Search
Close this search box.

Wschodnie wyspy Galapagos w 7 dni

Kompleksowy rejs, który zaczyna się i kończy na wyspie Baltra, zabiera gości Nomad Story na najstarsze wyspy archipelagu. Na pokładzie luksusowe jachtu Santa Cruz II goście odwiedzą lwy morskie z wysepki Mosquera, a następnie spotkają głuptaki San Cristobal, wyspy, gdzie Darwin po raz pierwszy postawił stopę na Galapagos. Podróżnicy poznają endemiczne legwany lądowe z Santa Fe, zwiedzą słynny na całym świecie Instytut badawczy im. K. Darwina na Santa Cruz. Na koniec pożeglują na niezwykłe wyspy Española i North Seymour.

Plan wycieczki:

1 Piątek: wyspa Baltra – wysepka Mosquera

Po lądowaniu na lotnisku Baltra goście zostaną przewiezieni do portu, gdzie zaokrętują się na luksusowy statek Santa Cruz II. Załoga powita ich obiadem i krótką orientacją.

Po obiedzie Santa Cruz II pożegluje zaledwie cztery mile morskie od Baltry, rzucając kotwicę obok wysepki Mosquera, leżącej między wyspami Baltrą a North Seymour. Mosquera to długa i wąska piaszczysta mierzeja otoczona wulkanicznymi rafami. Nasi goście zbliżą się do wyspy od zachodniej strony, gdzie długa i płytka rafa tworzy idealne siedlisko dla młodych lwów morskich. Po mokrym lądowaniu (kiedy łodzie zbliżają się do brzegu, ale ostatnie metry trzeba przebyć w bród) nasi przewodnicy poprowadzą gości na łatwą wycieczkę po płaskich, piaszczystych wydmach, przez kolonie lwów morskich, opowiadając o delikatnych morskich i lądowych ekosystemach Galapagos. Będzie to także świetna okazja by spróbować nurkowania z fajką.

2 Sobota: Puerto Baquerizo Moreno i Punta Pitt na wyspie San Cristobal

Po śniadaniu goście zajdą na brzeg (tym razem będzie to suche lądowanie, czyli zejdą z łodzi bezpośrednio na brzeg) w Puerto Baquerizo Moreno, stolicy wyspy San Cristobal skąd pojadą ok. 40 min. na jej południowy brzeg. W Cerro Colorado odwiedzą ośrodek hodowli zagrożonych żółwi słoniowych położony w fantastycznym lesie liściastym, w którym obok żółwi żyją dziesiątki gatunków ptaków, w tym przedrzeźniacz San Cristobal i jaszczurka wulkaniczna San Cristobal, oba gatunki endemiczne dla tej wyspy.

Po południu goście wylądują (mokre lądowanie) na wschodnim krańcu wyspy w Punta Pitt, która jest zerodowanym stożku tufowym. Jest to jedyne miejsce na Galapagos, gdzie można spotkać jednocześnie trzy gatunki głuptaków. Goście będą mieli okazję do spaceru lub pływania wzdłuż brzegu pangą. Jest tu także okazja do nurkowania z faką, pływania i pływania kajakiem.

3 Niedziela: wyspa Santa Fe – wyspa South Plaza

Po śniadaniu popłyniemy pontonami na idylliczną białą plażę wyspy Santa Fe, na której tłoczą się lwy morskie (mokre lądowanie). Endemicznego legwana galapagoskiego, unikalnego dla wyspy Santa Fe, goście mogą dostrzec podczas porannego spaceru pośród olbrzymich opuncji. Nurkowanie z fajką, kajakowanie i pływanie na pandze dopełnią poranny program, a dla gości, którzy nie nurkują dostępna jest łódź ze szklanym dnem.

Po obiedzie i odpoczynku goście schodzą na brzeg (suche lądowanie) w miejscu, w którym turkusowe wody doskonale kontrastują z białym piaskiem i czarną lawą linii brzegowej. W tle dywan szkarłatnych sukulentów sesuvium tworzy barwny dywan dla gaju zielonych opuncji. Żółto-szare legwany lądowe siedzą pod nimi, czekając cierpliwie na opadające owoce. Tutaj także można spotkać kolonie lwów morskich wylegujących się na brzegu, podczas gdy fregaty, mewy i burzyki krążą szybując na prądach wznoszących.

4 Poniedziałek: Puerto Ayora i Instytut badawczy im. K Darwina na wyspie Santa Cruz

Rano goście odwiedzą Ośrodek rozmnażania olbrzymich żółwi słoniowych Instytutu badawczego im. K. Darwina. Leży on w imponującym lesie olbrzymich kaktusów, będących domem dla licznych ptaków lądowych. W Stacji mieści się administracja Parku Narodowego Galapagos, jak również są tu prowadzone badania. Po odwiedzinach wjedziemy w wyższe rejony wyspy, gdzie w zupełnie innym ekosystemie i chłodniejszym klimacie, goście spożyją obiad.

Popołudnie można spędzić na kilka sposobów – opcje przedstawią podróżnikom ich opiekunowie. Pod wieczór wszyscy wracają do Puerto Ayora i ponownie wchodzą na pokład Santa Cruz II.

5 Wtorek: wyspa Española: Punta Suarez – zatoka Gardner Bay – wysepka Osborn

Po zejściu na brzeg w Punta Suarez na gości czeka spacer, podczas którego odwiedzą wyjątkowe kolonie ptaków morskich, w tym albatrosów Galapagos (gniazdujących tu od IV do XII), głuptaków Nazca i niebieskonogich. Zobaczą także słynny gejzer pływowy. Goście być może dostrzegą czerwono-zielono-czarne legwany morskie. Po powrocie na pokład podany zostanie obiad.

Po południu śnieżnobiała, koralowa plaża zatoki Gardner Bay oraz pobliska wysepka Osborn tworzą idealne otoczenie do obserwacji lwów morskich, przedrzeźniaczy i zięb. W tej okolicy warto jest nurkować z fajką, można też popływać kajakiem.

6 Środa: wysepka Eden, wyspa Santa Cruz – wyspa North Seymour

Po śniadaniu pangi zabiorą gości na wysepkę Eden, położoną u wybrzeży wyspy Santa Cruz, gdzie możemy obserwować niebieskonogie głuptaki nurkujące w wodzie, rekiny rafowe i fregaty. Będzie tu okazja do nurkowania i, jeśli pozwoli pogoda, wycieczią łodzią ze szklanym dnem i kajakami.

Wyspę North Seymour podniósł z dna oceanu wulkan, a o jej początkach jako fragmentu dna morskiego świadczy niski, płaski profil wyspy. Malutki las srebrnoszarych drzew Palo Santo rośnie ponad miejscem, w którym goście schodzą na brzeg. Przez większość czasu drzewa te są pozbawione liści czekając na deszcz by zakwitnąć. Wyspa ta jest wspaniałym miejsce do poznawania archipelagu i jego dzikiej przyrody, pełne kolonii ptaków m.in. niebieskonogich głuptaków i dwóch gatunków fregat. Poza ptakami można tu także spotkać lwy morskie i morskie legwany.

7 Czwartek: wyspa Baltra

Ostatniego dnia goście wracają na wyspę Baltra gdzie zostaną odwiezieni na lotnisko, skąd odlecą samolotem na kontynent.

Udostępnij podróż

Zapytaj o wycieczkę