Search
Close this search box.
manuskrypty

Manuskrypt – arcydzieło doceniane przez koneserów na całym świecie

Przedstawiamy Państwu światowej klasy dzieła. Manuskrypt ze względu na staranną, ręczną pracę rzemieślnika, odpowiednią metodę postarzania i unikatową technikę nadającą odpowiedni kolor i zapach oddaje duch oryginału. Tworzone są w niewielkich nakładach i bez możliwości dodruku, dlatego są tak wyjątkowe. Dlatego są one pamiątką na pokolenia, alternatywną inwestycją posiadającą wartość kolekcjonerską.

Najcenniejsze tajemnicze księgi, których pojedyncze egzemplarze znajdują się w sejfach światowych muzeów. Podczas gdy dziś są dostępne dla Was na wyciągnięcie ręki. DOM EMISYJNY MANUSCRIPTUM to oficyna wydawnicza, z którą nasze Biuro Podróży CARTER® od lat współpracuje. Jako autoryzowany sprzedawca na Polskę w związku z tym mamy dla Państwa w swojej ofercie: faksymile, księgi artystyczne i unikatowe księgi sakralne.

KSIĘGA ARTYSTYCZNA – „LA CAPPELLA SISTINA”

Zapraszamy Państwa w podróż do papieskiej Kaplicy Sykstyńskiej w Watykanie. Wspaniałe freski Michała Anioła – m.in. słynne „Stworzenie Adama”, „Sąd Ostateczny” i pozostałe dzieła można oglądać w skali 1:1. Podczas gdy 3-tomowy album waży 27 kilogramów i składa się z 800 fotografii. Monumentalny album „La Capella Sistina” jest efektem trwającej kilka lat sesji fotograficznej 100 osób. W związku z tym na polski rynek wydano tylko 50 egzemplarzy, których potencjał inwestycyjny wzrasta z każdym dniem.

manuskrypt kaplica sykstynska

MANUSKRYPT WOJNICZA – najbardziej tajemnicza księga naszej cywilizacji

Na kartach faksymile w skórzanej okładce odtworzono najbardziej sensacyjny manuskrypt XV w. Został on odnaleziony w 1912 roku przez Polaka Michała Wojnicza. Napisany w tajemniczy sposób, nieznanym alfabetem rozpalając Naszą wyobraźnię. Dopuszcza różne interpretacje, a za jego rozszyfrowanie zabierają się kolejne pokolenia badaczy. Fascynujące ilustracje ożywają wraz z ruchem kartek. Wydają się zawierać znacznie więcej sensu – być może jest to poradnik zielarski, tajemnice astronomiczne bądź sekretne przepisy na wieczną młodość.

Manuskrypt Wojnicza

MANUSKRYPT RZEWUSKIEGO

Okazało się, że jest to najbardziej pożądany manuskrypt w Arabii Saudyjskiej napisany przez Polaka, a szejkowie spierają się, który z nich ma otrzymać wcześniejsze wydanie. Dzieło przedstawia sztukę hodowli koni czystej krwi arabskiej i historię plemion beduińskich, ich miejscową kulturę i zwyczaje. Zawiera m.in. mapy półwyspu arabskiego, ilustracje i notatki Rzewuskiego, również nuty, które pozwalają odtworzyć muzykę beduińską sprzed 200 lat. Oprawa księgi jubilerskiej jest uszlachetniona 24-karatowym złotem, kamieniami granatu, karneoli i polskim diamentem, zwanym „krzemieniem pasiastym”. Manuskrypt wydany w nakładzie limitowanym 200 egzemplarzy. W związku z tym ta unikatowa pamiątka światowego dziedzictwa kulturowego dla wielu posiadaczy może być wizytówką domu.

Manuskrypt Rzewuskiego

MANUSKRYPT „DE REVOLUTIONIBUS” – Mikołaj Kopernik

Dzieło wielkiego astronoma, który „Wstrzymał Słońce, ruszył Ziemię” jest najcenniejszym manuskryptem znajdującym się w Polsce. Przede wszystkim oprawa wiernej kopii jest arcydziełem sztuki. Pokryta postarzanym srebrem, 24-karatowym złotem, przedstawia wizerunek Kopernika i wizualizację kopernikańskiego układu słonecznego. Do ozdoby jubilerskiej wykorzystano 320 kamieni (turkusy, korale, malachity, lapis lazuli, kamień słoneczny oraz kryształy Swarovskiego) oraz najstarszy na planecie meteoryt, datowany na 4,6 mld lat. Niewątpliwie warto się w jeden zaopatrzyć, ponieważ w Polsce wydano limitowaną ilość 99 egzemplarzy.

manuskrypt mikołaja kopernika

KSIĘGA UMARŁYCH – papirus pisarza Aniego

Najważniejsza księga starożytnego Egiptu przedstawia zaklęcia, rysunki, pieśni, które miały ułatwić zmarłemu przejście do raju. Jest źródłem wiedzy o demonach i bogach. Dlatego to tak zwana mapa do zaświatów, a jej oryginał znajduje się w Muzeum Brytyjskim. Jeszcze bardziej zyskuje na wartości, ponieważ odtworzona została na oryginalnym papirusie i przechowywana w luksusowym pudełku z drewna korzenia orzecha włoskiego.

manuskrypt ksiega umarlych

Wszystkie dzieła posiadają certyfikat, który został poświadczony w kancelarii notarialnej i mają swój numer w repertorium.

Otwieramy dla Państwa wrota do fascynującego świata, produktów unikalnych i wciąż niedostępnych dla wszystkich. W związku z tym zachęcamy do kliknięcia tutaj w celu poznania więcej szczegółów.

Zapraszamy do kontaktu z naszym biurem travel@carter.eu.

 

Autor: Biuro Podróży CARTER®