Search
Close this search box.

Luksusowe wakacje w Meksyku, czyli 10 unikalnych przeżyć z CARTER®

Już w tym momencie wielu z naszych klientów szuka pomysłu na ekskluzywne wakacje tego lata. Choć niewiele wakacyjnych kierunków jest w pełni otwartych, możliwości na niezwykłe spędzenie czasu jest naprawdę mnóstwo. Planowaniu wczasów sprzyja fakt, że bez zbędnych komplikacji możemy wybrać się do jednego z najwspanialszych krajów na świecie – Meksyku. Poznajcie zatem najbardziej unikatowe przeżycia spędzając prawdziwie luksusowe wakacje w Meksyku z CARTER®!

Noc w prywatnej ultraluksusowej willi w Los Cabos lub na Półwyspie Jukatan

Pierwszym doświadczeniem, które oferuje iście luksusowe wakacje w Meksyku jest pobyt w prywatnej willi. Mówiąc prywatnej – mamy na myśli przeznaczonej tylko dla Was i na Waszą wyłączność – w spokoju i całkowitej intymności. Mówiąc willa – mamy na myśli coś naprawdę wyjątkowego – bardziej prestiżowo już się nie da. Ekskluzywne, prywatne wille oferują najwyższy pozom luksusu po prostu nieosiągalny nawet dla najlepszych hoteli i resortów. Niezależnie od tego, czy są to wysokie klify z widokiem na wybrzeże Pacyfiku czy bujne plantacje Półwyspu Jukatan, zróżnicowana geografia Meksyku jest domem dla niepowtarzalnych, ultraluksusowych willi, które na nowo definiują pojęcie „ucieczki od codzienności”.

Golf w Los Cabos

Jednym z najbardziej niezapomnianych doświadczeń w Meksyku jest gra w golfa w prestiżowych i luksusowych Los Cabos. Region ten stał się jednym z czołowych miejsc do gry w golfa na świecie. Przemawia za tym fakt, że oferuje ponad tuzin mistrzowskich pól. Miłośnicy tego sportu znajdą w Los Cabos najznakomitsze z nich, zaprojektowane przez takie legendy jak Jack Nicklaus czy Greg Norman. Niezwykłych przeżyć podczas gry dostarczają także fenomenalne widoki na Morze Corteza oraz pasmo górskie Sierra de la Laguna.

Tequila

Miłośnicy luksusowych alkoholi powinni wybrać się do miasteczka Tequila, czyli kolebki alkoholu o tej samej nazwie. To właśnie tu, wraz z powstaniem pierwszej butelki, na nowo narodziła się meksykańska kultura. Tequila jest jednym z ponad stu magicznych miasteczek w Meksyku i zdecydowanie jednym z najbardziej urocznych w całym regionie. Oferuje niezwykłe przeżycia, począwszy od wycieczki do fabryki Jose Cuervo, marki znanej na całym świecie tego alkoholu, poprzez odwiedzenie bezkresnych pól agawy, aż po beztroskie spacery po kolorowym miasteczku, jakim jest Tequila.

Stolica kraju Miasto Meksyk

Jedno z najbardziej niezwykłych miast na świecie, które przyciąga kontrastami, czyli Miasto Meksyk. Mieszają się tu dzielnice biedy z najbardziej prestiżowymi budynkami w całym kraju. Z tego, a także innych względów, Miasto Meksyk oferuje nieskończoną ilość atrakcji dla każdego odwiedzającego. Przygodę warto zacząć od odwiedzenia najważniejszych zabytków, takich jak La Catedral, Palacio Bellas Artes czy Torre Latinoamericana. Stolica Meksyku to miasto szczycące się światowej sławy muzeami, wspaniałą spuścizną kulturową Azteków, których ducha można poczuć w każdej restauracji i barze czy znanymi na całym świecie targami z jedzeniem. By przeżyć prawdziwie luksusowe wakacje w Meksyku, warto odwiedzić takie dzielnice jak Polanco i Roma, słynące z niesamowitych drapaczy chmur i nowoczesnej architektury oraz dzielnicę Coyoacan – uroczą dzielnicę kolonialną, którą upatrzyli sobie artyści tacy jak Frida Kahlo czy Lew Trocki. Także tu swój dom ma znany polski podróżnik, Wojciech Cejrowski.

Przelot balonem nad Teotihuacan

Niezapomniany lot balonem na ogrzane powietrze i oglądanie wschodu słońca nad stanowiskiem archeologicznym Teotihuacn jest bez wątpienia jednym z najbardziej magicznych doświadczeń w Meksyku. Niesamowita magia roztaczająca się nad aztecką spuścizną, miastem Teotihuacan, jest szczególnie odczuwalna wtedy, kiedy rozpoczyna się nowy dzień. Wielu twierdzi, że widok Teotihuacan z góry o wschodzie słońca to najbardziej emocjonująca i hipnotyzująca rzecz, jakiej można doświadczyć. Z naszej strony możemy zapewnić, że jeśli wybieracie się na luksusowe wakacje w Meksyku i zamierzacie przeżyć przygodę życia, możecie być pewni, że ta przygoda zagwarantuje Wam nieporównywalne z niczym emocje, które odbiorą Wam dech w piersi.

Lekcje gotowania w Oaxaca

Najlepsze miasto świata 2020 roku według Travel and Leisure oferuje prawdziwie niezapomniane przeżycia. Oaxaca, bo o tym mieście mowa, zachwyca urokliwymi uliczkami, kolonialną atmosferą oraz wspaniałymi doświadczeniami kulinarnymi. Kuchnia meksykańska jest jedną z niewielu, które kiedykolwiek otrzymały status Światowego Dziedzictwa UNESCO, a kulinarne tradycje i osiągnięcia Meksyku w tej dziedzinie są niezaprzeczalnie legendarne. Jeśli wciąż Wam mało – stan Oaxaca znany jest w skali kraju z kuchni gourmet, której smaki nie są porównywalne z żadnymi innymi, które znacie. Nie ma lepszego sposobu, aby naprawdę docenić złożoność wyśmienitej gastronomía oaxaqueña, niż prywatne lekcje gotowania, a następnie kosztowanie własnoręcznie przygotowanych potraw.

Jedzenie w Meksyku, cooking class mexico, lekcje gotowania w Meksyku

Prywatna wizyta w niezwykłym cenote

Półwysep Jukatan jest jednym z najbardziej wyjątkowych regionów świata, przede wszystkim dzięki temu, że w swych ziemiach skrywa tysiące cenotów. Są one naturalnymi zbiornikami wody, powstałymi w wyniku uderzenia meteorytu przed tysiącami lat. Woda w cenotach jest naturalnie filtrowana, a podziemne korytarze osiągają długości wielu kilometrów. Niezwykłości cenotom dodaje fakt, że niektóre z nich mają głębokość niemal 100 metrów. Czyż to nie idealne miejsce przeżycie niezwykłej przygody i zorganizowanie prywatnej wizyty połączonej z lunchem?

Noc w prawdziwej meksykańskiej hacjendzie na Jukatanie

Jeśli Waszym celem jest poznanie prawdziwej kultury meksykańskiej, warto cofnąć się do czasów kolonialnych i spędzić noc w typowej hacjendzie, liczącej sobie nawet kilkaset lat. Miejsca te prawie zawsze przesiąknięte są ciekawą historią, która pragnie zostać opowiedziana. Noc w meksykańskiej hacjendzie to ciekawe doświadczenie dla każdego miłośnika przygód. Emocji dodaje fakt, że naprawdę możecie poczuć się jak autentyczni bohaterowie minionej epoki hiszpańskiego kolonializmu.

luksusowe wakacje w Meksyku, wille w meksyku

Lot helikopterem nad Chichén Itzá

Zachwyćcie się najsłynniejszymi ruinami półwyspu Jukatan z lotu ptaka podczas prywatnej wycieczki helikopterem. Niezwykłe Chichén Itzá było jednym z najważniejszych miast cywilizacji Majów od 800 do 1100 roku naszej ery. Prywatny lot helikopterem nad ruinami sprawi, że przeżyjecie niezapomnianą przygodę tuż nad jednym z siedmiu cudów świata. Cieszcie się tym niezrównanym spektaklem z perspektywy błękitnego nieba, podziwiając niezwykłą dżunglę i archeologiczne cuda, które w sobie skrywa.

Czarter prywatnego jachtu na meksykańskich Karaibach

Podczas wycieczki do Meksyku możliwości spędzania czasu są praktycznie nieograniczone. Jedną z nich jest wynajęcie prywatnego jachtu, z pokładu którego możecie podziwiać naturalne piękno Meksyku. Odwiedźcie najpiękniejsze meksykańskie wyspy wybrzeża karaibskiego, takie jak Isla Mujeres czy Cozumel. Niezapomnianym doświadczeniem będzie spędzenie nocy na pokładzie w blasku gwiazd na pełnym morzu. Cieszcie się wszechobecną ciszą i całkowitą prywatnością, nieprzerwaną żadnym hałasem.

luksusowe wakacje w Meksyku, jacht meksyk

Autor: Biuro Podróży CARTER®