Search
Close this search box.

Meksyk – wakacje z golfem, czyli najlepsze pola golfowe

Półwysep Jukatan – Meksyk

Otoczony wodami Morza Karaibskiego i Zatoki Meksykańskiej słynie z przepięknych, piaszczystych plaż, bogatej kultury Majów i wielu zabytków. Wśród nich znajduje się chociażby prekolumbijskie miasto Chichén Itzá ze słynną Piramidą Kukulkana na czele. Innym skarbem Jukatanu są również naturalnie wydrążone w skałach głębokie baseny – cenoty. Jeśli dodamy do tego pyszną meksykańską kuchnię i przyjaznych mieszkańców, tworzy się jedno z najlepszych na świecie miejsc na wakacje i grę w golfa. Hotele znajdujące się w strefie nadmorskiej to w większości duże ośrodki 5* z all inclusive z wieloma udogodnieniami. Do tego warto dodać, że najlepsze pola golfowe w Meksyku znajdują się właśnie między innymi w tej części kraju.

Mayakoba – El Camaleon

Zaprojektowane przez Grega Normana to pierwsze pole golfowe nie tylko w Ameryce Łacińskiej, ale i pierwsze w ogóle – poza USA i Kanadą – na którym odbywały się zawody PGA Tour (od 2007 roku)!

Naturalne piękno tego pola przyciąga golfistów z całego świata. Znajdowały się tu liczne, niegdyś pełne wody cenoty, które po zasypaniu utworzyły głębokie na kilka metrów bunkry, w tym najbardziej spektakularny w centralnym punkcie fairwaya – dołek nr 7.

Trzeba jasno powiedzieć, każdy z dołków jest niesamowity i nie ma takiego, który „po prostu trzeba zagrać”. Tropikalna dżungla, lasy namorzynowe, wszechobecne kanały – to kwintesencja tego pola. Dodatkowo z greenów 4 i 15-tki rozciąga się piękny widok na piaszczyste plaże i Morze Karaibskie. Na pole składają się trzy dziewiątki, które można grać w dowolnym układzie, co jest świetnym urozmaiceniem przy dłuższych pobytach!

Polecamy zakwaterowanie w jednym z luksusowych hoteli w portfolio CARTER® bezpośrednio przy polu golfowym – Fairmont, Banyan Tree oraz Rosewood Mayakoba. Ich położenie, jakość obsługi i jedzenia w połączeniu z najlepszymi warunkami golfowymi i karaibską bryzą, gwarantują udane wakacje nie tylko dla graczy, ale także ich rodzin i przyjaciół! Najlepsze pola golfowe w Meksyku, a wśród nich El Camaleon spotkacie właśnie w słynnym miasteczku Mayakoba.

Wyjazdy golfowe Meksyk pole el Camaleon 3

Los Cabos, Półwysep Kalifornijski w Zachodnim Meksyku

Los Cabos – położone na południowym krańcu półwyspu Baja California, w krótkim czasie stało się najlepszym miejscem do gry w golfa w Meksyku. Jest to dość zadziwiające, biorąc pod uwagę fakt, iż pierwsze pole golfowe w tym regionie powstało zaledwie w 1987 roku. Od momentu pojawienia się Jacka Nicklausa na scenie na początku lat 90-tych Los Cabos przeżywa prawdziwy boom golfowy. Cztery z osiemnastu pól golfowych znalazły się wśród 100 najlepszych pól świata według prestiżowego rankingu Golf Digest w 2018 roku: Querencia, Quivira, The Dunes at Diamante i Ocean Course w Cabo del Sol.

Malowniczo położone luksusowe pola golfowe oferują światowy poziom i szeroki wachlarz możliwości zarówno dla profesjonalistów, jak i amatorów tego sportu. To, co łączy wszystkie pola w Los Cabos, to ciekawa mieszanka terenów i zapierających dech w piersiach widoków na Ocean Spokojny lub Morze Korteza. Niektóre dołki leżą tuż przy piaszczystej plaży u podnóża pasma górskiego – Sierra de la Laguna, inne wchodzą w porośniętą kaktusami pustynię.

Palmilla Golf Club (Ocean, Mountain, Arroyo), Los Cabos na Półwyspie Kalifornijskim

27-dołkowe pole golfowe Palmilla Ocean, Palmilla Mountain i Arroyo projektu Jack’a Nicklaus’a znajduje się na zachodzie Meksyku. To, co przyciąga graczy to fakt, że każda dziewiątka znacząco różni się od pozostałych.

Ocean położone na pustynnym, górskim terenie jest bardzo wymagające. Między pierwszym a szóstym dołkiem różnica poziomów wynosi, uwaga, aż 200 metrów! Kilka greenów znajduje się dosłownie na plaży przy Morzu Korteza.

Palmilla Mountain i Arroyo – nieskazitelne greeny, otoczone górami i błękitnym niebem, wyrzeźbione w kanionie są niesamowite, jeśli chodzi o widoki! Z lotu ptaka wyglądają dosłownie jak pudełko, otoczone stromymi, kamienistymi szczytami. Wiele dołków charakteryzuje duża różnica wysokości tee względem greenów, a gdzieniegdzie trzeba pokonać przeszkody wodne, liczne bunkry, a także wąwozy. Pole znacząco premiuje precyzję nad dystans, bo nietrudno tu o zgubienie piłki ?.

Wyjazdy golfowe Meksyk pole Palmilla golf club

Golf Danzante Bay to najlepsze pole golfowe w kraju, zaprojektowane przez Reesa Jonesa znajduje się na wschodnim wybrzeżu półwyspu Baja California. Jego położenie sprawia, że widoki są niesamowite, a Rees Jones genialnie wtopił je w otaczającą przyrodę. Od dolin, przez góry, wydmy i liczne wzniesienia, każdy dołek jest niesamowity. Z większości z nich ukazuje się piękny widok na pobliską zatokę Danzante, Morze Corteza, Wyspy Loreto i pasmo górskie Sierra de la Giganta.

11 dołków biegnie tuż przy oceanie, a 7 znajduje się na dnie kanionu. Zagrać w takich okolicznościach przyrody to marzenie nie jednego golfisty, a każda runda tutaj pozostawia świetne wspomnienia na wiele lat.

Wyjazdy golfowe do Meksyku i wycieczki objazdowe

Gra w golfa w Meksyku to czysta przyjemność. Nie musicie się jednak ograniczać do jednego miejsca. Z biurem podróży CARTER® możecie poznać zarówno wschodnie, jak i zachodnie wybrzeże Meksyku. Warto także odwiedzić najlepsze pola golfowe w Meksyku. Te z kolei znajdziecie zarówno nad Morzem Karaibskim na Półwyspie Jukatan, na Półwyspie Kalifornijskim, jak i w regionie Vallarta. Punta Mita na Riviera Nayarit to kolejne miejsce, w którym zdecydowanie warto rozegrać kilka rund w otoczeniu tropikalnej scenerii. Na szczególną uwagę zasługuje prywatny klub golfowy Jack Nicklaus Signature Pacífico przy hotelu Four Seasons Resort Punta Mita. Twórca pola stworzył unikalne warunki, korzystając z dobrodziejstw natury. Znajdziecie tam między innymi jedyny na świecie nawodny green na polu Tail of The Whale, zlokalizowany na naturalnej wyspie. Gra na tym dołku jest możliwa tylko podczas odpływów oceanicznych.

Autor: Biuro Podróży CARTER®