Search
Close this search box.

Arctic Retreat

W dolinie rzeki Rane w szwedzkiej Laponii znajduje się butikowa lodge Arctic Retreat. Położenie pośrodku dzikiej szwedzkiej puszczy jest gwarancją odpoczynku i relaksu dla wszystkich miłośników dzikiej przyrody, zaś podczas bezchmurnych nocy jest ogromne prawdopodobieństwo ujrzenia zorzy polarnej. Na gości czeka przemiła gościnność obsługi, smaczna lokalna kuchnia i mnóstwo ciekawych opowieści serwowanych przy ognisku. Jest to miejsce polecane zarówno dla par, jak i rodzin z dziećmi.

Arctic Retreat składa się z trzech domków o nazwie Wiatr, Słońce i Woda. Każdy z nich zbudowany jest z drewnianych bali, dzięki czemu w środku można poczuć zapach drewna, zaś frontowa ściana została w całości przeszklona, by zwiększyć spotęgować wrażenie obcowania z naturą. Domki urządzone są w lokalnym stylu, posiadają niewielki kominek, który uprzyjemnia chłodne i zimowe wieczory. Proste schody prowadzą na górę do sypialni, w której znajduje się małżeńskie łóżko, na dole zaś łazienka z prysznicem.

Ogromną zaletą pobytu w lodge jest ogromna różnorodność czekających na gości aktywności i wycieczek. Przejażdżki skuterami śnieżnymi, psim zaprzęgiem, czy wizyty w wiosce u Rodziny Larsa Erikssona, który z wielką pasją opowie o hodowli reniferów i życiu w tej dość surowej scenerii to zaledwie wierzchołek góry lodowej. Amatorzy folkloru i doświadczeń pełnych lokalnego kolorytu powinni spróbować połowu ryb w przeręblu, skorzystać z lekcji gotowania tradycyjnych potraw, a także udać się na spacer w śnieżnych rakietach, podczas którego miejscowy przewodnik opowie o florze i faunie regionu. Po całym dniu mocnych wrażeń warto zażyć gorącej kąpieli w jacuzzi i saunie.

ok. godziny drogi od lotniska w Lulea, szwedzka Laponia

drewniane domki położone wśród sosnowego lasu

serwowane są dania kuchni lokalnej

mnóstwo zimowych wycieczek i aktywności: przejażdżki z psim zaprzęgiem, skuterami śnieżnymi, piesze wycieczki w śnieżnych rakietach

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę