Search
Close this search box.

Dziedzictwo Indii 7 dni/6 nocy

Indie

Zapraszamy w podróż przez historię, podczas której goście doświadczą wspaniałości minionych epok.

Niezwykła podróż rozpoczyna się w tętniącym życiem handlowym mieście Mumbaj, a kończy w stolicy Indii, Delhi. Podczas luksusowej wycieczki po Indiach goście będą podziwiać piękne malowidła naskalne w grotach Adźanty. Poczują majestat Radźastanu, odwiedzają potężną twierdzę Mehrangarh w Dźodhpur, by wreszcie delektować się koktajlami i grilla podczas zachodu słońca na uroczych wydmach pustyni Thar. Będzie okazja by podziwiać różowe miasto Jaipur, wypatrzeć przyczajonego tygrysa w Parku Narodowym Ranthambore i poznać znaczenie miłości w jednym z Siedmiu Cudów Świata – Tadź Mahal.

Plan wycieczki:

1 Mumbaj

Podróż „Dziedzictwo Indii” zaczyna się od wspaniałego, tradycyjnego powitania. Goście proszeni są o zarejestrowanie się w hotelu Taj Mahal Palace (do godz. 14:30 w dniu wyjazdu). Z hotelu są następnie eskortowani do stacji kolejowej Chatrapati Shivaji Terminus, gdzie wsiądą do luksusowego pociągu Maharajas’ Express. Gdy wszyscy zajmą już miejsca w swych luksusowych przedziałach pociąg wyrusza do Adźanty. W trakcie podróży zaprosimy ich na wystawną kolację w ekskluzywnych restauracjach pociągu, a następnie spędzić noc w luksusowych kabinach i apartamentach Ekspresu Maharadżów.

2 Udaipur

Goście rozpoczynają dzień pysznym śniadaniem na pokładzie pociągu. Gdy tylko Maharajas’ Express dociera do Udaipuru, Miasta Jezior, goście udają się na odświeżający rejs łodzią po spokojnych wodach jeziora Pichola, po którym odwiedzą Pałac Miejski (City Palace), w którym znajduje się ogromna kolekcja starożytnych miniatur oraz Kryształową Galerię. W Satkar Hall Pałacu Fateh Prakash na terenie Pałacu Miejskiego zaprosimy gości na obiad w stylu godny maharadżów. Po obiedzie będą mogli wrócić do pociągu by odpocząć w jego luksusowych wnętrzach lub skorzystać z opcjonalnych atrakcji takich jak:

 • spa w jednym z 5. gwiazdkowych hoteli w Udajpur;
 • prywatna wycieczka na zakupy;
 • pokaz światło i dźwięk, o ile pozwoli na to czas.

Wieczorem w tematycznych restauracjach pociągu –Rang Mahal i Mayur Mahal – podana zostanie kolacja, podczas gdy luksusowy pociąg Maharajas’ Express wyrusza do Dźodhpuru.

3 Jodhpur

Gdy goście spożywają śniadanie luksusowy pociąg Maharajas’ Express dociera do Jodhpur. Przedpołudnie mogą spędzić w komfortowych wnętrzach własnego przedziału lub w salonie, ewentualnie wybrać którąś z opcjonalnie dostępnych atrakcji

Jodhpur to miasto w stanie Radżastan w północno-zachodnich Indiach, znane jako „Niebieskie Miasto” ze względu na niebieskie barwy domów w Starym Mieście. To także dom dla imponującego Fortu Mehrangarh, jednego z największych fortec w Indiach, oraz Pałacu Umaid Bhawan, obecnie zamienionego w luksusowy hotel i muzeum.

4 Bikaner

Czwarty dzień goście rozpoczynają pysznym śniadaniem, podczas gdy za oknami luksusowego pociąg Mahrajas’ Express umykają urocze krajobrazy. Po przybyciu na miejsce goście mogą odpocząć w pociągu lub wybrać opcjonalne zajęcia, takie jak wizyta w Muzeum Lalgarh lub w świątyni Karni Mata w Deshnok – mającej 600 lat starożytnej świątyni szczurów. Po obfitym obiedzie podanym na pokładzie pociągu, goście udadzą się do Fortu Junagarh, nigdy nie zdobytej twierdzy zbudowanej pod koniec XVI w. przez generała Raja Rai Singh. Z fortu goście wyruszą na pustynię podziwiać zachód słońca ponad piaskami pustyni Thar. Po drodze zatrzymamy się na herbatę w pałacu Gajner. Wieczór goście spędzą przy grillu i koktajlach na piaskowych wydmach podziwiając nie tylko zachód słońca, ale również ludowe tańce.

5 Jaipur

Po śniadaniu podanym w pociągu Maharajas’ Express dociera do Jaipuru, znanego również jako Różowe Miasto. Zwiedzanie miasta rozpoczną od fortu Amber. Następnie odwiedzą wzniesiony na środku jeziora Man Segar pałac Jal Mahal na ekskluzywne spotkanie ze słoniami. Mogą wybrać dekorowanie słoni jasnymi barwami, nakarmić je lub wybrać się na przejażdżkę na jednym z nich w królewskim stylu. Tutaj zaprosimy ich na obiad. Po którym mogą wrócić do pociągu lub skorzystać z opcjonalnych atrakcji:

 • skorzystać ze spa w 5 gwiazdkowym hotelu;
 • wybrać się na zakupy z przewodnikiem;
 • rozegrać partię golfa w klubie Rambagh Golf Club;
 • odwiedzić Pałac Miejscki i obserwatorium Dźantar Mantar, w którym znajduje się największy na świecie kamienny zegar słoneczny i astrolabium – jest to najlepiej zachowany kompleks spośród dawnych obserwatoriów indyjskich, który jest wpisany na Listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Potem zaprosimy gości na kolację na pokładzie luksusowego pociągu Maharajas’ Express.

6 Ranthambore - Fatehpur Sikri

Goście rozpoczną dzień trzeci wyprawy po Indiach wyruszając z Sawai Madhpur na fascynujące safari po Parku Narodowym Ranthambore. Park ten objął ochroną dane prywatne tereny łowieckie władców Jaipuru. Tu można z łatwością dostrzec czającego się wśród zieleni tygrysa. Po safari goście wracają na pokład Maharajas’ Express, gdzie czeka na nich królewskie śniadanie podawane w ekskluzywnej atmosferze. W tym czasie luksusowy pociąg rusza do starożytnej stolicy Mogołów – Fatehpur Sikri. Zanim goście wyruszą na zwiedzanie miasta widma w pociągu podany zostanie obiad. Wieczorem, po powrocie do pociągu, zaprosimy gości do udziału w Indyjskim Wieczorze, po którym podawana jest kolacja.

7 Agra - Delhi

Rankiem pociąg dociera do ostatniego z celów podróży „Dziedzictwo Indii” – Agry, gdzie odwiedzą jeden z cudów świata Tadź Mahal – grobowiec ukochanej małżonki Szahdżahana Mumtaz Mahal. Następnie na tarasie Taj Khema zostanie podane szampańskie śniadanie. Z Agry pociąg rusza do stacji końcowej – stolicy Indii Delhi. Po drodze goście zostaną poczęstowani ostatnim obiadem.

Informacje o wyprawie:

Terminy wyjazdów

2023:

 • 15 października
 • 12 listopada
 • 10 grudnia

2024:

 • 7 stycznia
 • 4 luty
 • 3, 31 marca
 • 13 października
 • 10 listopada
 • 8 grudnia

2025:

 • 5 stycznia
 • 2 lutego
 • 2, 30 marca
Ceny

Ceny od osoby w przedziale dwuosobowym w 2023 i 2024:

 • Przedział Deluxe: 7740 USD
 • Apartament Junior: 9890 USD
 • Apartament: 13 800 USD
 • Apartament Prezydencki: 23 700 USD

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę