 metrów nad poziomem morza łączy imponujący widok na góry Andermatt z najwyższą japońską sztuką kulinarną. W najwyżej położonej japońskiej restauracji w Szwajcarii, uznani kucharze The Twins – Dominik Sato i Fabio Toffolon, oraz ich doświadczona ekipa przygotowują najwyższej jakości japońskie dania, a podczas wizyty w restauracji można podziwiać widok na Przełęcz Gotthard, Przełęcz Oberalp oraz Dolinę Urseren.

Odpoczynkowi w Andermatt Hotel sprzyja spa zajmujące powierzchnię 2400 mkw. i oferujące m.in. duży basen i sauny. Wiele zabiegów inspirowanych jest tradycjami azjatyckimi.

Andermatt, Alpy Szwajcarskie, ok. 90 min podróży z lotniska w Zurychu i ok 2 godz. jazdy z lotniska w Mediolanie.

119 pokoi i luksusowych apartamentów: Deluxe Room, Grand Deluxe Room, Junior Deluxe Suite, Deluxe Suite, Grand Deluxe Suite, Gemsstock Suite, Furka Suite, Gotthard Suite.

4 restauracje i bary: The Restaurant, The Japanese Restaurant, The Wine and Cigar Library, The Bar and Living Room, The Lobby, The Courtyard, The Chalet.

Wi-Fi, organizacja imprez.

siłownia, studio jogi i pilatesu, jazda na rowerze, trekking, golf, narciarstwo i sporty zimowe, wycieczki krajoznawcze.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę