Search
Close this search box.
najlepsze hotele przy polu golfowym na Teneryfie

Golf na Teneryfie i Gran Canarii w zimie

Golf na Wyspach Kanaryjskich rokrocznie przyciąga tłumy miłośników tego sportu. Większość golfistów z całej Europy każdej zimy (i nie tylko) szuka idealnego miejsca do gry w golfa. Bardzo często wybór pada na hiszpańskie wyspy położone tuż przy zachodnim wybrzeżu Afryki. Najlepsze pola golfowe na Wyspach Kanaryjskich znajdują się na Gran Canarii i Teneryfie. Teneryfa to idealna destynacja golfowa przez cały rok ze względu na swój wyjątkowy klimat. Wyspa położona na Oceanie Atlantyckim bardzo często nazywana jest „wyspą wiecznej wiosny” – temperatury wynoszą od 20 do 25 stopni, a do tego wyspa jest bardzo zielona, szczególnie na północy. Najwyższy szczyt Hiszpanii – wulkan Teide dzieli wyspę na północną – bardziej zieloną i wilgotną część z przepięknym i bardzo ciekawym Loro Parque – oraz południową, która jest cieplejsza i bardziej słoneczna. Znajdziemy tam więcej piaszczystych plaż i popularnych pól golfowych. Lot na Teneryfę trwa tylko kilka godzin. Poznajcie najlepsze hotele przy polu golfowym na Teneryfie.

Golf na Wyspach Kanaryjskich

Pole golfowe Abama

Pole golfowe Abama znajduje się nieopodal Los Gigantes, słynnego miasta na klifach, położonego na południowym zachodzie wyspy. Abama Golf jest jednym z najpiękniejszych pól golfowych w Europie. Z każdego dołka podziwiać można piękne widoki na ocean w tle i wtopić się w bujną, tropikalną roślinność. Pole golfowe zaprojektowane zostało przez Dave’a Thomasa i jest zarządzane przez luksusowy hotel The Ritz-Carlton Abama. Jego niesamowitą bryłę z czerwonego piaskowca, tworzącą rajską oazę, widać z prawie każdego tee. Jest to pole wymagające, z dużymi różnicami poziomów i sporą ilością obszarów kary. Greeny są szybkie i zawsze perfekcyjnie przygotowane, fairwaye dość wąskie i licznie usiane bunkrami z białym, miałkim piaskiem oraz przeszkodami wodnymi. Gracze mają oczywiście do dyspozycji driving range, krótkie, 3-dołkowe pole do trenowania krótkiej gry i bardzo dobry club house, gdzie po rundzie można delektować się cygarem i dobrymi trunkami w niebagatelnym otoczeniu.

Wycieczki z golfem na Wyspy Kanaryjskie

Golf Costa Adeje

Golf Costa Adeje znajduje się w bardziej turystycznej części południowego wybrzeża Teneryfy. Pole golfowe zostało zaprojektowane przez znanego hiszpańskiego architekta, Jose Gancedo. Pole to nie należy do najbardziej wymagających i jest idealnym miejscem do gry zarówno dla bardziej, jak i mniej zaawansowanych golfistów. Część fairwayów biegnie wzdłuż wybrzeża i położone są kaskadowo przecinane niskimi murkami, wszechobecnymi na polach typu links np. w Szkocji. Greeny są duże i perfekcyjnie przygotowane. Z niektórych tee widać pobliską wyspę La Gomera, a z wielu dołków roztaczają się piękne widoki na ocean.Warto wiedzieć, że pobliskie Las Americas jest miejscem pełnym restauracji, sklepów i klubów położonych wzdłuż promenady, gdzie można zrelaksować się po wyczerpującej grze. Nieopodal znajdują się także najlepsze hotele przy polu golfowym na Teneryfie, takie jak Bahia del Duque, Sheraton La Caleta, Gran Melia Palacio de Isora czy Royal Hideaway Corales.

golf na teneryfie

Pole golfowe Buenavista

Położone jest poza najbardziej turystycznym regionem wyspy Costa Adeje, a co za tym idzie – nie jest tak bardzo znane lecz na pewno warte zagrania tam jednej lub więcej rund. Pole golfowe zaprojektowane przez Seve Ballesterosa otwarte zostało w 2003 roku i położone jest na szczycie klifów, na północnym zachodzie wyspy, skąd podziwiać można Ocean Atlantycki. Nawet zakwaterowanie w jednym z hoteli na południu umożliwia grę, a przejazd samochodem na pole Buenavista z Costa Adeje zajmie niecałą godzinę w jedną stronę.

Fairwaye są świetnie utrzymane i szerokie, ale nie warto ryzykować bo tuż za nimi znajdziemy liczne skały i wysokie trawy, które przez ostatnie 18 lat pochłonęły już niejedną piłkę. Istotna jest tutaj krótka gra i precyzyjne drugie uderzenie, ponieważ wiele greenów otoczonych jest dość płaskimi bunkrami. Wiatr na pewno daje się tu wszystkim golfistom we znaki, pole położone jest bardzo wysoko i tuż przy oceanie, jednak warto tu grać ze względu na oszałamiające widoki – to na pewno jedno z piękniejszych pól golfowych na Wyspach Kanaryjskich. Po rundzie warto wybrać się do malutkiego, urokliwego miasteczka Buenavista del Norte w regionie Daute Isla Baja na popołudniowy spacer, czy tapasy z lampką dobrego wina.

najlepsze pola golfowe na wyspach kanaryjskich

Maspalomas Golf Gran Canaria

Gra w golfa na Gran Canarii na polu Maspalomas to obowiązkowa atrakcja dla wszystkich miłośników tego sportu. To jedno z najciekawszych, jeśli nie najciekawsze pole golfowe na Gran Canarii, otoczone Rezerwatem Przyrody Wydm Maspalomas. Pole zaprojektowane zostało w 1968 roku przez Mackenzie’go Rossa. Znajduje się ono na południu wyspy i zachwyca widokami. Podobnie jak na wyżej wymienionych polach, podziwiać można Ocean Atlantycki, lecz w nieco innej odsłonie, tutaj bowiem otaczają nas wszechobecne wydmy piaskowe.

W odróżnieniu od Abama Golf czy Buenavista na Teneryfie, to pole golfowe jest stosunkowo płaskie, jego fairwaye są szerokie i nie powinniście się obawiać uderzenia driverem na większości dołków par 4 i par 5, nawet te mniej udane uderzenia, nie powinny skończyć się karą. To idealne miejsce dla graczy początkujących, którzy nie chcą spędzić pół rundy w poszukiwaniu piłek. Oczywiście oprócz samego pola do dyspozycji graczy jest także miejsce do treningu krótkiej gry, driving range i restauracja.

najlepsze pola golfowe na gran canarii

Meloneras Golf

Meloneras Golf raczej nikomu nie trzeba przedstawiać. To tu cała golfowa Polska śledziła poczyniania Adriana Meronka w serii European Tour, który po trzydniowym turnieju uplasował się t15. Jest to na pewno wymagające pole dla doświadczonych graczy, zaprojektowane przez Rona Kirby’ego. Część dołków wymaga dobrego uderzenia z tee, ponieważ fairwaye przecięte są głębokimi wąwozami. Pole golfowe Meloneras znajduje tuż przy Maspalomas, więc również na południu wyspy. Część dołków biegnie wzdłuż wody, jakby łączyło się z oceanem. Z drugiej dziewiątki oprócz oceanu i pięknej przyrody można z bliska podziwiać przystań dla łodzi sportowych Pasito Blanco. Tuż przy polu golfowym znajduje się dobry, 4* hotel Lopesan Meloneras i wszystkie niezbędne do treningu obiekty.

najpiękniejsze pola golfowe na wyspach kanaryjskich

Real Club de Golf de Las Palmas

Nigdzie indziej, a właśnie na Gran Canarii znajduje się najstarsze pole golfowe Hiszpanii – Real Club de Golf de Las Palmas. Założone w 1891 roku i zmodernizowane pod koniec lat pięćdziesiątych XX wieku zlokalizowane jest na północnym zachodzie wyspy. To pole golfowe znajduje się na granicy krateru wygasłego wulkanu, skąd widać najwyższe szczyty Gran Canarii i morze. Ze względu na swój wiek, jest to pole krótsze od tych, do których przywykliśmy, także greeny mogą wydawać się nieduże. Wiele fairwayów przecinają wąwozy, bunkry są głębokie i liczne, chciałoby się powiedzieć, że jest to idealne pole do szlifowania swoich umiejętności w grze ironami. Rekomendujemy nocleg w hotelu oddalonym o 20 minut jazdy samochodem o nazwie Santa Catalina, a Royal Hideaway Hotel.

Autor: Biuro Podróży CARTER