Search
Close this search box.

Tajemnice Melanezji

Zapraszamy gości Nomad Story do skorzystania z rzadkiej okazji poznania wspaniałego archipelagu Louisiade – jednego z wielkich łuków, jakie wyspy malują na wodach południowego Pacyfiku, rozciągającego się na długości ok. 400 km wzdłuż północnej krawędzi Morza Koralowego. Do tego goście odwiedzą tajemnicze wyspy Trobrianda, niezwykłą wyspę Bougainville’a i wiele, wiele innych! Po burzliwych czasach bardzo niewielu turystów odwiedza wyspę Bougainville’a. Ci bardziej nieustraszeni dopiero niedawno odkryli na nowo jej tajemnicze uroki, zaś czas spędzony wspólnie na pokładzie lTrue North będzie ucieleśnieniem ducha przygody.

Plan wycieczki:

1 Cairns – Alotau (Papua-Nowa Gwinea) – archipelag Louisiade

Goście rozpoczynają niezwykłą przygodę krótkim lotem wyczarterowanym prywatnym odrzutowcem z Cairns do nadmorskiej miejscowości Alotau w Papui-Nowej Gwinei. Tutaj czeka na nich pływający hotel butikowy – luksusowy jacht True North. Po powitaniu goście mają czas na urządzenie się w ekskluzywnej kabinie, podczas gdy jacht wyrusza w stronę archipelagu Louisiade.

2 wyspy Deboyne – wyspa Panepompom – wyspy Panasia i Duchateau

Rano goście budzą się wśród oszałamiających wysp Deboyne. Podczas II wojny światowej Japończycy używali ich jako bazy hydroplanów. Jednak została ona szybko odkryta i zbombardowana przez australijskie samoloty. Do dzisiaj w okolicznych lagunach znajduje się kilka zatopionych statków i samolotów. Czas na założenie maski i fajki i na dryfowanie ponad wrakami leżącymi w płytkich wodach. Wizyta na wyspie Panepompom daje możliwość doświadczenia idyllicznego życia mieszkańców archipelagu. Tubylcy przywitają gości na plaży z uśmiechem i improwizowanym śpiewem, a następnie zaproszą wszystkich na spacer wśród swoich chat. W tym czasie nasza załoga skorzysta z okazji, aby przekazać zaopatrzenie miejscowej szkole.

3 atol Rossell – wyspa Sudest

Dziś goście odwiedzą atol Rossella, gdzie nurkowanie z akwalungiem wśród ławic ryb jest jedną z atrakcją rejsu na True North. Miejsce to niezawodnie przyciąga ogromne ławice ryb.

Podróżnicy odwiedzą także pobliską wyspę Sudest. Na wyspie znajduje się zalesiony łańcuch górski, który biegnie przez całą jej długość i ukoronowany jest wysokim na 806 m szczytem Mount Riu. W okolicach wioski Rambuso na północnym wybrzeżu podróżnicy odkryją malownicze miejsce, gdzie lśniąca kaskada spływa z dżungli wprost do oceanu.

4 atol Egum

Dzień czwarty zarezerwowany jest na zwiedzanie pięknego atolu Egum, który znajduje się pomiędzy archipelagami D’Entrecasteaux, Woodlark i Trobriand. Wizyta w głównej wiosce to wspaniałe spotkanie z lokalnymi dziećmi w wieku szkolnym w roli głównej. Goście mogą łowić ryby oraz nurkować z rurką lub z butlą. Dzień zakończy się drinkami podanymi na prywatnej plaży pod palmami.

5 wyspy Trobrianda

Goście dołącza do załogi podczas fascynującej wizyty w jednej z głównych wiosek archipelagu Trobrianda, gdzie miejscowi bawią się, śpiewając, i prezentują ręcznie rzeźbione drewniane rzeźby. Może nadarzyć się okazja, aby dołączyć do wydarzenia sportowego z niespodzianką – partii krykieta w stylu Trobrianda.

6 wyspa Woodlark

Woodlark to niewielka wyspa o populacji około 6 tys. mieszkańców. Otocza ją rafa koralowa i będzie tu mnóstwo okazji do łowienia ryb, nurkowania z fajką lub butlą i zwiedzania w tego odległego i malowniczego miejsca, w którym każde spotkanie z mieszkańcami to niezapomniane przeżycie. Po południu goście odwiedzą północną stronę wyspy, gdzie gęsta dżungla spotyka się z oceanem, a jej gałęzie tworzą dach nad podróżnikami relaksującymi się w kryształowo czystych wodach atolu.

7 wyspa Bougainville’a

Po całonocnym rejsie z Woodlark, goście obudzą się gotowi na imponującą scenerię Bougainville’a! Wyspa pokryta jest gęstą dżunglą, a uśpiony wulkan Mt Balbi wznosi się nad nią na wys. 2685 m. Goście mogą skorzystać z lotu helikopterem nad aktywnym wulkanem Mt Bagana. Podwodne środowisko wzdłuż zachodniego wybrzeża Bougainville’a to imponująca skarbnica tropikalnych gatunków ryb, dzięki czemu nurkowanie czy to z fajką, czy z butlą jest niezmiernie kuszące. Widoczność pod wodą jest wyjątkowa, a dodatkowo ocean skrywa w płytkiej wodzie mnóstwo wraków wojennych.

8 wyspa Bougainville’a

Rankiem zapraszamy gości na nurkowanie z fajką lub z butlą wśród reliktów z przeszłości. Zachodnie wybrzeża wyspy Bougainville’a znane są z wyjątkowej różnorodności gatunków występujących tu ryb. Tego dnia jest też okazja na dołączenie do słynnego pikniku helikopterowego w stylu True North. Chętnych gości helikopter przetransportuje na polanę w samym środku gęstej dżungli. Po krótkim spacerze podamy wystawny piknik w bezpośrednim sąsiedztwie wspaniałego wodospadu.

9 wyspa Bougainville’a

Po 2 dniach zwiedzania zachodniego wybrzeża wyspy Bougainville’a nadszedł czas, aby zwrócić uwagę gości na północne wybrzeże. Tu znajduje się tętniące życiem miasto Buka, które usytuowane jest na własnej wyspie, oddzielonej od głównej wąskim przejściem. Dzień wypełnionybędzie również snurkowaniem i nurkowaniem oraz zwiedzaniem wielu okolicznych atoli. Po południu goście odwiedzą barwny targ w Buka.

10 wyspa Bougainville’a

Dzisiaj goście wybiorą się na wschodnią stronę wyspy Bougainville’a, gdzie tubylcy zaprezentują swoją charakterystyczną kulturę, następnie odwiedzą barwną wioskę PokPok i zobaczą koncert, na którym usłyszą bambusowe flety. Dzień zakończą, sącząc drinki o zachodzie słońca na wspaniałej plaży pod palmami.

11 wyspa Bougainville’a – Cairns

Szefowie kuchni zaproszą gości na pożegnalne śniadanie. Po nim podróżnicy zostaną przewiezieni na lotnisko w Buka na czarterowy lot z powrotem do Cairns.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę