Search
Close this search box.

Na zachód z San Sebastian 8 dni/7 nocy

Północna Hiszpania

Podróż luksusowym pociągiem El Transcantabrico wzdłuż północnego wybrzeża Hiszpanii zachwyci gości Nomad Story pięknem. Niezależnie od tego, czy będą cieszyć się komfortem przepięknie zaprojektowanych przedziałów pociągu, czy wycieczkami do katedry w Santiago de Compostela i innych zabytków, będą poznawać historię i kulturę regionu. Luksus ma tu wiele postaci, począwszy od najlepszych asturyjskich owoców morza, tapas i baskijskich serów serwowanych na pokładzie, po doskonałe wina, w tym szampańskie Cavy czy Tempranillo.

Plan wycieczki:

1 San Sebastián – Villasana de Mena

Donostia-San Sebastián to tętniące życiem miasto w Kraju Basków, leżące wokół zatoki w kształcie muszli – bahia de la Concha. W zatoce tej monumentalne rzeźby „Grzebień Wiatru” projektu Eduardo Chillidy, rzucają ogromne, odważne kształty na wody zatoki Biskajskiej. Dzięki licznym restauracjom, pięknym plażom i interesującej Starej Dzielnicy pełnej historycznych budynków, z pewnością warto odwiedzić to pełne zarówno historii jak i współczesnej kultury miasto zwane też perłą północy.

Goście Nomad Story są proszeni o przybycie do hotelu Barceló Costa Vasca do godziny 13:00 w dniu odjazdu. Tu oddadzą bagaż personelowi pociągu. Po powitaniu zostaną zaproszeni na obiad. Następnie goście wybiorą się na zwiedzanie tego tętniącego życiem miasta, po którym prywatny autokar zawiedzie ich do Bilbao, gdzie oczekuje ich przybycia luksusowy pociąg El Transcantabrico Gran Lujo. Po powitaniu na pokładzie, stewardzi wskazują gościom ich przedziały Deluxe. Podczas gdy pociąg rusza do Villasana de Mena podana zostanie kolacja. Nocleg na pokładzie pociągu w Villasana de Mena.

2 Villasana de Mena – Bilbao – Santander

Luksusowy pociąg El Transcantabrico przybywa do Bilbao podczas śniadania. Goście mają okazję dołączyć do wycieczki po mieście jak również odwiedzić słynne muzeum sztuki współczesnej Guggenheima zaprojektowane przez Franka Gehry’ego. W swoich zbiorach posiada ono m.in. prace Eduardo Chillidy, Andy Warhola, Willema de Kooning i Roberta Rauschenberga. Po powrocie do pociągu, gdy ten rusza do Santander, stolicy Kantabrii, podawany jest obiad. W Santander goście zwiedzą z przewodnikiem miasto uważane za jedno z najpiękniejszych w Hiszpanii. Miasto dzieli na pół Półwysep Magdaleny. Na północ i wschód od niego rozciągają się wspaniałe plaże. Jest tu także imponujące kasyno i świetnie wyglądające domy w angielskim stylu. Po przeciwnej stroni półwyspu znajduje się zatoka bahia de Santander, z portem, katedrą i Paseo Pereda. Po zwiedzaniu, a przed kolacją goście mogą zwiedzać miasto w czasie wolnym. Na noc pociąg zatrzymuje się w Santander.

3 Santander – Potes – Cabezon de la Sal

Podczas śniadania luksusowy pociąg dociera do Unquera. Tu goście przesiądą się do luksusowego autokaru, który zabierze ich przez wąwóz wśród dzikich gór na zapierającą dech w piersiach przełęcz La Hermida, gdzie można czasem dostrzec krążące nad głowami złote orły przednie. W Potes goście odwiedzą m.in. pochodzący z VI w. klasztor Santo Toribio de Liébana, w którym znajduje się wiele cennych zabytków, wśród nich relikwie Krzyża Świętego, dzięki czemu jest ważnym ośrodkiem pielgrzymkowym. W Potes goście zjedzą obiad, po którym mają czas wolny na zwiedzanie leżącego w czterech dolinach, historycznego miasta, nad którym dominuje potężna, pochodząca z XV w. wieża Torre del Infantado. Warto zanurzyć się w labirynt uliczek, podziwiając tradycyjną średniowieczną architekturę i mosty, od których miasto bierze swoją nazwę. Po powrocie na pokład pociąg rusza w kierunku, gdzie zostanie podana kolacja Cabezón de la Sal. Na noc pociąg zatrzymuje się w Cabezón de la Sal.

4 Cabezon de la Sal – Santillana del Mar – Arriondas

Po śniadaniu goście udają się do Jaskini Altamira, znanej z górnopaleolitycznych malowideł naskalnych, wpisanych na Listę światowego dziedzictwa UNESCO. Jaskinię odkryto w 1879 r. Pomimo początkowych kontrowersji dotyczących wieku malowideł liczba odwiedzających gwałtownie rosła i w samym 1973 r. jaskinię odwiedziło blisko 175 tyś. turystów. Tak duża liczba odwiedzających negatywnie odbiła się na stanie malowideł, co doprowadziło do zamknięcia jaskini dla publiczności w 1977 r. Ponownie otwarto ją w 1982, lecz dostęp był ograniczony do kilku osób dziennie – wkrótce lista oczekujących była tak długa, że zapisywano się na trzy lata do przodu. Mimo ograniczeń w 2001 r. zamknięto ponownie jaskinię, zezwalając na wstęp tylko naukowcom i konserwatorom. W ty, czasie rozpoczęto budowę repliki jaskini, którą otwarto w 2008 r. Następnie goście odwiedzą pięknie zachowane średniowieczne miasto Santillana del Mar z brukowanymi uliczkami. Po obiedzie w Santillana, pociąg rusza przez Asturię do Ribadesella i Arriondas, gdzie podana zostanie kolacja. Na noc pociąg zatrzymuje się w Arriondas.

5 Arriondas – Oviedo – Candas

Luksusowy autokar czeka na podróżnych w Arriondas, skąd wyruszą do serca Asturii – Parku Narodowego Picos de Europa, który jest jednym z najstarszych parków narodowych w Europie (został utworzony w 1918 r.). Park chroni potężne góry wznoszące się wokół dwóch polodowcowych jeziora Covadonga. Tu goście zwiedzą niesamowite Sanktuarium Covadonga – Bazylikę de Santa María la Real de Covadonga i świętą jaskinię Santa Cueva de Covadonga, w której pochowano królów Asturii – Pelayo (pierwszego króla Asturii) i Alfonsa I Katolickiego. Następnie odwiedzą urocze miasteczko Cangas de Onís z niezwykłym romańskim mostem z XIII w. Obiad zostanie podany po powrocie do pociągu, w czasie gdy ten zmierza do Oviedo, stolicy Księstwa, które szczyci się przedromańskimi zabytkami oraz średniowiecznymi ruinami widocznych w murach miasta. Czas wolny przed powrotem do El Transcantabrico Gran Lujo na kolację i nocleg w Candas.

6 Candas – Avilés – Gijon – Luarca

Po śniadaniu luksusowy autokar zabiera gości na przejażdżkę do uroczego portu rybackiego Aviles, a później do Gijon, aby zwiedzić te nadmorskie miasteczka Asturii, z pięknymi plażami, bogatymi zabytkami prehistorycznymi i rzymskimi. Po czasie wolnym i obiedzie, pociąg kontynuuje podróż do Białego Miasta Zielonego Wybrzeża Luarca, uroczej wioski rybackiej, w której znajduje się XVIII w. pałac Marquises de Gamoneda i kościół św. Eulalii. Po wycieczce goście mają czas wolny przed obiadem, który zostanie podany w pociągu. Nocleg w Luarca.

7 Luarca – Ribadeo – Viveiro

W trakcie śniadania goście mogą podziwiać wspaniałe krajobrazy Galicji hiszpańskiej w czasie gdy luksusowy pociąg El Transcantabrico zdąża do Ribadeo, położnego w miejscu gdzie rzeka Eo wpada do morza. Goście zwiedzą miasto, a następnie majestatyczną plażę Las Catedrales, gdzie nad brzegiem Zatoki Biskajskiej morze i wiatr wyrzeźbiły w wysokich na 30 m. skałach przypominające katedry formacje. Na obiad goście wracają do pociągu, który kieruje się do pięknego średniowiecznego miasteczka Viveiro. Tu przed kolacją będzie czas na spacer przed kolacją. Nocleg w Viveiro.

8 Viveiro – Santiago de Compostela

W czasie, gdy goście delektują się śniadaniem, luksusowy pociąg El Transcantabrico dociera do Ferrol, skąd komfortowy autokar zabiera podróżnych do Santiago de Compostela, celu pielgrzymów podążających Drogami św. Jakuba, którego zabytkowe stare miasto znajduje się na Liście zabytków światowego dziedzictwa UNESCO. Tu goście wybiorą się na piesze zwiedzanie z przewodnikiem pięknego placu Praza do Obradoiro, pracowni złotników i słynnej Katedry. Katedra jest wg. tradycji miejscem spoczynku św. Jakuba Większego Apostoła. Jej budowę rozpoczęto w XI w. a budowa trwała do XVIII w. czego efektem jest wspaniała budowla łącząca elementy architektury romańskiej, gotyckiej i barokowej. Około godziny 12:30 goście dotrą do Parador Reyes Católicos, gdzie oczekują na nich ich bagaże – tu dobiega wspaniała podróż na El Transcantabrico Gran Lujo.

Informacje o wyprawie:

Terminy wyjazdów

Trasa z Santiago de Compostella do San Sebastian

2023

 • 15-29 kwietnia
 • 13-27 maja
 • 10-24 czerwca
 • 8-22 lipca
 • 5-19 sierpnia
 • 2-16-30 września
 • 14-28 października

Trasa: z San Sebastian do Santiago de Compostella

2023

 • 8-22 kwietnia
 • 6-20 maja
 • 3-17 czerwca
 • 1-15-29 lipca
 • 12-26 sierpnia
 • 9-23 września
 • 7-21 października

Ceny
 • 7 500 EUR za osobę podróżującą z innym pasażerem w przedziale dwuosobowym;
 • 5 600 EUR za osobę podróżującą samotnie w przedziale dwuosobowym.
 • 3 500 EUR za dodatkową osobę podróżującą w przedziale 2 osobowym
Zawiera

Cena obejmuje:

 • zakwaterowanie na pokładzie pociągu w przedziale klasy Deluxe;
 • wszystkie napoje bezalkoholowe dostępne w minibarze przedziału (bezpłatne);
 • bezpłatna woda mineralna dostępna w minibarze przedziału;
 • na życzenie rozpakowanie bagaży do garderoby w przedziale na początku podróży a następnie ponowne spakowanie bagaży ostatniego dnia;
 • codzienne śniadanie w formie bufetu i do wyboru z karty;
 • wszystkie obiady i kolacje, z najlepszą kuchnią na pokładzie pociągu lub w najlepszych restauracjach (w tym wino, woda, napoje bezalkoholowe i kawa);
 • powitalnego drinka i przekąskę;
 • pożegnalne przyjęcie;
 • kosmetyczka podróżna dzięki uprzejmości firmy Renfe Viajeros (z kosmetykami i kapciami);
 • rozmaite rozrywki na pokładzie: muzyka i występy na żywo, imprezy w wagonie barowym, pokazy gotowania i koktajle, tańce itp.;
 • bilety wstępów do muzeów, atrakcji i pokazów;
 • wycieczki wymienione w programie;
 • luksusowy autokar towarzyszący pociągowi podczas całej podróży;
 • dwa bilety kolejowe Renfe z 50% zniżką: jeden z punktu początkowego, a drugi z powrotem na zakończenie podróży;
 • podatki i usługi;
 • gazety i czasopisma na pokładzie;
 • usługi ochroniarskie;
 • wielojęzyczny przewodnik podczas całej wycieczki;
 • Przez cały czas podróży obsługa doskonałej załoga (kierownik ekspedycji, przewodnik, kelnerzy, kucharze, technicy itp.).
Nie zawiera

Cena nie obejmuje:

 • międzynarodowych i krajowych przelotów lotniczych;
 • ubezpieczenia turystycznego i opłat wizowych;
 • wydatków natury osobistej, takich jak pranie czy pamiątki;
 • dodatkowych noclegów przed lub po zakończeniu podróży;
 • innych kosztów, poza tymi, które są określone jako objęte kosztami podróży.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę