Search
Close this search box.

Patina Maldives

Zaledwie 45 minut drogi szybką łódką z międzynarodowego lotniska Velana dzieli nas od jednego z najnowszych i najbardziej ekskluzywnych hoteli na Malediwach, Patina Maldives. Znajduje się on na North Male Atoll, jednym z najbardziej znanych atoli na Malediwach. Patina Maldives jest częścią Fari Islands z dwiema sąsiadującymi ze sobą wyspami. Patina to jeden z najnowszych hoteli na Malediwach, idealny na wakacje we dwoje.

Hotel zaprojektowany został przez uznanego brazylijskiego architekta, Marcio Kogana. Desgn inspirowany jest otaczającym krajobrazem i nawołuje do połączenia człowieka z naturą. Projektant doskonale zjednoczył w nim prostotę z elegancją oraz komfort z otaczającą hotel bujną roślinnością. Sam Kogan mówi, że Patina Maldives to wyjątkowy hotel na Malediwach – stwarza on okazję do bycia razem w odosobnieniu – w końcu Malediwy to jedno z najbardziej odległych miejsc na Ziemi. Celem architekta nie była jednak ucieczka od innych, wręcz przeciwnie, projektantowi zależy na tym, by ludzie mogli się poznać, spotkać i spędzić wspaniały czas razem.

Patina Malediwy spełnia wszystkie nasze naturalne potrzeby: pragnienie spokoju, ale i zabawy, przebywania wśród natury i designu, technologii, ale też powrotu do przeszłości, małych przyjemności, jak i głębokich refleksji. Do powstania Patina Maldives przyczyniły się w większości naturalne materiały, takie jak len, drewno, rattan i kamień – wraz z ziemistymi kolorami nawiązuje do Matki Natury bardziej niż jakikolwiek inny hotel w tym regionie.

Patina Maldives przyciągnie nie tylko miłośników spokoju czy zabawy – dedykowany jest on przede wszystkim miłośnikom ekologii, którzy znajdą tu swoje sanktuarium – hotel mocno stawia na jak najmniejszą ingerencję w naturę, skupia się na minimalizacji odpadów, zasilany jest energią słoneczną, a w przyszłości ma zamiar sam produkować 100% wody pitnej na wyspie. W ramach zaangażowania na rzecz zrównoważonego rozwoju, Patina Maldives oferuje inicjatywy mające na celu ochronę raf koralowych w Fari Marina Village, w tym ekskluzywne warsztaty prowadzone przez naszego stałego biologa morskiego w Marine Center. Podczas warsztatów uczestnicy odkryją, w jaki sposób ceramika może przyczynić się do odnowy naszych raf koralowych.

Kluczowym punktem luksusowego hotelu Patina Maldives jest centrum obserwacyjne Skyspace Jamesa Turrella. To precyzyjnie zaprojektowana instalacja architektoniczna, dzięki której rozwijamy naszą świadomość i uczymy się odbierać rzeczy inaczej niż do tej pory, np. widok światła, niebo czy dźwięk.

Idealna wakacje na Malediwach to nie tylko jedwabisty piasek i bezkresny ocean – na luksusowym wypoczynku w Patina Maldives nie mogło także zabraknąć ekologicznych restauracji, z których każda z nich wyznaje zasadę „z ziemi na talerz”, która ma się przyczyniać do poszerzania wiedzy na temat zdrowego odżywania, wspierania lokalnych rolników i ich gospodarstw czy używania wyłącznie świeżych, naturalnych produktów bez pestycydów. Wczasy w hotelu Patina Maldives na Malediwach to kwintesencja luksusu i dobrego smaku.

Floating Golf

Patina Maldives to hotel na Malediwach z możliwością gry w golfa, zaś platforma Floating Golf to innowacyjne i ekologiczne rozwiązanie, które zapewnia zarówno zabawę, jak i wyzwanie dla wszystkich, jednocześnie dbając o ochronę środowiska. Biodegradowalne piłki golfowe gwarantują, że nie pozostawiamy szkodliwego wpływu na ekosystem wokół nas. Ta nowatorska oferta nie tylko zadowoli entuzjastów sportu, ale również wspiera ochronę raf koralowych poprzez zastosowanie zrównoważonych materiałów i praktyk.

Paddle Tennis

Padel to innowacyjna dyscyplina rakieta, która łączy w sobie elementy tenisa i squasha. Hotel może pochwalić się informacją, że wprowadził ten sport do swojej oferty, a tę ideę popiera Iva Majoli, była profesjonalna tenisistka. Można tu doskonalić swoją grę w najbardziej idyllicznym otoczeniu w towarzystwie byłej mistrzyni French Open z 1997 roku. Poznajcie więc Patinę – najlepszy hotel na Malediwach z kortami do gry w paddla!

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę