Search
Close this search box.
One&Only cape town hotel

Podróż po RPA – od metropolii Kapsztadu po luksus na łonie natury

Podróż po RPA najlepiej zacząć od zwiedzania Kapsztadu, barwnej metropolii tego fascynującego kraju na południowym krańcu Afryki.

Republika Południowej Afryki to barwny, a zarazem bardzo złożony kraj. Fascynuje swoim bogactwem fauny i flory, ale i nowoczesnością metropolii oraz piaszczystymi plażami o łącznej długości 3 000 km. Można go odkrywać na wiele różnych sposobów. Zachęcamy do niezwykłego połączenia nowoczesności Kapsztadu, piękna natury Parku Krugera z prywatnymi rezerwatami w Sabi Sands.

Jak dolecieć do Kapsztadu z Polski?

Z Polski można dolecieć z jedną dogodną przesiadką europejskimi liniami lub Emirates czy Qatar Airways. Po wylądowaniu w Kapsztadzie zostaną Państwo powitani przez przedstawiciela biura CARTER®. Dzięki temu ominą Państwo długą kolejkę do kontroli paszportowej. Następnie luksusowym i prywatnym transferem udacie się do jednego z wybranych hoteli. Polecamy te położone w prestiżowej dzielnicy Victoria & Alfred Waterfront.

Luksusowy hotel w Kapsztadzie – One&Only Cape Town

Niewątpliwie rekomendowanym miejscem na kilkudniowy pobyt jest One&Only Cape Town. Należy on do światowej czołówki ekskluzywnych hoteli, z którego rozciąga się niesamowity widok na Górę Stołową. Podróż po RPA nie mogłaby się obejść bez wizyty w jedynej w całej Afryce restauracji NOBU znanego wirtuoza kulinarnego Nobuyuki „Nobu” Matsuhisa. To uznany kuchmistrz specjalizujący się w kuchni fusion, łączącej tradycyjne dania japońskie z peruwiańskimi składnikami. One&Only Cape Town oferuje przestronne pokoje i apartamenty luksusowo urządzone. Z prywatnego tarasu można podziwiać piękno Góry Stołowej czuwającej pod płaszczykiem chmur nad miastem.

luksusowy hotel w kapsztadzie

Południowoafrykańskie trunki

Po całodniowej wycieczce po mieście z prywatnym przewodnikiem, który przybliży Państwu historię nie tylko tego kraju, ale również mieszkańców należy się wytchnienie przy czymś mocniejszym.

Niewielu zdaje sobie sprawę, ale RPA jest również producentem fantastycznej whisky. Pokaźną kolekcję posiada luksusowy hotel Cape Grace położony również na V&A Waterfront, który swoją aranżacją i wystrojem wnętrz nawiązuje do kolonizacji oraz rozwoju tego miasta. Zabierze swych Gości w niesamowitą podróż historyczną, uwieńczoną degustacją whisky z własnych zbiorów.

Koneserzy wina i smakosze wybornej kuchni będą wręcz zachwyceni tą metropolią! A to za sprawą wysokiej klasy restauracji znajdujących się zarówno na samym Nabrzeżu, jak i w okolicznych winnicach we Franschhoek oraz Stellenbosh.

luksusowe wycieczki po winiarniach rpa

Najlepsze safari w okolicach Kapsztadu

Według nas najlepszym safari w okolicach Kapsztadu jest to znajdujące się w malowniczym Parku Krugera, w prywatnym rezerwacie Sabi Sand. Tereny te obfitują w liczną zwierzynę i bujną roślinność. Jednakże ogromne połacie ziemi prywatnych rezerwatów znajdujących się przy granicach parku zapewniają oprócz najwyższego standardu lodgy, luksus prywatnego safari. Czy może być coś piękniejszego, niż indywidualne wycieczki na safari w poszukiwaniu Wielkiej Piątki Afryki ze świadomością, że jesteśmy jedynymi ich odkrywcami? 🙂

 luksusowe lodge na safari

Lodge Singita Boulders czy też Singita Ebony Lodge położone tuż nad rzeką Sabi są symbolem luksusu i rekomendowanymi przez nas noclegami. Goście odnajdą tu pełną harmonię z otaczającą przyrodą, ochroną żyjących tu zwierząt oraz wykwalifikowanych przewodników pełnych pasji. Gwarantujemy, że przewodnicy podzielą się z Wami licznymi opowieściami podczas wspólnych wypraw do buszu. Przestronne wille są gustownie urządzone, a każda z prywatnym basenem z widokiem na rzekę. Dają wytchnienie i błogi relaks po emocjonujących wycieczkach w głąb rezerwatu. Dyskretna obsługa zapewnia domową atmosferę, chociażby rozpalając ognisko w kominku w chłodne wieczory. Najlepsi kucharze przygotują dla Was kolację à la carte. Serwowana może być w salonie w willi lub na tarasie przy blasku świec i dźwiękach nocy. Nie ma nic bardziej czarującego jak pyszna kolacja pod gołym niebem!

safari w parku krugera

Podróż po RPA i Wielka Piątka Afryki

Niemal pewne jest, iż uda się spotkać Wielką Piątkę nawet jednego dnia. Słonie, które najczęściej można zobaczyć w niewielkiej grupie są częstym widokiem podczas wodopoju nad rzeką Sabi. Rodziny lwów leniwie wylegują się w promieniach słońca tuż przy drodze. Czekają one na zmierzch, by wyruszyć na polowanie na zebry, antylopy, a nawet bawoły — kolejnego przedstawiciela tej zaszczytnej listy. Wielcy indywidualiści, a mianowicie nosorożce i lamparty są niesamowicie dyskretni i potrzeba dużo cierpliwości, by móc podziwiać ich z bliska. Można zwiększyć swoje szanse na spotkanie całej Wielkiej Piątki podczas jednej wyprawy do RPA i płynnie zmienić miejsce pobytu.

prywatne wycieczki na safari

Prywatny rezerwat Londolozi

Prywatny rezerwat Londolozi, w którym znajdują się wysokiej klasy lodge, jest odpowiednim miejscem na tę zmianę. Oprócz licznie wręczonych wyróżnień przez Conde Nast Traveller obowiązkowo trzeba dodać, że należą też do prestiżowego zrzeszenia Relais&Chateaux. Elegancja, wytworność i nowoczesne wnętrza, których inspiracją był styl Ralph’a Laurena, charakteryzują się przede wszystkim najwyższym standardem i dbałością o Gościa. Na ogromnym obszarze znajduje się łącznie 5 butikowych campów, rozsianych w buszu. Składają się z kilku przestronnych apartamentów z oszałamiającymi pejzażami. Wykwalifikowani rangersi oraz wytworna obsługa dokładają wszelkich starań, by pobyt w Pioneer Camp, czy też w Founder Camp stał się spełnieniem marzeń.

Dla nas to jedna z topowych destynacji, której jak mamy okazję nie potrafimy sobie odmówić!

Autor: biuro podróży CARTER®