Search
Close this search box.

Wynajem helikoptera – wskazówki

Wynajem helikoptera

Znudziły się Wam coroczne wakacje na rajskich Malediwach, gdzie dookoła znajdują się tylko cudowne plaże i bezkresny ocean? Przestała już Was zachwycać niekończąca się przestrzeń amerykańskich stanów, pokonywanych wynajętym kamperem? Zastanawiacie się, ile razy można eksplorować najpiękniejsze metropolie świata? Mamy rozwiązanie Waszych utrapień – proponujemy Wam prywatny wynajem helikoptera. Przyszedł czas na spełnienie dziecięcych marzeń o lataniu! Wybierzcie się z nami w podróż życia helikopterem, którą zaplanujemy dla Was w każdym, nawet najdrobniejszym szczególe! Nieważne, czy przemieszczacie się w celach zawodowych, by dotrzeć na ważną konferencję 800 km dalej; nieistotne, czy wybieracie się na wakacje z rodziną do odległego miejsca – podróż helikopterem to szybki i ekscytujący sposób na bezpieczne dotarcie do Waszego celu!

Zalety czarteru helikoptera

Warto wiedzieć, że w dzisiejszych czasach przemysł prywatnych samolotów i helikopterów prognozuje się bardzo dobrze. To, co kiedyś było osiągalne tylko dla wybranych, dzisiaj jest już powszechnie dostępne dla każdego, kto ceni swój czas i podróżowanie w komfortowych warunkach. Dlaczego warto podróżować helikopterem? Chociażby dlatego, że wynajem helikoptera ma same zalety. Loty czarterowe helikopterem oferują dużą elastyczność. To idealny sposób na podróż, ponieważ jesteście niezależni, nie stoicie w kolejkach na lotnisku i nie tracicie cennego czasu. A przecież oczywistym jest, że czas to pieniądz. Wasze odprawy będą załatwione przez obsługę helikoptera – a my dopilnujemy, żeby wszystko poszło sprawnie i bezproblemowo. Nie musicie się także martwić o bagaże ani nawet o ich ilość czy wagę – nie dość, że będą dostarczone prosto do śmigłowca, to jeszcze nikt Wam nie zarzuci, że bagaż waży o 2 kilo za dużo.

Możliwości dzisiejszych helikopterów pozwalają na lądowanie nawet w najbardziej odległych obszarach i ośrodkach miejskich. Nie jest nowością lądowanie na heliportach, hotelach, a nawet na prywatnych posesjach, jeśli pozwala na to przestrzeń i podłoże. Helikopter jest w stanie wylądować nawet na polu w pobliżu Waszego domu, dzięki czemu nie musicie się przemieszczać w inne miejsce. W przypadku lotu helikopterem nie tracicie wspomnianego już czasu, by z lotniska dojechać np. do hotelu w górach, oddalonego o 120 km. Trasę, którą mielibyście pokonać samochodem transferowym w 3 godziny, zaoszczędzacie dzięki wylądowaniu na terenie hotelu lub w jego pobliżu.

Kolejną ważną zaletą wynajmu helikoptera jest prywatność i uniknięcie kontaktu z innymi ludźmi. Wiąże się to z tym, że nie musicie przechodzić przez żmudną i niekiedy długą odprawę na lotnisku. W porównianiu do lotu rejsowego, przy przelocie helikopterem czeka na Was specjalny terminal, przeznaczony właśnie dla tego typu lotów. Co więcej – dla Waszej wygody samochód transferowy bez problemu może podwieźć Was pod samo wejście do helikoptera.

Prywatne helikoptery cena

Wynajem helikoptera a bezpieczeństwo i wygoda

W odróżnieniu od standardowych samolotów rejsowych, śmigłowiec to wszechstronny środek transportu. Pozwala nam przenosić się z lotnisk do ośrodków narciarskich, prosto na imprezy na terenach prywatnych lub na wydarzenia sportowe. Za jego zaletami przemawia również fakt, że jest bardzo bezpieczny. Śmigłowiec, by wystartować, musi spełnić wszystkie restrykcje Organizacji Międzynarodowego Lotnictwa Cywilnego, a firmy wynajmujące helikoptery często podwyższają sobie tę poprzeczkę i decydują się na przestrzeganie jeszcze wyższych standardów bezpieczeństwa niż zalecane. Kabiny helikopterów często wyposażone są w siedzenia skierowane naprzeciwko siebie, co z kolei zapewnia wyjątkowy komfort podróży.

Wynajem śmigłowca zapewnia swobodę podróży przede wszystkim dlatego, że nie jest on uzależniony od czynników zewnętrznych, takich jak chociażby stanie w korku, roboty drogowe uniemożliwiające przejazd samochodem czy niespodziewany wypadek drogowy. Za wygodą przelotu helikopterem przemawia również to, że krótsze dystanse można pokonać bez międzylądowania na tankowanie, co przy dłuższych dystansach pokonywanych odrzutowcem jest niezbędne. Warto również dodać, że na pokładzie helikoptera czeka na Was indywidualnie dobrane menu pokładowe, o którym zadecydujecie Wy sami. To od Was również zależy, jaką prasę chcecie zastać na pokładzie oraz to, czy poleci z Wami pupil. W większości przypadków helikoptery nie mają problemu z tym, by zabrać psa lub kota. Decydujecie także skąd chcecie lecieć, o której godzinie ma się odbyć Wasz lot i kogo chcecie zabrać ze sobą.

Morze niezwykłych widoków

W odróżnieniu od zwykłego samolotu helikopter to nie tylko przelot z punktu A do punktu B. To także idealny sposób na zwiedzanie. Podróże śmigłowcem są wspaniałym pomysłem na tzw. oblotówkę i na loty widowiskowe, które oferujemy nad niezwykłymi miejscami. Dzięki temu, że helikoptery nie latają tak wysoko jak samoloty, macie możliwość dostrzeżenia detali niewidocznych z samolotowych okienek. Ba! W śmigłowcach urzeka przede wszystkim panoramiczny widok na świat, który znajduje się pod stopami. Przeloty helikopterem to jedna z najwspanialszych rzeczy, wymyślonych przez człowieka, a która znajduje się w zasięgu wszystkich miłośników tego typu podróży.

Ekscytujące widoki, niezapomniane doświadczenie i nieograniczona wolność to cechy przelotów helikopterem. Dla przykładu zapraszamy Was na przelot nad Wielkim Kanionem, Wodospadami Niagara, Iguazu czy Wiktorii. Jeżeli jednak wolicie coś spokojniejszego bądź nie dysponujecie wystarczającą ilością czasu, proponujemy przelot helikopterem do Czarnogóry lub Chorwacji. Jest to szybki i spektakularny sposób podróżowania na Bałkany, a my jesteśmy jedynym biurem podróży w Polsce organizującym tego typu wyjazdy. Ten wspaniały sposób na wycieczkę to zaoszczędzenie czasu, komfort i niezapomniane przeżycia. Podróże helikopterem są także bardzo popularne na Seszelach, Fidżi, Alasce czy Wielkiej Rafie Koralowej w Australii. Nie ma nic piękniejszego niż świat widziany oczami ptaka!

Prywatne helikoptery cena wynajmuIle to kosztuje

Ze względu na fakt, że koszty eksploatacji helikopterów są niższe niż w przypadku samolotów odrzutowych, przelot śmigłowcem jest korzystniejszy cenowo. Istotny jest to, że helikopter zaużywa o wiele mniej paliwa niż standardowy odrzutowiec, co sprawia, że płacimy mniej. Przelot helikopterem nie ma także tak dużego wpływu na środowisko jak prywatny jet. Cena wynajmu helikoptera zależy od kierunku do którego się udajemy, typu maszyny, roku produkcji czy marki. To jednak nie wszystko, gdyż na koszt wpływają także daty, w jakich decydujemy się na lot, udogodnienia w trakcie lotu, ewentualne transfery oraz liczba pasażerów. Cena lotów na krótsze dystanse zaczyna się od około 500 euro średniej klasy 3-osobową maszyną. Przykładowy lot z Warszawy do słowackiego Popradu jednosilnikowym lekkim śmigłowcem Eurocopter EC130 zaczyna się od około 15 tysięcy euro w dwie strony dla 5 osób.

Dbamy o detale

Podróżując helikopterem macie praktycznie nieograniczone możliwości wyboru miejsca wylotu i lądowania. Jesteśmy przekonani, że spektakularne widoki i łatwość w dotarciu do celu sprawią, że pokochacie ten sposób podróżowania. Nieważne, czy planujecie podróż z wyprzedzeniem, czy sytuacja powoduje, że musicie się znaleźć w Zurychu nazajutrz rano. W wyjątkowych okolicznościach wystarczy nam kilka godzin, by zorganizować Waszą podróż z dbałością o każdy detal. Wasz przelot zorganizowany przez nas będzie uszyty na miarę, a przede wszystkim – niezapomniany! Dzięki profesjonalnemu podejściu i wieloletniemu doświadczeniu sprawiliśmy, że wielu naszych Klientów VIP wybiera wynajem helikoptera jako najlepszy środek transportu. Sprawdźcie jaką ofertę przygotowaliśmy dla Was! Wystarczy skontaktować się z naszym doradcą.

Autor: Biuro Podróży CARTER®