Search
Close this search box.

Amanera

Ekskluzywny hotel usytuowany na klifie, z którego widać rajską plażę i ocean. Goście mogą podziwiać również pasmo górskie Cordillera Septentrional rozciągające się w głębi lądu. Hotel jest idealnym miejscem dla golfistów, bo w sąsiedztwie znajduje się pole Playa Grande Golf Course, które zaprojektował Robert Trent Jones Senior, a odnowił jego syn Rees Jones. Ma ono prawie 150 ha i 18 dołków, z czego 10 znajduje się na klifie. Goście mają okazję zobaczyć lagunę Gri Gri porośniętą namorzynami, w której można pływać, nurkować z rurką i uprawiać stand-up paddling, oraz uroczą rybacką wioskę Rio San Juan słynącą z malowniczego położenia i ciekawych tradycji i sztuki. Od połowy stycznia do połowy marca w okolicy pojawiają się humbaki, które omijają półwysep Samaná.

Hotel usytuowany jest w pobliżu miejscowości Cabarete, raju dla kitesurferów. Podczas wypraw konno zwolennicy aktywnego wypoczynku zobaczą lasy namorzynowe, plantacje drzew tekowych i plaże. Północny brzeg warto poznać, jadąc rowerami górskimi. Pasmo górskie Cordillera Septentrional słynie z krystalicznie czystych jezior, które przyniosą odprężenie po pieszych wędrówkach. Ciekawa jest wyprawa do Santo Domingo, założonego w 1496 r. miasta słynącego z dzielnicy kolonialnej wpisanej na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Hotelowe casitas (rodzaj tradycyjnych domów) znajdują się na klifach i oferują piękny widok na ocean, którym można cieszyć się dzięki oknom od podłogi do sufitu, a część ma prywatne baseny bez krawędzi. Restauracja specjalizuje się w potrawach ekologicznych i inspirowanych tradycjami regionu. Spa zapewni odpoczynek dzięki terapiom nawiązującym do tradycji leczniczych szamanów Dominikany.

Lokalizacja:

plaża Playa Grande, północne wybrzeże Dominikany, 75 min jazdy z lotniska w Puerto Plata.

Zakwaterowanie:

25 casita – Casita, Hill Casita, Pool Casita, Bay View Casita, Bay View Pool Casita, Amanera Casita, Bay View Casa – 2 Bedroom.

Restauracje i bary:

The Restaurant, Club de Playa, The Bar & Lounge.

Udogodnienia:

40-metrowy, zewnętrzny basen z podgrzewaną wodą, basen dla dzieci, biblioteka, komfortowy klub z cygarami, butik; zajęcia dla dzieci.

Sport i rekreacja:

kort tenisowy, pole golfowe, siłownia, medytacja, ćwiczenia jogi.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę