Search
Close this search box.
safari w tanzanii

Luksusowe safari w Tanzanii z CARTER®

Afryka to ogromny i fascynujący kontynent pod kątem atrakcji turystycznych. Tanzania to prawdziwy klejnot Afryki Wschodniej, a safari w Tanzanii docenia coraz więcej podróżnych. Dlatego podróżni są najczęściej zdeterminowani na doświadczenie autentycznych doznań.

Chcielibyście przeżyć coś niebanalnego, coś, co pozostanie w Waszej pamięci na długie lata?

Podróż do Tanzanii, aby stanąć oko w oko z lwami i lampartami należy właśnie do takich wypraw. Spektakularne widoki Wielkiej Migracji na równinach Serengeti, jeziora pełne różowych flamingów i wszechobecna dzika natura przyciągają podróżnych jak magnes. W związku z tym turyści z całego świata chcą podziwiać dzikie koty w ich naturalnym środowisku, majestatyczne żyrafy spacerujące wśród akacji i setki tysięcy antylop gnu i zebr poszukujących pożywienia.

Autentyczne wycieczki safari po Tanzanii to wyprawy specjalnie wyposażonym, komfortowym autem 4×4. Podczas takiej wyprawy jest okazja do obserwacji zwierzyny, spaceru z przewodnikiem po buszu, pikniku pod baobabem czy kolacji przy ognisku w namiotach jak w filmie „Pożegnanie z Afryką”. Dla miłośników podniebnych lotów polecamy fascynujący lot balonem nad równiną Serengeti.

singita safari w tanzanii

Safari w Afryce Wschodniej może być świetnym pomysłem na spędzenie niezapomnianych wakacji z dziećmi lub na romantyczną podróż poślubną. Tak naprawdę jest to doskonały kierunek podróży, aby celebrować nie tylko wyjątkowe okazje w Waszym życiu.

Tanzania słynie z różnorodnej fauny i flory. Fascynuje bogatą kulturą plemion i naturalnego, w dużej mierze jeszcze nieskażonego piękna. To wymarzone miejsce na zwiedzanie Parków Narodowych, wycieczki safari i odpoczynek. Tanzania oferuje mnogość atrakcji: plantacje kawy w Aruszy, sawanny Serengeti, udekorowane flamingami jezioro Manyara, szympansy nad Jeziorem Tanganika, Kilimandżaro (najwyższy szczyt Afryki) czy też krater wygasłego wulkanu Ngorongoro.

Safari w Tanzanii z dala od tłumów

Tanzania posiada bardzo ciekawe ukształtowanie terenu i kilka różnych ekosystemów. W związku z tym stwarza  to idealne warunki do zaprojektowania fascynującego programu wycieczki. Safari może odbywać się samochodem terenowym lub awionetką. Przede wszystkim warto odwiedzić Park Tarangire, słynący z malowniczych baobabów i lwów wdrapujących się na korony drzew. Niewątpliwie kolejnym punktem programu jest spektakularne alkaliczne Jezioro Manyara. To dom dla takich zwierząt jak flamingi, które żerują przy 2 gorących źródłach  Maji Moto Ndogo i Maji Moto oraz krokodyli i hipopotamów.

Park Narodowy Manyara leżący w Wielkiej Dolinie Ryftowej to teren rozciągający się na obszarze 330 km kw., a 230 km zajmuje Jezioro Manyara. Teren parku przecinają liczne strumienie spływające ze skał. Natomiast zróżnicowane okolice jeziora przyciągają różne gatunki małp, antylop, bawołów, zebr, żyraf i spore grupy słoni. W 1981 roku teren Parku Manyara zaliczono przez UNESCO za rezerwat biosfery.

Jezioro manyara w Tanzanii

Wycieczka na bezkresne równiny Parku Serengeti

Obowiązkowym punktem programu podczas Waszego safari  w Tanzanii będzie wizyta na równinach Parku Serengeti. Przede wszystkim to jeden z największych obszarów chronionej przyrody na świecie. Ponadto jest najstarszym parkiem narodowym w Tanzanii, utworzonym w 1951 roku. Równiny Serengeti położone są na wysokości od 1000 do nawet 1900 m n.p.m. Ekosystem Serengeti to obszar północnej Tanzanii, który obejmuje około 30 000 km² ziemi, w tym Park Narodowy Serengeti i kilka rezerwatów dzikich zwierząt.

Singita w Parku Serengeti

Porośnięte trawą i drzewami akacji połacie są bogate zarówno w dzikie zwierzęta, jak i ptaki. Znajdziemy tam ich około 500 gatunków. Ptactwo w Serengeti cechuje duża różnorodność, spotkacie tam majestatyczne strusie, piękne żurawie koroniaste, papugi, wojowniki zbrojne, sekretarze ( zwane też wężojady), posępne marabuty, dropie olbrzymie i polujące na ofiary sępy. Serengeti zamieszkiwane jest przez zwierzęta należące „wielkiej afrykańskiej piątki”, czyli gatunki uważane za najbardziej niebezpieczne w buszu. W skład Wielkiej Piątki Afryki wchodzi bawół, nosorożec czarny, pantera afrykańska, słoń i lew.

zwierzęta w parku serengeti

Wielka Migracja Afryki

Każdy z Was, kto interesuje się afrykańską zwierzyną słyszał zapewne o Wielkiej Migracji. Przede wszystkim znana jest z telewizyjnych programów National Geographic. Niewątpliwie coroczna migracja zwierząt to główna i najbardziej spektakularna atrakcją Serengeti. Każdego roku między czerwcem, a sierpniem odbywa się migracja antylop, gnu oraz zebr, które w wielkich stadach przemieszczają się z południowej części Serengeti na północ, do Masai Mara w Kenii. Po drodze ma miejsce przeprawa przez rzekę Mara, gdzie wiele zwierząt staje się ofiarami czyhających na nie krokodyli. Hieny, gepardy, lamparty, likaony i szakale to także mieszkańcy parku, którzy licznie przybywają na ucztę.

Szacuje się, że bezkresne sawanny są wtenczas przemierzane w poszukiwaniu wody i pożywienia przez około dwa miliony antylop gnu, impali i gazel Thomsona, pół miliona zebr oraz dziesiątki tysięcy gazeli Granta, topi oraz elandów i innych gatunków antylop.  W związku z tym to bogate życie Narodowego Parku Serengeti spowodowało, że został on wpisany na listę światowego dziedzictwa UNESCO.

Krater Ngorongoro – Masajowie i zwiedzanie kaldery pełnej zwierzyny

Z pewnością żadna podróż safari po Tanzanii nie będzie kompletna, jeśli pominiecie wizytę w Rezerwacie Ngorongoro. Krater położony 180 kilometrów na zachód od miasteczka Arusha. Przede wszystkim to największa na świecie nieaktywna i w pełni zachowana kaldera po wygasłym wulkanie. Jego dno leży na wysokości 1800 m.n.p.m.. Szacuje się, że wybuch wulkanu miał miejsce jakieś 2-3 miliony lat temu. Wyjątkowe uwarunkowania geologiczne stworzyły tam specyficzne warunki do rozwoju flory, a co za tym idzie dużej kondensacji fauny na terenie kaldery.

krater w tanzanii

Pomiędzy kraterem Ngorongoro, a bramą wjazdową do parku zlokalizowane są Masajskie wioski. To dobra okazja, aby poznać ich życie i zrobić Masajom zdjęcia, po uiszczeniu drobnej opłaty. To barwne plemię zazwyczaj nie godzi się na fotografowanie przez przyjezdnych turystów.

Ciekawostka – budowa chat z gliny i krowiego łajna to obowiązek kobiet, a mężczyźni zajmują się bydłem, które jest dla Masajów głównym źródłem utrzymania i „świętością”.

Parki Narodowe Gombe i Mahale – spotkanie z szympansami

Dla bardziej wytrawnych podróżników biuro CARTER® rekomenduje niewiarygodną przygodę z szympansami w rzadko uczęszczanych parkach narodowych jak Gombe i Mahale. Położone są one nad brzegami Jeziora Tanganika. Z pewnością Park Narodowy Gombe Stream to najmniejszy park Tanzanii. Zlokalizowany jest w pobliżu granicy z Burundi. Przede wszystkim do głównych atrakcji Parku zaliczamy piaszczyste plaże Jeziora Tanganika oraz grupy dzikich szympansów w ich naturalnym środowisku. W latach 60-tych ubiegłego wieku były one obiektem badań słynnej brytyjskiej podróżniczki i antropolog – Jane Godall. Trekking śladem małp człekokształtnych w parkach narodowych Mahale i Gombe to niesamowite przeżycie, które zapamiętacie do końca życia.

szympansy w tanzanii

Wypoczynek na Zanzibarze – luksusowe wakacje na plaży

Tanzania, dzięki swoim piaszczystym wybrzeżom i wyspom koralowym, zapewnia podróżnym unikatowe połączenie wycieczki safari z wypoczynkiem na białych plażach.

Ciepłe wody Oceanu Indyjskiego obmywające białe plaże Zanzibaru, kołyszące się palmy kokosowe, bajecznie kolorowe rafy koralowe. Ponadto na wyspie znajdują się niewielkie butikowe hotele, które są największym atutem wyspy. Jeśli dodamy do tego miłych i uśmiechniętych mieszkańców, smaczną kuchnię ze świeżymi rybami i owocami morza to powstanie całkowity obraz pięknych tropikalnych wczasów w Afryce.

Zanzibar będzie doskonałym zwieńczeniem afrykańskich przygód!

Wycieczki safari w Tanzanii z biurem podróży 

Biuro podróży „szytych na miarę” już od 2003 roku znane jest jako ekspert od autentycznych i ekskluzywnych safari w Afryce. Zarówno właściciele biura, jak i pełni pasji projektanci podróży posiadają wieloletnie doświadczenie w organizacji wypraw na Czarny Ląd.

Osobiste wizyty w parkach, rezerwatach i obiektach noclegowych pozwala być wiarygodnym i godnym zaufania organizatorem dla najbardziej wymagających podróżnych.  Podczas podróży starannie wybierane są najlepsze  hotele,  afrykańskie lodge i atrakcje by włączyć je do portfolio CARTER®.

Jeśli zastanawiacie się jak zorganizować wczasy w Afryce, serdecznie zapraszamy do kontaktu z biurem CARTER®. Osobisty doradca przygotuje dla Was wymarzoną podróż do Tanzanii , która spełni wszystkie wymagania i oczekiwania.

Gwarantujemy moc wrażeń, autentyczne wycieczki safari do Tanzanii i na Zanzibar oraz wczasy i wakacje w Tanzanii „uszyte na miarę”. Słyszeliście o podniebnym safari? To fajna alternatywa, aby podziwiać bezkres równin z pokładu prywatnego samolotu.

Zaplanuj już dziś swoją indywidualną wycieczkę po Afryce i jedź w podróż do Tanzanii z CARTER®.

Zapraszamy do kontaktu: 22 392 60 16/17, kom.: 509 601 246, e-mail: travel@carter.eu.