Search
Close this search box.

Wycieczki do Meksyku – Cancun, Riwiera Majów i Tulum

Wycieczki do Meksyku – Cancun, Riwiera Majów i Tulum

Bardzo łatwo jest zakochać się w kraju sombrero i tequili. Wystarczy przekroczyć granicę kolorowego i fascynującego Meksyku, poznać jego przyjaznych mieszkańców i intrygującą kulturę. Liczba miejsc wartych zobaczenia w Meksyku jest niewiarygodna. To kraj pełen społecznych kontrastów, burzliwej historii, znakomitej kuchni, bogatej tradycji i zmieniających się jak w kalejdoskopie krajobrazów. Jeśli interesują Was pełne atrakcji i niezwykłych przeżyć wycieczki do Meksyku, to rekomendujemy nastawić się na dłuższe, dwu- lub trzytygodniowe wakacje. Nie sposób określić, ile czasu potrzebowalibyście na odwiedzenie chociażby 10% meksykańskich atrakcji. Dla wszystkich odwiedzających ten kraj po raz pierwszy biuro CARTER® sugeruje zgłębienie tajników i historii Jukatanu oraz boski wypoczynek na Riwierze Majów w Cancun lub w modnym Tulum.

Wycieczki objazdowe po Meksyku

Każdego roku możemy zauważyć wzrost zainteresowania nowymi kierunkami wakacyjnymi, a ostatnimi czasy jedną z najpopularniejszych destynacji jest Tulum w Meksyku. Świat zwariował na punkcie tego miejsca i nic w tym dziwnego! Mimo tego, że Tulum jest małym miastem, to uzyskało status jednego z najważniejszych kierunków tego kraju. Wielu uważa, że to najpiękniejsza miejscowość w Meksyku. Dzięki bogactwu swojej fauny i flory, Tulum może się pochwalić Parkiem Narodowym. Niewątpliwą ciekawostką jest fakt, że region, w którym się znajduje, posiada największą liczbę podziemnych rzek i wód gruntowych w całym kraju.

Jedną z głównych atrakcji Tulum są imponujące ruiny Majów, które znajdują się na klifie z widokiem na Morze Karaibskie. Tworzą one magiczny kontrast, który zostaje już na zawsze w pamięci. Pod klifem znajduje się plaża Paraiso, jedna z najlepszych plaż na całym obszarze Riviera Maya, której biały, delikatny piasek zatapia się w turkusowym morzu. Jest to zdecydowanie jedno z najbardziej prestiżowych i unikatowych miejsc na świecie. Na równi z ruinami istotne są cenotes, które powstały miliony lat temu w wyniku uderzenia meteorytu na tych ziemiach. Przyjmuje się, że właśnie na jego skutek na świecie wyginęły dinozaury. Cenotes to podziemne, bardzo głębokie naturalne studnie, wypełnione przejrzystą wodą, a ich głębokość dochodzi do kilkudziesięciu metrów. Pływanie w nich, nurkowanie czy nawet sam ich widok z góry jest marzeniem każdego miłośnika natury.

Wycieczki do Meksyku – tulum

Wycieczki do Cancun i na Jukatan

Nie zabraknie też atrakcji dla wielbicieli luksusu i ekskluzywnego wypoczynku, obfitość możliwości spędzenia wolnego czasu jest nie do opisania. Wycieczki do Cancun to jeden z głównych kierunków wakacyjnych tej jesieni i zimy. W Tulum znajdziecie także najlepsze ośrodki wypoczynkowe świata i bezsprzecznie najlepsze hotele na Jukatanie. Wśród nich np. reprezentacyjny hotel BE Tulum, którego design przywodzi na myśl żywioły i dżunglę. Zgodnie z tą koncepcją nazwane są jego suites i wille. Tulum to także gratka dla wszystkich zainteresowanych światem celebrytów. Ciekawostką jest, że co roku spędzają tu swoje wakacje największe hollywoodzkie gwiazdy mody, filmu czy muzyki. Pobyt w tej części świata oznacza idealne wczasy w Meksyku, do szaleństwa zakochacie się w plażach Tulum i Cancun!

Ciekawostki o Jukatanie

1. Legenda głosi, że gdy Francisco Hernández de Córdova przybył na wybrzeże Jukatanu, zapytał tubylców, gdzie się znajduje, na co ci w swoim ojczystym języku maya odpowiedzieli „Yuk ak katan”, które oznacza „nie rozumiem twojego języka”. Ponieważ Córdova uznał, że ich odpowiedź brzmiała jak słowo Jukatan, nadał temu regionowi tę nazwę.

2. Półwysep Jukatan jest domem dla największej rdzennej populacji Majów w całej Ameryce Północnej. Przy okazji Majowie stanowią również najwyższy odsetek osób posługujących się indiańskimi językami w Meksyku.

3. Jukatan ma około 2600 cenot, z których rdzenni mieszkańcy pili wodę oraz składali w nich ofiary. Dziś cenoty stanowią popularną atrakcję turystyczną.

4. Stan Jukatan jest najbardziej znany z ruin Majów, których liczba wynosi pomiędzy 2600 a 2700. Spośród wszystkich z nich, odrestaurowanych i udostępnionych turystom do zwiedzania zostało zaledwie 17 stref archeologicznych. Najsłynniejsze z ruin majańskich to Chichen Itza, Uxmal i Dzibilchaltun.

5. Rezerwat Biosfery Río Celestún, w pobliżu wioski rybackiej Celestún, jest domem dla tysięcy jasnoróżowych flamingów, a także wielu innych egzotycznych gatunków ptaków oraz roślin. W miesiącach zimowych można tam spotkać nawet 30 000 flamingów.

6. Wraz z Campeche i Quintana Roo, stan Jukatan jest domem dla 50% meksykańskich gatunków ptaków.

Cancun – atrakcje w meksykańskim raju

Warto zabawić tu dłuższą chwilę i porozkoszować się karaibską atmosferą, rewelacyjnym jedzeniem i niezwykłymi atrakcjami. Zastanawiacie się, co zobaczyć w Cancun? Spieszymy z odpowiedzią: nie można opuścić Cancun bez wybrania się do Podwodnego Muzeum Rzeźb, gdzie możemy przeżyć niezwykłą przygodę w świecie ukrytym pod wodą, to także najlepsze miejsce do nurkowania. Dla poszukiwaczy przygód idealny będzie Xcaret Park, który oferuje niekończącą się ilość atrakcji, począwszy od poznania tradycji kulturowych Meksyku, poprzez wyprawy łodzią po rzekach, eksplorację raf koralowych, na pływaniu z delfinami kończąc. Park ten jest także pełen rozrywek dla dzieci i młodzieży, a emocje gwarantowane.

Wypoczynek w luksusowych willach w Tulum

Coraz więcej osób wybiera zakwaterowanie w prywatnych willach, a to oznacza iście meksykańskie, oryginalne wakacje na Riwierze Majow. Dzięki pobycie w willi można cieszyć się gwarantowaną, niczym niezakłóconą prywatnością. Dla wielu z Was jest to ważne szczególnie w obecnych czasach, gdy często niewskazany jest bliski kontakt z inną osobą. Do tego dochodzi pragnienie własnej przestrzeni i chęć spędzenia wakacji w nietuzinkowym miejscu tylko w otoczeniu rodziny bądź znajomych. Wypoczynek w prywatnych willach w Meksyku, a w szczególności na Jukatanie, to delektowanie się spokojem. To także możliwość spędzania wolnego czasu w swoim rytmie oraz zatracenie się w cudownej atmosferze intymności. To Wy decydujecie gdzie, kiedy i jak chcecie spędzać wolny czas, co i o której jeść, a spersonalizowany serwis jest dostępny na każde Wasze życzenie. O każdej porze dnia i nocy obsługa zadba, by gościom niczego nie brakowało.

Prywatne wille w Meksyku

Nauczeni doświadczeniem i aktualną sytuacją, gorąco zachęcamy do korzystania z wypoczynku właśnie w takiej formie. Z ogromną przyjemnością wybierzemy dla Was idealną willę bądź hacjendę, w całości dostosowaną do indywidualnych wymagań i potrzeb, sprawiając, że Wasze wakacje w Meksyku będą niezapomniane.

Zainteresowały Was Skarby i tajemnice Meksyku? Polecamy indywidualnie zaprojektowane wycieczki objazdowe po Jukatanie, wycieczki do Meksyku i wypoczynek na Riwierze Majów oraz w Tulum!

Serdecznie zapraszamy do kontaktu travel@carter.eu

Autor: Biuro Podróży CARTER®