Search
Close this search box.
Ekskluzywne rejsy po świecie, najlepsze rejsy, luksusowe rejsy po Europie

Ekskluzywne rejsy i ekspedycje – poznaj kolekcję luksusowych statków i jachtów TOP 12

Wielu naszych Klientów wybiera najbardziej tropikalne kierunki świata na wymarzone, idealne wakacje z dziećmi lub we dwoje. Pośród nich znajdują się podróże na Malediwy, Seszele, do Dubaju, a także ekskluzywna Europa na czele z Włochami i Francją. My jednak proponujemy Wam dzisiaj coś innego – poznajcie najbardziej luksusowe rejsy na świecie i wybierzcie wakacje w unikalnym stylu!

 1. The Ritz-Carlton Yacht Collection
 2. Uniworld Boutique River Cruises
 3. Antarctica21
 4. Explora Journeys
 5. Quark Expeditions®
 6. Silversea
 7. Regent Seven Seas Cruises® – All-Inclusive Luxury Cruises
 8. Golden Galapagos Cruises – rejsy katamaranem na Galapagos
 9. Emerald Cruises
 10. Scenic Cruises
 11. Kontiki – ekspedycja wzdłuż wybrzeża Ekwadoru
 12. Aqua Expeditions

1. The Ritz-Carlton Yacht Collection

Bez wątpienia najbardziej ekskluzywny rejs po oceanach oferuje ultraluksusowa marka The Ritz-Carlton Yacht Collection. Do pływającego po wodach od 2021 mega jachtu Evrima już niebawem dołączą dwa kolejne – w 2023 i 2024 roku. Rejs na pokładzie superjachtu Evrima to spełnienie najśmielszych marzeń o ultraluksusowym rejsie na miarę największych światowych milionerów czy najbardziej znanych gwiazd Hollywoodu. Niebywały luksus, oryginalny koncept oraz najwyższej jakości standard obsługi to najważniejsze powody, dla których z Evrima nie może równać się żaden dostępny na świecie superjacht. Ideą marki The Ritz-Carlton Yacht Collection jest, by to nie kierunek, a podróż stała się celem rejsu.

Na pokładzie tego ośmiopiętrowego, mogącego pomieścić do 298 pasażerów, superjachtu w stylu glamour, macie możliwość odwiedzenia takich miejsc jak luksusowe wybrzeża Morza Śródziemnego, Kanadę, rajskie Karaiby czy dziką Amerykę Centralną. Na pokładzie Evrima znajduje się 149 luksusowych apartamentów, 7 restauracji i barów, basen, piano bar, salon piękności, miniklub dla dzieci, pralnia, siłownia i sala fitness, a to tylko niektóre z oferowanych atrakcji. Rejs pod banderą The Ritz-Carlton Yacht Collection to bez wątpliwości jedna z najbardziej ekskluzywnych form spędzenia wakacji.

The Ritz Carlton Yacht Collection luksusowe rejsy, ultraluksusowe statki

2. Uniworld Boutique River Cruises

Uniworld Boutique River Cruises — najlepsza i najczęściej nagradzana luksusowa linia wycieczkowa specjalizująca się w rejsach po rzekach Europy — oferuje trasy w spektakularnych miejscach w Europie, Rosji, Egipcie, Azji i Peru. Europejska flota firmy obejmuje luksusowe statki o średniej pojemności 120 osób, co stanowi jeden z najwyższych wskaźników liczby personelu do gości w kategorii rejsów rzecznych. Co Was czeka na pokładzie? Niezapomniane wycieczki, światowej klasy kuchnię dla smakoszy, nienaganną gościnność i wiele innych korzyści all-inclusive. Piękno, kunszt i wystrój indywidualnie zaprojektowanych statków inspirowanych konkretną destynacją są świadectwem zaangażowania marki w osiąganie doskonałości. Statki Uniworld Boutique River Cruises to pływające dzieła sztuki – w niektórych apartamentach znajdziecie oryginalne obrazy Picassa czy Rembrandta.

Uniworld ekskluzywne rejsy, luksusowe rejsy

3. Antarctica21

Antarctica21 to najlepszy wybór na butikowe rejsy na Antarktydę dla poszukujących doskonałej jakości obsługi, interesujących wycieczek i ekstremalnych wrażeń. Okręty firmy Antarctica21 przypominają bardziej prywatne jachty niż wielkie okręty pasażerskie. Oferują one bezpośredni dostęp do obszarów wzdłuż brzegów Antarktydy, do których większe statki nie są w stanie dotrzeć. Statki ekspedycyjne mieszczą maksymalnie 73 pasażerów. Każda podróż na Antarktydę z firmą Antarctica21 obejmuje zespół co najmniej 12 doświadczonych przewodników polarnych, doskonale znających unikalną geografię regionu, historię, ekologię oraz lokalną faunę i florę. W przeciwieństwie do niektórych firm, Antarctica21 proponuje pasażerom bezpośredni lot na i z Antarktydy. Przykładowe miejsca, które realizuje Antarctica21 obejmują butikowe wyprawy na Antarktydę, Szetlandy Południowe, ekspedycje na Przylądek Horn, Falklandy i Georgię Południową. Podróże zaczynają się w Chile lub w Argentynie. Eskapady trwają między 6 a 17 dni (5 i 16 nocy). Ceny za sześciodniową wyprawę zaczynają się od około 5 000 dolarów, kończąc na około 35 000 dolarów za 10 pełnych wrażeń dni.

Antarctica21 luksusowe rejsy na Antarktydę, wyprawy na Antarktydę, wycieczki na Antarktydę, rejsy na Antartydę szyte na miarę

4. Explora Journeys

Nowa, luksusowa marka Explora Journeys w innowacyjny sposób charakteryzuje ekskluzywne rejsy, a jej pierwsza wyprawa morska przewidziana jest na maj 2023. Explora Journeys inwestuje w przeniesienie na pokład swoich statków kosmopolitycznego stylu życia i doskonałego relaksu w stylu pięciogwiazdkowego hotelu. W trakcie ekskluzywnych rejsów z Explora Journeys pasażerowie mogą oczekiwać szampańskich imprez do białego rana, nieformalnej atmosfery, o którą zadba najwyższej klasy obsługa rejsu. Niezapomnianych wspomnień doda także wizyta w wielu interesujących historycznie i turystycznie miejscach. Projektanci najlepszych światowych superjachtów i luksusowych hoteli połączyli swoje siły, by na pokładzie statku Explora Journeys goście poczuli się jak w domu. Można zauważyć tu doskonałą harmonię między kameralnymi a tętniącymi życiem przestrzeniami, gdzie charakterystyczny, nowoczesny styl gra pierwsze skrzypce. Dzięki tarasom oraz oknom sięgającym od podłogi do sufitu, 461 pokoi, apartamentów i penthouse’ów szczyci się niepowtarzalnymi widokami na ocean.

Explora Journeys, luksusowe rejsy

5. Quark Expeditions®

Co powiecie na zamianę bikini na kurtkę polarną, a klapek na termos z gorącą herbatą na ogrzanie? Wychodzimy naprzeciw Waszym życzeniom zmieniając trochę kierunek i koncepcję luksusowych rejsów. Quark Expeditions® zachęca do poznania potężnych gór lodowych, zapierającej dech w piersiach przyrody i zachwycających krajobrazów. Wszystko to w ramach ekspedycji na Antarktydę i Arktykę z Quark Expeditions® – firmy, która w 1991 po raz pierwszy zabrała grupę podróżników-pasjonatów na surowy Biegun Północny. Od trzydziestu lat marka bez przerwy wprowadza nowe koncepcje i przełamuje wszelkie schematy w ekstremalnych podróżach.

Dzięki zróżnicowanej flocie, specjalnie zaopatrzonych małych statkach ekspedycyjnych i lodołamaczach, z których niektóre wyposażone są w prywatne helikoptery — Quark Expeditions® zapewnia niespotykane nigdzie indziej doświadczenia polarne — i jest w stanie zabrać gości głębiej w regiony polarne niż jakakolwiek inna firma rejsowa. Rejsy są zaprojektowane tak, aby zmaksymalizować wrażenia w miejscach takich jak Antarktyda, Islandia, Grenlandia, Svalbard (Norwegia), Archipelag Arktyczny, Rosyjska Arktyka z Cieśniną Beringa i Patagonia. Goście na pokładzie Quark Expeditions® płyną z doświadczonymi zespołami ekspedycyjnymi, w tym z nagradzanymi fotografami National Geographic, biologami morskimi, ornitologami, glacjologami, historykami i innymi naukowcami. Na siedmiu pasażerów na pokładzie przypada jeden ekspert polarny.

Quark Expeditions rejsy Antarktyda, rejsy Patagonia, Rejsy po Alasce, rejsy Islandia, Rejsy Norwegia, luksusowe rejsy polarne

6. Silversea

Silversea to jedne z najbardziej luksusowych i butikowych rejsów na świecie. Statki tej marki docierają w najciekawsze zakątki na wszystkich kontynentach. Dzięki statkom tej marki możecie dotrzeć do najbardziej niedostępnych i najmniej znanych miejsc na naszym globie, szczególnie tam, dokąd nie dopływają wielkie statki pasażerskie. Silversea w swojej flocie dysponuje 10 ultraluksusowymi jednostkami składającymi się od 51 do 304 bardzo przestronnych kabin, z których większość posiada balkony. Z racji niewielkich rozmiarów, statki Silversea mogą pływać wąskimi korytarzami wodnymi, dzięki czemu mogą się one zatrzymać bezpośrednio w miejscach nieosiągalnych dla dużych statków pasażerskich. Dla prawdziwych odkrywców przygotowano 4 statki ekspedycyjne, które pływają po wodach Antarktydy, Arktyki i Grenlandii, Wyspy Galapagos i innych odległych zakątkach świata.

To, co wyróżnia markę Silversea to przestronne kabiny, spośród których najmniejszy apartament zaczyna się od 27 metrów kwadratowych, do tego dochodzi spersonalizowana obsługa i prywatny butler 24h dostępny dla nas w każdej chwili. Warto także wspomnieć o premium all inclusive, gdzie wszelkie posiłki, napoje i atrakcje zawarte są w cenie czy o wykwintnej kuchni, nad której daniami z najwyższą troską dba wybitny szef kuchni.

luksusowe jachty

7. Regent Seven Seas Cruises® – All-Inclusive Luxury Cruises

Każda podróż jest tak różnorodna, jak różnorodni są jej podróżnicy. W Regent Seven Seas Cruises – jedynej ultra luksusowej linii wycieczkowej all-inclusive – macie do wyboru setki różnych rejsów, a świat stoi przed wami otworem. Podróżujcie z całkowitym poczuciem bezpieczeństwa i komfortu z jedną z najbardziej luksusowych flot świata.

Od niemal trzech dekad Regent Seven Seas Cruises uznawany jest za jedną z najlepszych luksusowych linii na świecie. Przewożące nie więcej niż 746 pasażerów, przestronne i stylowe statki linii – Seven Seas Explorer®, Seven Seas Mariner®, Seven Seas Navigator®, Seven Seas Splendor® i Seven Seas Voyager® – tworzą The World’s Most Luxurious Fleet™, a na ich pokładzie możecie odkryć ponad 450 niezwykłych miejsc na całym świecie. Goście mogą cieszyć się luksusowymi apartamentami, prawie wszystkie z prywatnymi balkonami, które należą do największych na morzu, a także wysoce spersonalizowaną obsługą i rozległych przestrzeniach publicznych. Flota pięciu statków Regent Seven Seas Cruises zapewnia An Unrivaled Experience™. Szósty statek linii Seven Seas Grandeur™ – i trzeci statek klasy Explorer – ma zostać dostarczony w czwartym kwartale 2023 roku. Wielokrotnie nagradzana linia wycieczkowa oferuje 6 luksusowych statków, na których pokładzie możecie poznać najciekawsze zakątki Ameryki Północnej, Europy i Azji. Wybierzecie się do Tokio, Vancouver czy Miami, odwiedźcie Nowy Jork, Montreal, Barcelonę, Rzym i Bilbao.

Unikalna dla Regent Seven Seas Cruises, nieograniczona liczba bezpłatnych wycieczek brzegowych jest dostępna w każdym porcie, co czyni ją jedyną prawdziwie all-inclusive linią wycieczkową. Ceny za rejsy obejmują również loty w obie strony w klasie biznes podczas przelotów międzykontynentalnych ze Stanów Zjednoczonych i Kanady, wykwintną kuchnię w wielu specjalistycznych restauracjach, doskonałe wina i alkohole, a także nieograniczony dostęp do Internetu, bezpłatne usługi pralnicze z obsługą, napiwki, transfery naziemne i jednodniowe pakiety hotelowe przed rejsem dla gości zatrzymujących się w apartamentach na poziomie Concierge i wyższych.

Regent Seven Seas Cruises

8. Golden Galapagos Cruises – rejsy katamaranem na Galapagos

Zaplanujcie z nami ekskluzywny rejs po Galapagos. Należący do Ekwadoru archipelag pochodzenia wulkanicznego na Oceanie Spokojnym składa się z 19 wysp, wysepek i pojedynczych skał o łącznej powierzchni 7994 km², rozrzuconych na obszarze 59,5 tys. km². Jest domem dla licznych gatunków endemicznych fauny i flory oraz znajduje się na liście światowego dziedzictwa UNESCO. Rejs katamaranem to idealny sposób na zwiedzanie Wysp Galapagos, ponieważ nie tylko umożliwia przemieszczanie się pomiędzy poszczególnymi wyspami, lecz także gwarantuje ekskluzywny wypoczynek na oceanie. Na pokładzie eleganckich i stabilnych katamaranów Endemic, Elite i Ocean Spray znajdują się apartamenty z panoramicznym widokiem na ocean oraz prywatnym balkonem, a także tarasy z leżakami i komfortowe strefy relaksu. Rejsy organizowane są na 7, 5, 4 lub 3 noce w różne części archipelagu Wysp Galapagos, w zależności od wybranej długości podróży, rodzaju katamaranu oraz ilości pasażerów. Cena rejsu zawiera posiłki, napoje, a także transfery lotniskowe, fascynujące wyprawy ekspedycyjne po wyspach oraz anglojęzycznego przewodnika.

Golden Galapagos Cruises luksusowe rejsy Ameryka Południowa, pomysły na ekskluzywne rejsy

9. Emerald Cruises

Emerald Cruises to wyjątkowa firma, która spełnia marzenia o luksusowych podróżach rzecznych i oceanicznych. Goście na pokładzie mogą poznać wielką mozaikę kultur podczas rejsów po ikonicznych rzekach Europy, a dodatkowo na odkrycie czekają wspaniałe pozostałości dawnych cywilizacji na tle pełnych życia krajobrazów w Azji Południowo-Wschodniej. Gdziekolwiek zechcecie podróżować, czy to na dziewicze wyspy, czy do tętniących życiem metropolii, specjalnie zaprojektowana flota statków Star-Ships i luksusowych jachtów oceanicznych gwarantuje niezrównane przeżycia. Cieszcie się nowoczesnym rodzajem eksploracji, łącząc autentyczne przygody z niepowtarzalnym luksusem świata.

emerald cruises, luksusowe rejsy rzeczne, ekskluzywne rejsy na świecie

10. Scenic Cruises

Scenic Cruises to renomowana marka, która definiuje luksusowe rejsy rzeczne, morskie oraz ekspedycje w najdziksze rejony ziemi. Statki Scenic Cruises zachwycają nowoczesnym designem i starannie zaprojektowanymi wnętrzami, które zapewniają pasażerom relaks i wygodę. Na pokładach statków można odwiedzić aż 500 portów podczas 148 rejsów przez 63 kraje na wszystkich siedmiu kontynentach. Najbardziej wyróżniające się z floty, dwa statki Scenic Eclipse I i Scenic Eclipse II, The World’s First Discovery Yachts™, są wyposażone w dwa najnowocześniejsze helikoptery Airbus H130-T2 oraz specjalnie zaprojektowane łodzie podwodne, zdolne do zanurzenia się aż do 200 m poniżej powierzchni oceanu.

Scenic Cruises, luksusowe rejsy oceaniczne, ekskluzywne rejsy, najlepsze statki rejsowe

Na rejsach Scenic Cruises na gości czeka bogactwo wyjątkowych doświadczeń, które sprawią, że podróż będzie inna niż wszystkie. Można uczestniczyć w niezwykłych atrakcjach, takich jak Scenic Enrich – specjalnym programie umożliwiającym gościom wzięciu udziału w wydarzeniach kulturalnych i doświadczeniach. Te wyjątkowe aktywności mogą obejmować prywatne koncerty, wizyty w zamkach, degustacje lokalnych potraw i napojów, pokazy sztuki czy spotkania z lokalnymi mieszkańcami.

11. Kontiki – ekspedycja wzdłuż wybrzeża Ekwadoru

Poznajcie lokalne społeczności, miejscowy koloryt i naturalne skarby Ekwadoru! Kontiki to nowy sposób zrównoważonego podróżowania do wyjątkowych i rzadko odwiedzanych miejsc wybrzeża Ameryki Południowej. Wyprawy na pokładzie M/Y Kontiki Wayra to rejs przez pięć prowincji wybrzeża Ekwadoru. Podróżnicy będą mieli okazję zapoznać się z kulturą, rzemiosłem, tradycjami i gastronomią tubylczych społeczności. Przez cały czas rejsu towarzyszyć Wam będzie lokalna załoga i miejscowi przewodnicy, którzy jak nikt znają swój kraj. Na każdym przystanku czekają na Was wyjątkowe miejsca, dziewicze plaże, rezerwaty ekologiczne i prawdziwe skarby przyrody. Trasa turystyki kulturowej mało uczęszczana i śledzona od zrównoważonych miejsc docelowych.

Kontiki luksusowe rejsy na Galapagos, ekskluzywne rejsy po Ameryce południowej

Butikowa wyprawa na pokładzie luksusowej łodzi to oferta skierowana do niewielkiej, wybranej liczby podróżników, dla których znaczenie ma szeroka oferta wellness oraz ciekawe rozrywki. Ten luksusowy rejs wzdłuż nieznanych części Ekwadoru to sensoryczna podróż, która połączy Was z naturą, lokalnymi społecznościami, kulturą, fauną, florą oraz z samym sobą. Kontiki kładzie nacisk na zrównoważony rozwój i świadomą turystykę, stawiając na pierwszym miejscu troskę i szacunek dla środowiska.

12. Aqua Expeditions

Wycieczki statkami Aqua Expeditions to niezwykle fascynujące i ekskluzywne rejsy na krańce świata w odległych destynacjach. Regiony te wyróżniają się na tle świata swoimi niesamowitymi krajobrazami i bioróżnorodnością. Obecnie Aqua Expeditions posiada trasy rejsów po peruwiańskiej Amazonii, Wyspach Galapagos, delcie Mekongu i wschodniej Indonezji.

Luksusowy Aqua Mekong oferuje kompleksowe trasy w Kambodży i Wietnamie, podczas gdy Aqua Blu proponuje rejsy po wschodniej Indonezji – Bali – Komodo, Ambon i Wyspy Korzenne, Raja Ampat oraz Papua Zachodnia i Asmat.

Autor: Biuro Podróży CARTER®