Search
Close this search box.

Kraina maharadżów w 8 dni

Odkrywanie wspaniałej historii i bogatego życia maharadżów ze złotego Radżastanu w wyjątkowych, ekskluzywnych warunkach, jakie oferuje jeden z najlepszych luksusowych pociągów Palace on Wheels jest niezapomnianym przeżyciem. Mając początek i koniec w Delhi ta magiczna podróż zabierze gości poprzez różowe miasto Jaipur do Udaipuru, błękitnego miasta Dźodhpuru i złotego miasta Jaisalmer. Niezależnie od tego, czy gości pochłonie przeszłość królewskich rodzin czy też dzika przyroda – podróż pociągiem Palace on Wheels spełni ich oczekiwania.

Odkrywanie wspaniałej historii i bogatego życia maharadżów ze złotego Radżastanu w wyjątkowych, ekskluzywnych warunkach, jakie oferuje jeden z najlepszych luksusowych pociągów Palace on Wheels jest niezapomnianym przeżyciem. Mając początek i koniec w Delhi ta magiczna podróż zabierze gości poprzez różowe miasto Jaipur do Udaipuru, błękitnego miasta Dźodhpuru i złotego miasta Jaisalmer. Niezależnie od tego, czy gości pochłonie przeszłość królewskich rodzin czy też dzika przyroda – podróż pociągiem Palace on Wheels spełni ich oczekiwania.

Plan wycieczki:

1 Delhi

Witamy w tętniącej życiem stolicy Indii – Delhi! Gości prosimy o przybycie na stację kolejową Safdarjung ok 16:00 by dokończyć odprawę i rejestrację na podróż luksusowym pociągiem turystycznym Palace on Wheels. Po formalnościach związanych z odprawą gości w tradycyjny sposób powita załoga pociągu Palace on Wheels, oferując girlandy kwiatów i przekąski tikka. Następnie goście zostaną zaprowadzeni do ich luksusowych przedziałów, w których mają kilka godzin czasu na relaks zanim zostaną zaproszeni na wykwintny obiad serwowany na pokładzie pociągu.

2 Jaipur

Drugiego dnia podróży po śniadaniu podanym na pokładzie pociągu, goście wybiorą się pod opieką przewodników na zwiedzanie Jaipuru, stolicy Radżastanu znanej jako różowe miasto. Metropolia ta przesiąknięta jest historią wielkich władców i ich bogactwami. Otaczają je wspaniałe forty, a wypełnia bogate dziedzictwo, żywa kultura, serdeczna gościnność i przepyszna kuchnia. Goście odwiedzą muzeum Albert Hall, Hawa Mahal, obserwatorium astronomiczne Dźantar Mantar (wpisane na Listę zabytków światowego dziedzictwa UNESCO) i Pałac Miejski, w którym będą mieli okazję spróbować swoich sił dosiadając słoni. Następnie odwiedzą znajdujący się także na Liście światowego dziedzictwa UNESCO Fort Amber, w którym w harmonijny sposób połączono architekturę hinduską i mogolską. Po pysznym obiedzie podanym w forcie gości zaprosimy na zwiedzanie tego niezwykłego kompleksu. W obrębie jego murów na gości czekają takie cudowne miejsca jak Ganesh Pol, świątynia Sila Devi (wcielenia Kali), Sheesh Mahal, fresk magicznych kwiatów i pałac Man Singh.

Po powrocie do miasta goście odwiedzą lokalne targowiska Jaipuru, znane z pamiątek i bibelotów, wyrobów rękodzielniczych i biżuterii. Wreszcie wrócą do pociągu, gdzie czaka na nich herbata i czas na złapanie oddechu. Wraz z nadejściem wieczoru zostaną zaproszeni na formalny, iście królewski obiad podanych w luksusowych wagonach restauracyjnych pociągu.

3 Sawai Madhopur – Ranthambore National Park – Chittaurgarh

Dzisiaj, po śniadaniu, które zostanie podane wczesnym rankiem na pokładzie pociągu, goście wyruszą na ekscytujące safari w dżungli do Parku Narodowego Ranthambore, gdzie tygrysy zdają się nie zwracać uwagi na turystów podglądających ich w ich własnym królestwie. Później, po niezwykłej przygodzie goście wrócą do Palace on Wheels, gdzie czeka na nich pyszny obiad. W takcie posiłku pociąg zmierza do Chittaurgarh, w którym odwiedzą wpisany na Listę zabytków światowego dziedzictwa UNESCO Fort Chittor, będący jednym z największych w Indiach. Jego początki sięgają VIII w. i czasów, kiedy był stolicą królestwa Mewar. W jego wnętrzach wciąż można wczuć się w romantyczne legendy o bohaterstwie Radźputów. W kawiarni fortu gościom zostanie podana wieczorna herbata i inne napoje, którym towarzyszyć będzie muzyczna iluminacja twierdzy. Po niej wrócą do pociągu, gdzie ok 20:00 zostanie podana kolacja.

4 Udajpur

Dziś po wczesnym porannym śniadaniu na pokładzie goście będą mieli okazję odkryć dla siebie najpiękniejsze i najbardziej romantyczne wg Jamesa Toda miasto w Indiach – Udaipur – znane również jako miasto jezior. Tu znajduje się wiele zabytków z czasów świetności radżów – wspaniałe pałace i hawele (tradycyjne rezydencje arystokracji), wspaniałe świątynie, galerie sztuki i muzea. Pod opieką przewodników goście wyruszą na zwiedzanie miasta podziwiając majestatyczne piękno jego najważniejszych atrakcji, takich jak Saheliyon Ki Bari, bazary, pałac miejski (City Palace) i kryształową galerię (Crystal Gallery). Po południu goście zostaną podjęci na uroczystej uczcie w hotelu Fateh Prakash. Następnie czeka ich romantyczny rejs statkiem po jeziorze Pichola, z zapierającymi dech w piersiach widokiem. Podczas rejsu goście zatrzymają się na herbatę w zbudowanym na wyspie na jeziorze królewskim pałacu letnim Jag Mandir. Po zakończeniu rejsu goście wracają do pociągu, gdzie w oczekiwaniu na obiad zostaną poczęstowani herbatą i napojami. Wieczorem zostaną zaproszeni na wyborną kolację.

5 Jaisalmer

Piątego dnia podróży przez królewski Radżastan jest jest zwiedzanie złotego miasta – Jaisalmer. Goście będą mieli czas rozkoszować się widokami poprzez jezioro Gadsisar, odwiedzą zbudowany w XII w. na szczycie wzgórza Trikuta fort Jaisalmer i rezydencje Patwon-ki Haveli i Nathmal-ki-Haveli. Na obiad goście wrócą do pociągu, jednak to jeszcze nie koniec przygód tego dnia, bowiem główną, niezapomnianą jego atrakcją jest podwieczorek i napoje serwowane wśród piaszczystych wydm Jaisalmer połączone z przejażdżką na wielbłądach. Dzień zamknie barwne przedstawienie w romantycznej scenerii hotelu Gaurbandh Palace. Po nim goście wrócą do pociągu na obiad w jego ekskluzywnych restauracjach i nocleg w przytulnych, luksusowych przedziałach.

6 Dżodhpur

Po apetycznym śniadaniu podanym na pokładzie luksusowego pociągu goście wyruszają na zwiedzanie słynnych atrakcji drugiego największego miasta Radżastanu – Dżodhpuru, od gigantycznego fortu Mehrangarh, przez jedną z największych prywatnych rezydencji na świecie – pałac Umaid Bhawan, po mauzoleum Jaswant Thada. Dźodphur z pewnością przywita gości po królewsku. Miasto to jest również idealnym miejscem na zakupy, z produktami z laki, antykami i wyjątkowej jakości tkaninami barwionymi techniką bandhan. Można tu także kupić charakterystyczne, ręcznie haftowane buty – Jutti. Warto też zajrzeć na targi wokół Wieży Zegarowej, Nai Sarak i Brama Sojati by na barwnych straganach targować się o ceny niesamowitych pamiątek.

Po zwiedzaniu i zakupach goście zjedzą obiad w luksusowym kurorcie pałacu Ajit Bhawan, po którym pora wracać do pociągu, bowiem Palace on Wheels kieruje się do następnego celu podróży Bharatpur. Kolacja zostanie podana w drodze.

7 Bharatpur – Keoladeo Ghana National Park – Agra

Goście rozpoczynają dzień od safari po Parku Narodowym Keoladeo Ghana (znanym wcześniej jako jako Rezerwat Ptaków Bharatpur, wpisanym na Listę dziedzictwa UNESCO) W tym raju dla miłośników ptaków można dostrzec ponad 350 gatunków ptaków. Wśród nich można podziwiać żurawie zwyczajne, syberyjskie i stepowe. Po safari goście zjedzą obfite śniadanie na pokładzie pociągu, który kontynuuje podróż do Agry. Po dotarciu na miejsce goście wyruszą na zwiedzanie z przewodnikiem magicznej Agry, po którym mogą wybrać – królewski obiad w luksusowym hotelu lub w ekskluzywnej restauracji na pokładzie Palace on Wheels. Po obiedzie kontynuować będą zwiedzanie Agry kierując się do majestatycznir pięknego mauzoleum Taj Mahal uważanego za jeden z cudów świata i najbardziej podziwianych arcydzieł architektury mogołów. Na koniec goście odwiedzą słynne z kamieni półszlachetnych, biżuterii oraz wykończonych marmurem w technice parchinkari wyroby lokalnych rzemieślników. Na pyszną kolację goście wracają do pociągu. Po niej spędzą na pokładzie Palace on Wheels ostatnią nocy w Palace on Wheels, gdy ten zmierza do Delhi.

8 Delhi

Tego ranka, podczas gdy luksusowy pociąg Palace on Wheels zmierza do końcowej stacji w Delhi gościom zostanie podane ostatnie śniadanie na pokładzie tego wyjątkowego pociągu. Załoga ma nadzieję, że magiczna podróż po Indiach pozostanie niezapomnianym przeżyciem.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę