Search
Close this search box.

Safari w Kenii i Tanzanii – butikowe miejsca na łonie natury

Prywatne rezerwaty w Tanzanii i Kenii to doskonały pomysł na safari z dala od tłumów. Miejsca te gwarantują odosobnienie na łonie natury w eleganckich wnętrzach. Ze względu na szeroki wybór luksusowych lodgy w butikowym stylu i kameralnych hoteli stanowią doskonałe miejsca do eksplorowania okolicy.

Kenia jest jednym z najciekawszych przyrodniczo krajów Afryki. Z kolei Tanzania oprócz safari słynie z plantacji kawy, podczas gdy dla wielu ma zapach goździków. Powodów jest wiele, aby choć raz w życiu doświadczyć afrykańskiej przygody. Zapoluj obiektywem aparatu na Wielką Piątkę Afryki!

Śniadanie w doborowym towarzystwie żyraf

Giraffe Manor to butikowy hotel na przedmieściach Nairobi w Kenii. Zabytkowy dwór ma niezwykły urok, który nawiązuje do lat trzydziestych XX wieku. Okazała fasada budynku i  jeszcze bardziej eleganckie wnętrza corocznie przyciągają miłośników kolonialnej zabudowy. Soczyście zielone ogrody i słoneczne dziedzińce to przedsmak tego, co czeka na Was w tym magicznym miejscu. Jednym z najbardziej fascynujących przeżyć w Giraffe Manor jest spotkanie oko w oko ze stadem oswojonych żyraf żyjących w sanktuarium znajdującym się na posesji. Ciekawskie żyrafy wbijają długie szyje w okna, ponieważ mają nadzieję otrzymać smakołyki.

A na wyprawę po safari polecamy prywatny helikopter. Jest to unikatowy sposób na podziwianie majestatycznych równin także z powietrza.

butikowy hotel w kenii

Tajemniczy bezkres równin Rezerwatu Masai Mara

Angama Mara to luksusowa safari lodge wzniesiona nad Wielką Doliną Ryftową w północno-zachodniej części Rezerwatu Narodowego Masai Mara, w Kenii. Angama to słowo zaczerpnięte z języka suahili, które oznacza „zawieszony w powietrzu”, takie też jest to miejsce: niezwykłe! Kameralne i luksusowy obóz gwarantuje bezpośredni dostęp do prywatnego rezerwatu. Przygotujcie się na poranny lot balonem w kierunku Tanzanii połączony z uroczystym śniadaniem i lampką szampana pod rozłożystym drzewem zaraz po wylądowaniu.

luksusowe safari w kenii

Na skraju jednego z Siedmiu Naturalnych Cudów Afryki

andBeyond Ngorongoro Crater Lodge to miejsce, w którym kultura Masajów łączy się z wersalskim designem bogato zdobionych wnętrz, a w rezultacie wszystko toczy się na krawędzi krateru Ngorongoro. W tym zachwycającym otoczeniu będzie okazja do spotkania unikatowego czarnego nosorożca czy flamingów beztrosko brodzących w wodzie. Przemierzając safari komfortowym jeepem, można napotkać Wielką Piątkę Afryki, a podczas trekkingu z przewodnikiem jeszcze bliżej eksplorować okolice. Kolacja na dnie naturalnie wyrzeźbionego krateru Ngorongoro będzie prawdopodobnie wartym do zapamiętania wspomnieniem.

luksusowa logde w tanzanii

Afrykański wschód słońca przy filiżance aromatycznej kawy

Pobyt w Elewana Arusha Coffee Lodge oferuje nie tylko niekończące się równiny safari, lecz także wyśmienitą kawę prosto z tanzańskiej plantacji. Stylowo urządzone domki w lodgy rozlokowane są w pobliżu wiecznie zielonej plantacji kawy. Na miejscu czeka Was wyśmienita restauracja serwująca dania a la carte, kawiarnia oraz przytulny salon z kominkiem. Dla spragnionych aktywności hotel organizuje zwiedzanie plantacji kawy, wyprawę do Narodowego Parku Arusha czy wizytę na dnie krateru Ngorongoro. Krater ten stanowi „naturalne schronienie” dla wielu fascynujących dzikich zwierząt, dlatego stanowi nie lata atrakcję dla odwiedzających.

wycieczki w tanzanii

Wyjątkowe chwile w słynnym Parku Serengeti

Ekskluzywne lodge z widokiem na słynny Park Serengeti są wizytówką tego miejsca, gdzie Wielka Piątka Afryki – lew, lampart, bawół, słoń i nosorożec biegają swobodnie po bezkresnym, nieokiełznanym krajobrazie. Znajdujące się na podwyższeniu lodge, obok wodopoju dla zwierząt, pozwalają obserwować te dzikie zwierzęta. Miejscowe plemię zabierze Was do buszu na ekscytującą przejażdżkę, lot balonem odkryje przed Wami safari z innej perspektywy. Natomiast hotelowe spa zapewni regenerację sił na kolejną przygodę, a relaks nad basenem bez krawędzi przygotuje Was na kolejny dzień pełen nowych wrażeń.

To od czego zaczynamy?

luksuswe wyjazdy na safari

Po więcej inspiracji zapraszamy do kontaktu z naszym biurem travel@carter.eu.

Autor: Biuro Podróży CARTER®