Search
Close this search box.
Chongwe House, luksusowe lodge w Afryce, safari w zambii

Safari w Zambii – wycieczki do Afryki i wyprawy po Parkach Narodowych

Safari w Zambii – marzenie każdego zakochanego w Afryce

Połacie afrykańskiej sawanny poprzecinane rzekami, do których jak magnes lgną spragnione zwierzęta, to dom dla wielu gatunków ssaków, ptaków czy gadów. Marzenie fotografów, poszukiwaczy prawdziwych przygód i kolekcjonerów niezwykłych wrażeń – czyli Afryka w swoim najdzikszym wydaniu. Bezkresny Czarny Ląd zachęca do eksploracji, a my zapraszamy Was do posłuchania najprawdziwszego ryku lwa i spotkania z najwspanialszymi zwierzętami na naszej planecie. Poznaj luksusowe safari w Zambii, które oferuje o wiele więcej niż możesz się spodziewać, a nieziemsko czarne noce i niebo usiane niezliczonymi gwiazdami przyprawiają o zawrót głowy.

safari w Zambii, parki narodowe w Zambii, luksusowe lodge w Afryce

Zambia – wyprawy autentyczne i wycieczki do Afryki szyte na miarę

Zambia powszechnie uważana jest za jeden z najpiękniejszych i różnorodnych kierunków, aby doświadczyć autentycznego safari, z dala od tłumów. Kraj obfituje w największą liczbę dziewiczych terenów na całym kontynencie afrykańskim. Oprócz spektakularnych Wodospadów Wiktorii, Zambia oferuje niezliczoną ilość innych atrakcji turystycznych rozproszonych po całym kraju. Liczne parki narodowe dają unikalną możliwość obserwacji afrykańskiej zwierzyny afrykańskiej, drapieżników i ptactwa.

The Lower Zambezi National Park/Park Narodowy Dolnego Zambezi

Podczas niezapomnianego sarafi w Zambii stań twarzą w twarz z kolosalnym słoniem pośród kilkusetletnich baobabów i udaj się w nietuzinkową podróż safari kajakiem po majestatycznej rzece Zambezi. The Lower Zambezi National Park, czyli Park Narodowy Dolnego Zambezi rozciąga się wzdłuż północno-zachodnich wybrzeży rzeki Zambezi. Założony został w 1983 roku i zajmuje powierzchnię ponad 4 000 kilometrów kwadratowych. To właśnie tutaj, w dolinie rzeki Zambezi gromadzi się największa ilość zwierząt, dla których źródłem życia jest pitna woda rzeczna.

Hipnotyzujący widok ponad 400 gatunków ptaków, hipopotamów, słoni, lampartów, bawołów czy lwów to niezapomniane przeżycie dla wszystkich miłośników dzikiej Afryki. Ścieżki parku, które wiją się przez jego lasy i sawanny, są nieutwardzone, co sprawia, że ​​samodzielna eksploracja jest nieco utrudniona, a przy tym jeszcze bardziej emocjonująca! Oprócz spacerów, najlepszym sposobem na poznanie tego parku jest kajak lub canoe. Warto zatrzymać się w ekskluzywnym lodge, hotelu i rezydencji Time + Tide Chongwe.

South Luangwa National Park/Park Narodowy Południowej Luangwy 

Posłuchaj ryku lwa w jednym z najbardziej odległych i najmniej uczęszczanych parków Afryki. W Parku Narodowy South Luangwa zapomnisz o tłumach Serengeti, o betonie w Parku Krugera, a także o… zasięgu. Przeżyjesz za to spotkanie z ponad 70 grupami etnicznymi żyjącymi na tutejszych ziemiach, a rozciągający się na prawie 10 000 km2 park zabierze Cię w niezwykłą podróż po miejscach, w których człowiek jest tylko gościem, a gospodarzem są dzikie zwierzęta. Poznaj to niesamowite miejsce podczas spaceru po buszu o wschodzie słońca.

South Luangwa National Park to także miejsce narodzin pieszych safari. Skorzystaj z okazji i udaj się w miejsca, do których nie dotarli inni podróżnicy. Nie przepuść okazji, by zobaczyć endemiczną na tych ziemiach, żyrafę Thornicroft, która zamieszkuje tylko dolinę Luangwa. I pamiętaj – w samochodzie zobaczysz Afrykę, a na pieszo – poczujesz ją taką, jaka jest naprawdę. Znajdziesz tu m.in. luksusowe afrykańskie lodge marki Time + Tide: Chinzombo, Luwi, Nsolo, Kakuli, Mchenja.

Safari w Zambii, wczasy w Zambii, parki narodowe w Zambii

Park Narodowy Kafue

Park Kafue leży w dorzeczu rzeki Kafue, na terenie Północno-Zachodniej, Centralnej i Południowej Prowincji i przoduje pod względem liczby antylop w całej Afryce. Podczas safari spotkać można lwy, lamparty, żyrafy, hieny, bawoły i duże grupy słoni słoni. Południowa i bardziej sucha część parku krajobrazowo przypomina Kotlinę Kalahari. Park Narodowy Kafue zajmuje powierzchnię 22 400 km², co czyni go jednym z największych parków narodowych Afryki i świata. Jest on także najstarszym obszarem chronionym w Zambii; założono go już w 1924 roku, a status państwowego terenu chronionego otrzymał w latach 50-tych ubiegłego stulecia. Górna część parku jest to głównie rzeki, duże i małe.

W północnej części Kafue dominują sezonowe równiny zalewowe oraz bogate w dziką przyrodę tereny podmokłe. Ten dziewiczy obszar afrykańskiej dziczy jest ostoją dla wielu rzadkich gatunków, a południowa część parku pozostaje nietknięta przez człowieka. Liczba żyjących tu ptaków przekracza wszelkie wyobrażenia –  dzięki czemu Kafue jest jednym z najlepszych w Afryce miejsc do ich podglądania. Główne aktywności w parku to obserwacje ptaków, spotkać ich tu można ponad 400 gatunków! Odwiedzający Park Kafue w Zambii mają też do wyboru wycieczki safari autami terenowymi, spływy kajakowe podczas których można oglądać hipopotamy, oraz spacery po buszu i wędkarstwo.

Park Narodowy Mosi-oa-Tunya i Wodospady Wiktorii

Zlokalizowany miedzy miastem Livingston a Wodospadami Wiktorii Mosi-oa-Tunya National Park  to najmniejszy park w Zambii. Ten niewielki rezerwat został założony w 1972 roku z myślą o zgromadzeniu na jednym terenie typowych gatunków dzikich zwierząt z całej Zambii. Park rozciąga się od wąwozu Batoka i ciągnie się przez około 12 km wzdłuż rzeki Zambezi, nad Wodospadami Wiktorii. Znajdziemy w nim dawne szlaki migracji dzikich zwierząt i przejścia rzeczne nadal odwiedzane przez słonie, zwłaszcza w suchych miesiącach. Wodospady Wiktorii stanowiące granicę między Zambią a Zimbabwe to spektakularny widok niesamowitego piękna przyrody na rzece Zambezi. Victoria Falls są znane jako największa kurtyna spadającej wody na świecie na szerokości prawie dwóch kilometrów, do wąwozu poniżej o długości ponad stu metrów; tym samym są one największym i najbardziej spektakularnym wodospadem na świecie. Mgła, która powstaje nad spadającą woda jest widoczna już z odległości 40 kilometrów od wodospadów.

autentyczne wycieczki do afryki, Safari w Zambii, wczasy w Zambii, parki narodowe w Zambii

Liuwa Plain National Park/Park Narodowy Liuwa Plain

W Liuwa Plain National Park – delektuj się niepowtarzalnym stukotem kopyt antylop gnu i dźwiękiem czapli krążących nad bezkresną sawanną. Park Narodowy Liuwa Plain w zachodniej Zambii to 3600 km2 natury w najczystszej postaci. Szczyci się on także jedną z najstarszych historii ochrony przyrody w Afryce, sięgającą końca XIX wieku – wtedy też król Barotselland wyznaczył swój lud na strażników rezerwatu i ochronę lokalnej przyrody. Każdego roku Liuwa jest gospodarzem drugiej co do wielkości migracji gnu na kontynencie, liczącej około 30 000 osobników – to jeden z najwspanialszych spektakli na świecie!

Jeśli niestraszne Ci spotkanie z dzikimi zwierzętami, to zakochasz się w Liuwa Plain – to właśnie ten Park Narodowy jest również domem dla największej ilości hien na świecie! Oddaj się niezapomnianym pieszym wędrówkom w ciągu dnia i przeżyj dreszcz emocji podczas safari po zmroku! Najlepszym miejscem na odpoczynek jest Time + Tide King Lewanika – to jedyna luksusowa lodge w Narodowym Parku Liuwa Plain!

luksusowe safari w zambii, zambia parki narodowe, wczasy w zambii, wycieczki do afryki szyte na miarę

Ile kosztuje safari w Zambii – ceny wycieczek do krajów Afryki południowej

Chcielibyście się dowiedzieć, ile kosztuje indywidualna wycieczka do Zambii? Cena safari zależy od wielu czynników, takich jak: styl, w jakim lubicie podróżować, standard hoteli i lodgy, ilości osób, klasy przelotu, opcji wyżywienia, a także rodzaju transportu i atrakcji na miejscu.

Wszystkie egzotyczne wycieczki dopasowujemy do Waszych wymagań i budżetu, Orientacyjna cena za dzień, za jedną osobę, zaczyna się od ok 500 USD w kategorii medium standard w kilkuosobowej grupie. Ceny indywidualnych, luksusowych safari to 1000 do 1500 USD za dzień za osobę w kategorii premium. Prywatny czarter awionetki, indywidualne przeloty private jets i helikopterem podwyższają znacznie cenę indywidualnych wycieczek do Zambii i sąsiednich krajów, takich jak Zimbabwe, RPA czy Botswana i Namibia. Zwiedzanie Zambii w kameralnym gronie i obserwacja dzikich zwierząt z doświadczonym przewodnikiem i prywatnym kierowcą to przeżycie, które wspomina sie latami.

W celu zapoznania się z programami indywidualnych wycieczek w wybrany zakątek Afryki zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami safari.

travel@carter.eu, 22 392 60 16/ 17/ 18/19

Jako pasjonaci Afryki i projektanci Waszych podróży osobiście zwiedzamy miejsca, które polecamy – warto skorzystać z naszej wiedzy na temat Czarnego Lądu.

Pomyślcie życzenie – reszta należy do nas.

Autor: Biuro Podróży CARTER®